Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Önfejű, kicsit agresszív,...

Önfejű, kicsit agresszív, "mindentjobbantudok" nagypapa orvoshoz ráncigálása?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagypapám idén tölti a 85.életévét. Szerencsére remek fizikai állapotban van, még mindig fákat metsz, fára mászik, betonoz ha úgy van.


1 éve lesz, hogy mamám meghalt Arzheimer kórban, hónapokon át ápolta/ápoltuk otthon.


Az a bajom újabban, hogy nagypapámon is kezdem felfedezni a demencia jeleit. Van kulcsom a házhoz, mert megkér amikor elmegy orvoshoz, hogy vigyem be a kukákat vagy az újságot ha nincs itthon stb.


A minap éppen arra jártam, gondoltam benézek hozzá, égett a házban a villany. Az ajtó nem volt bezárva. Mivel nem találtam a házban, felhívtam, hogy merre van. Vásárolt. Minden villany égett, a kádban benne a dugó, a víz már folyt ki a fürdőszobában.

Amikor elmeséltem neki elnevetgélt, hogy ja igen, mert épp csörgött a telefonja és megzavarta. De ez nem az első ilyen eset.


Anyukámmal már beszéltem erről, ő felvetette neki FINOMAN a kivizsgálást, de nekiesett, hogy semmi baja, szeretne sok ember olyan okos lenni fiatalon, mint ő ennyi idősen.


Baromi rossz természete van, büszke, makacs és "mindenkinél okosabb". Erőszakkal nyilván nem lehet elrángatni, de ha legközelebb a gázon felejt valamit? Anyu messzebb lakik és dolgozik, nekem viszonylag kötetlen a munkám, ezért tudok be-beugrani, de naponta 20x én sem tudom ellenőrizni.


Nektek volt hasonló a családban? Hogy vettétek rá, hogy orvoshoz menjen?


2020. márc. 1. 12:36
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
24%
Nem ráncigálnám sehova, vigyél neki vitaminokat, megfelelő egészségjavítókat. "Szerencsére remek fizikai állapotban van, még mindig fákat metsz, fára mászik, betonoz ha úgy van." - EZ ELMÚLNA, szerencsétlenné tennétek, és ugyan mit segíthetne egy orvos egy 85 éves gondolkodóképességén?
2020. márc. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
68%

Van hasonló a családban, igen.


Ugyan az én Nagypapám 84 éves és a Nagyi több, mint 10 éve meghalt szegény az Alzheimer kor miatt. Én Nagypapám is makacs, nehezen fogad el segítséget bárkitől, mindent szeret maga egyedül megoldani, elintézni és nem szeretne senkinek se a terhére lenni. A látása már elég gyenge sajnos (szürke hályog miatt, amit makacsul nem akart megmütetni pár éve, mivel 80 felett már minek az...). Illetve az elmúlt másfél évben erős csont ritkuláson esett át, a háta szegénynek meggörbült. Nyílván könnyebb lenne, ha hagyná magát és engedné, hogy kicsit segítsünk.... Imádja amugy magát elfoglalni, mindig talál valami felújítani, szerelni valót abban a pici lakásban.

DE! És itt jön a de. Nem kényszeríthetünk rá semmit senkire, amit nem akar. Ha nem kell neki a segítségünk, akkor nem tukmálhatom rá erőszakkal (én az egyik unoka vagyok). Nem közveszélyes, már régóta nem vezet, mert tudja, hogy az esélytelen. Nyílván benne van a pakliban, hogy égve hagyja a gázt, elesik a házban, vagy történik valami... Sajnos a szomszédság is lassan ki hal, aki közvetlen rá nézhetne, napi szinte .

Tanácsot nem nagyon tudok adni. Bizony mondom, nehéz elviselni az életet 8o felett.

Talán az emberi test és elme nem is erre lett tervezve.

2020. márc. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
33%
80 év felett a házi orvos is segítőkész, abban az esetben ha egyedül marad az ember. Ilyenkor ő is segíti, hogy öregotthonba bekerülhessen idővel. Csak el kell indítani az ügyet. Semmi értelme megvárni , azt hogy felgyújtsa a házat vagy eltévedjen , eltünjön a nagyapa. Vagy össze kell vele költözni. Lassan állandó felügyelet kell neki.Ez nem vicc.Ilyen idős korban már nem a nagypapa a főnök. Lassan át kell venni felette a irányítást a gyermekének, szeretettel persze.A baj így elkerülhető lenne.
2020. márc. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
72%

Enis az öreg otthont javaslom!

Ez nem vicc! A faluban ahol lakom utcabeli idős néni még kertet kapált tyúkokat tartott korához képest nagyon fitt volt .

Majd egyszer veletlenul a műanyag ételhordót a kályhára tette és elszundított...

csak az mentette meg,hogy a kutyája ugatott mint az őrült és a szembe szomszed megnézte mit ugathat ennyire...


De Mivan ha éppen a szembe szomszed is dolgozni van éppen?

Akkor senki nem veszi észre és meghal...

Csak mert a büszkesége hogy nem akar menni otthonba és ő neki semmi baja.

2020. márc. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
94%

Max. enyhe vérhígítót (Aspirin protect) vagy valami Bilobát tudnak neki javasolni, hogy jobb legyen az agy vérellátása. Az sajnos biztos, hogy ha otthonba kerül, még gyorsabban fog romlani az állapota, haszontalannak érezheti magát, depressziós lehet. Csontritkulás meg jellemzően azoknál az öregeknél fordul elő, akik már nem mozognak eleget (pl. csak a lakásban vannak) vagy vérhígítót szednek, mert annak gyakori mellékhatása... (citrokalcium, D-vitamin, és minimum heti két gyógytorna - tornásszal, mert egyedül úgysem fogja csinálni). A leghumánusabb egyébként az összeköltözés, mert "öreg virágot nem érdemes átültetni", de persze az nagy önfeláldozást kíván és lelkileg is megterhelő. Ott lakó ápolónők is léteznek, de az elég húzós anyagilag (egy fizetés ugye, meg a lakhatás, nagyobb rezsi, és megegyezé szerint étkezés).

Valami társaságot kellene keríteni a nagypapának. Legjobb lenne olyan kört, klubot, ahová szívesen eljárna, mittudomén kártyázni, politizálni, sakkozni, kertészetről beszélgetni, tornázni, túrázni, vagy utána nézni, nincs-e valami önkéntesekből álló szervezet, akiktől valaki vállalja, hogy azon túl, hogy ránéz, pár órára a társasága is.

2020. márc. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
81%

"Lassan állandó felügyelet kell neki.Ez nem vicc.Ilyen idős korban már nem a nagypapa a főnök. Lassan át kell venni felette a irányítást"


Amíg nincs gondonksag alá helyezve, amit nem a háziorvos állapít meg, addig semmit nem tehetsz, amit nem akar.

Csak a kora miatt senki feje felett nem itelkezhet más.

Egyet eset még nem eset, fiatalok is hibáznak.

2020. márc. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
92%
Ha ez az ember, aki 85 évesen aktív, öregek otthonába kerül, akkor lehet a temetésére készülni. Ugyanis bele fog pusztulni. Hagyjátok békén, hagy élje e nyugalomban ami hátravan. Megértem az aggodalmad, de fiatal éppen úgy elfelejti a dolgokat.
2020. márc. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Mint említettem, volt Arzheimeres a családban és demens is, épp ezért veszem észre, ha valaki nemcsak elfelejt dolgokat (velem is megesik), hanem furcsán is viselkedik.

Múltkor a kapu maradt tárva-nyitva, azelőtt kívül bennehagyta a kulcsot és csak behajtotta. Ezek még nem akkora tragédiák egészen addig, amíg valaki be nem jön és fejbe nem veri, hogy kirabolja.


Annyira nem veszélyes még a helyzet, hogy otthonba kerüljön és az csak a legvégső eset lenne, az otthonápolást senki nem tudná megoldani, mindannyian dolgozunk.


Múltkor kitalálta, hogy mi le akarjuk nyúlni a pénzét (csengetett az ételfutár és megkérdeztem elintézzem-e én neki).


Engem nem az zavar, ha égeti a villanyt vagy ha nyitva felejti a csapot. Az zavar, hogy ugyanezt végigjátszottuk 2x is, 1x pedig napi szinten testközelből láttam és kísérteties a hasonlóság.

2020. márc. 1. 15:04
 9/21 anonim ***** válasza:
91%

Ahhoz képest jól lepontoztak hogy akit irtam utcabeli ismerős és tényleg csak ezen múlt az élete h ugatott a kutya ..


Jobb az óvatosság...


És nála is utána derült ki hogy volt nem ismerte fel az unokáját de az azthitte viccelődik mama !!!...

2020. márc. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

A társaság normál esetben jó ötlet lenne, de sosem barátkoztak. Tipikusan azok az emberek voltak, akiknek mindenki más hülye, még a szomszédokkal sincs jóban a stílusa miatt. Tényleg elviselhetetlen legtöbbször.


Teljesen tanácstalan vagyok, a háziorvos kiírta neki azt a vérhigítót, azt szedi is. Lehet majd beszélek vele, hátha tud rá hatni, hogy legalább kivizsgálásra menjen el.

2020. márc. 1. 15:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!