Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogy vélekedtek?

Hogy vélekedtek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Érdekelne kívülállók véleménye.

Nagymamámmal és a testvéremmel élek együtt, nagymama költözött hozzánk, mert kell neki a felügyelet.

Tegnapelőtt lett 90 éves.

Ezt egy ünnepi ebéddel ünnepeltük, kis pálesz, torta, stb. Csak egy kupicával ittunk.

Egyszercsak elkezdett akadozni a beszéde, tényleg a halandzsára emlékeztetett. Volt már ilyen, ezért mondtam neki, hogy vegyen egy nagy levegőt, ha ideges valamiért, vagy igyon, ha kiszáradt a szája, attól is lehet.

Erre elkezd üvöltözni önkívületi állapotban, de egy szót nem lehetett érteni.

Szó szerint elkezdtem félni, hogyha nem figyelek, a hátamba próbálja szúrni a tortavágó kést.

Kimentem, aztán ő is, meg tesóm, aki remegett a félelemtől, hívtak vissza az asztalhoz, de szó szerint nem mertem visszamenni...

Pénteken már nem beszéltünk.

Tegnap reggeli után szerettem volna türelmesen megbeszélni a dolgot, erre elhajt, hogy én szívtelen vagyok, meg meg akarom őt ölni a testéremmel együtt. Ezzel elérte, hogy haragszom is rá.

Amúgy is azt gondolja, hogy a kora miatt felsőbbrendű, hogy büntetlenül sértegethet, hát most betelt a pohár.


Van ötletetek, hogyan tovább?

25/F


2020. márc. 1. 08:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
39%

A nagymamád téved. Senki sem felsőbbrendű - sem a kora, sem a neme, sem a végzettsége, sem a tudása sem egyebe okán. A kor pedig nem érdem, csak állapot.


Orvos neki, de azonnal. Sok nagyon idős ember lesz vénségére paranoid és buggyant - sajnálom, tényleg ez a neve, ha nem akarsz orvosi szakszavakat olvasni -, agyalágyult, szó szerint.


Volt a házunkban egy néni, aki nagyon hasonlóan élt és halt meg. Állandó cirkuszt csapott, a végén attól féltem, hogy belém vágja a kést (más is). Kidobálta az abalakon az ételt (a sokadik emeletről), majdnem felgyújtotta a társasházat és a végén már a saját porcelánkutyáit is valami istentelen dögnek (aki persze csak őt támadja meg éjnek éjjén) vizionizálta. Kórházba küldtük és ott is halt meg, hamarosan.


A nagymamádnak orvos kell, de azonnal. Menj el a háziorvosához és mondj el neki mindent, az majd tudni fogja, hogyan tovább.

2020. márc. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%
90 éves, kicsit demens. Te meg nem kicsit vagy paranoias idegbeteg, hogy azt hiszed, a hátadba akarja szúrni a kést.
2020. márc. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%
Amit leírsz, az a demencia tipikus tünete. Olvass után, beszélj a háziorvosával.
2020. márc. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Vagy épp kapott egy stroke-ot...
2020. márc. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is a stroke ugrott be...
2020. márc. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
En is egy rohamnak gondolnám, neurológushoz kellene vinni. Nagyimnak szokott kimaradása lenni, csak ő nem kap dührohamot. Neki a nyaki verőér van elzáródva, a mellékerek dolgoznak helyette.
2020. márc. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
95%
Szegény beteg, te meg csak magaddal vagy elfoglalva. Én orvost hívtam volna
2020. márc. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonymousreview60 ***** válasza:
74%
Demencia. Vizsgáltassátok ki!
2020. márc. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem is el kéne venni orvoshoz. A leírásból nekem is a stroke ugrott be vagy "csak" egy átmeneti vérellátási zavar az agyában, illetve a demencia, ami szintén egy valós kórkép. #1 ez a neve, nem pedig, hogy buggyant/agyalágyult!
2020. márc. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem stroke? Nagypapám ugyanez, és ő kórházba is került miatta. Azóta nem oké már teljesen fejben, néha ordít indokolatlanul, mert nem képes értelmezni, ami körülötte történik, és zavarja. Ilyenkor érdemes kérdezni tőle valami triviális dolgot, pl hogy van a lába vagy tetszik e az a tévé műsor amit éppen néz. Egyszerű kérdés legyen. Arra tud válaszolni, és megnyugszik. Leírásod alapján a nagymama ugyanez.
2020. márc. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!