Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit tegyek ha a papám nem...

Mit tegyek ha a papám nem engedi, hogy bevásároljak nekik?

Figyelt kérdés

Nagyon makacs, és nem érti meg hogy otthon kell maradnia. Nagy nehezen rá tudtam venni, hogy múlthéten küldje el a listát és én bevásárolok, de holnaptól már ő akar menni. Mert behozták az új rendeletet, hogy az öregeknek 9 és 12 óra között lehet menni boltba. De mondom, ez nem azt jelenti hogy kötelező neki menni... el fog menni boltba, és én nagyon féltem, hogy elkapja a vírust. 84 éves, mamám 80, biztos nem élnék túl. Tavaly papám egy megfázásba majdnem belehalt. Mit tegyek? Kitől lehet ilyenkor segítséget kérni?


L/24


2020. márc. 27. 19:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%

Meséld el neki, hogy ha elkapjátok a vírust teszemazt, es együtt bekerültök a kórházba , őt fogják elfektetni oldalra, hogy már öreg , nyugdijat is kell neki fizetni, meg kvázi a tarsadalomra semmi haszna, mig te fogod a gazdaságot és a népességet is helyre állítani, legalábbis potenciálisan.

Ha előbb kerül be, aztán te, miattad fogják őt leszedni a gépről, lsd. Fentebb

Amikor meghal, mert öreg és gyenge, egyedül lesz, nem lehet latogatni, berakják egy kemencébe 4000 masik testtel és nektek majd adnak egy kanál hamut, hogy biztos a papa is benne van.

Aztán búcsúzz el tőlük, köszönj meg nekik mindent, és csukd be magad mögött az ajtót.


Szerintem ezekre az öregekre csak igy lehet hatni, a szép szó semmit nem ér.

2020. márc. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%

mondd el neki, hogy félted őket és sokkal biztonságosabb lenne, ha otthon maradnának

neked pedig ez egyáltalán nem teher

sőt, örülsz neki, hogy ennyivel is segíthetsz nekik egy kicsit

2020. márc. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mondtad neki, hogy félted az életét? Mondtad neki, hogy az öregekre szinte biztosan halálos? Kérdezd meg, hogy mért ragaszkodik hozzá, hogy ő menjen le, ha egyszer másról se szól most a hivatalos utasítás, mint hogy az öregek maradjanak otthon. Még azzal is lehet érzelmileg zsarolni, hogy ha ő lemegy, akkor megbetegíti és a halálba küldi a feleségét is.
2020. márc. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%

Nagyapám 2, de komolyan! Neki ne mondja meg senki, neki nem kell se segítség, ez a vírus kamu. Mindent vittünk nekik: maszkok, gumikesztyűk, fertőtlenítők. Mindig vittünk nekik minden alapdolgot. De neki nagyon fontos volt elmenni egy borotvafejért a pennybe mert nekem nem hitte el, hogy tényleg elfogyott... Na és akkor felment a pumpa és megmondtam neki, hogy oké, őt ez nem érdekli de mamának is hazaviszi a vírust!!!! Azért ennyire ne legyen már önző!!

Na és akkor visszavett, mostanában már elmondják mit kellene nekik venni. De a lottózóba és a pékhez elmegy...

Egyedül mamával tudtuk "megzsarolni". Próbálj meg így ráhatni, hâtha!

2020. márc. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
48%
Idáig azt hajtogaták hogy az idősek ne menjenek ki stb ere meg közlik hogy mehetnek 9-12 így vásárolni.
2020. márc. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%
Talán mert rájöttek, hogy az időseket sem lehet teljesen elszigetelni. Én 3. hete nem voltam sehol, de tegnap már annyira rosszul voltam a bezártság miatti stressztől, hogy este mentőt kellett hívni.
2020. márc. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%
5-ös, ezt az öregek nagy többsége engedélyként, sőt biztatásként fogja felfogni sajnos. Érthetelen, buta hatátozat.
2020. márc. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
84%

Annyi haszna van, hogy ha már mászkálnak (mert sajnos a többség mászkál), legalább keretek közé van szorítva, és addig sem tudja a fiatalabbakat összefertőzni.

Persze, feltéve, hogy tényleg lesz hatósági ellenőrzés, és a lábára lépnek annak, aki nem tartja.

2020. márc. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
9%

A fiazalok fertozik meg oket. Rosszul irtad okoska 8-as.


Mutass neki peldat: itt a lehetoseg elmondhatod 1 te komolyan veszed a 2 hetet ami most jon. Bevasaroltal elore es kizarol akkor lepsz be boltba, ha mondjuk az eletmento vecepapir elfogyott vagy eleszto nem jutott es ketnaponta muszaj kenyeret venned. De 2.

Mindezt ugy mondd hogy gumikesztyuben, maszkban beszelsz hozza...nem lepsz be a lakasukba amikor oeteszed a csomagot. Azaz lassa te hullara szetaggodod magad, hogy ot le ne fertozd kivulrol. Mondd a csomaghoz nem.erhet orakon keresztul (idosek otthonaban nalunk igy csinaljak!).


Masik. Mi az hogy nem engedi. Mostanra csak tudod mi kell vagy kellhet nekik. Szepen elmesz es veszek ket nagy szatyornyi mindenfelet es szepen elviszed es odaadod.

Lehet veszel.folosleges dolgot is de remelhetoleg nem nagyon lesz oka kimenni masert. Ha megis akkor az lehet a hires borotvapenge, ami miatt meg nem fog maximum 5 percet a boltban tolte i zart legterben es kevesebb esellyel kap el barmit is.

2020. márc. 28. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, hogy egy 84 éves és egy 24 éves ember nagyon különbözően áll az élethez. Te fiatalként természetesen rettegsz a haláltól, de ő, bár nyilván nem várja, de valószínűleg rég megbarátkozott a gondolattal, hogy valószínűleg hamarosan eljön a vég. Te mostanában kezded az önálló életet, ő meg gondolom már 20 éve "pihen" nyugdíjasként. Valószínűleg az ő szemében az, hogy be van zárva a lakásba és arra szorul, hogy mások kiszolgálják nem sokkal jobb szituáció, mint elkapni egy vírust. Pláne, hogy te magad írod, hogy tavaly egy nátha majdnem elvitte, tehát gyakorlatilag koronavírustól függetlenül is lehetne karanténban folyamatosan.
2020. márc. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!