Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A Ti idősebb családtagjaitok...

A Ti idősebb családtagjaitok elégedettek az életükkel, vagy sem?

Figyelt kérdés

65-70 feletti korosztályra gondolok inkább. Boldognak látjátok őket, vagy elégedetlennek? Bölcs, jóra törekvő idősek, vagy gonoszkodó életunt emberek?

Ti hogy látjátok, melyik a gyakoribb?


2020. ápr. 5. 20:10
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

Nagyim 89, abszolút pozitív, elégedett, segítőkész. Nyilván vannak problémái, szokott panaszkodni is, de összességében egyáltalán nem mondanám megkeseredettnek, és még mindig tűz ki maga elé célokat.


Többi nagyszülőm már nem él sajnos, de mint 70 felett hunytak el, nagyjából elégedettek voltak. Egyik nagypapám az egészségügyi problémái miatt (meg talán más miatt is, nem tudom) sokszor mogorva vagy zárkózott volt, de gonoszkodó akkor sem. A többi két nagyszülőm meg úgy csendesen elvolt.

2020. ápr. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%

Elégedettek, de nem azért, mert annyira tökéletes az életük. Inkább azért, mert úgy érzik fiatalon sok mindent sikerült megélniük.

Én úgy látom, azok nem életuntak, akik még mindig járnak társaságba, programokra, van baráti társaságuk.

2020. ápr. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A nagyszüleim szerintem nem teljesen elégedettek az életükkel, de azt semmiképp nem mondanám, hogy gonoszkodó és életunt emberek lennének.


Apukám részéről nagyon sokat segítenek mind a két fiuknak és én vagyok az egyetlen unoka, nekem is próbálnak segíteni, jószándékúak alapvetően. Néha érzem rajtuk, hogy többet szerettek volna elérni az életben, máshogy képzelték, hogy milyen lesz, mikor 20 évesek voltak. Bölcsnek nem nevezném őket, szerintem ez iszonyú kevés emberre igaz, nem a kor függvényében osztogatják, de ennek sem kell problémának lennie, felgyorsult a világ és csak nagyon kevesen tudnak vele lépést tartani.


Anyai ágról 7 gyerekük van és nagyon sok unokájuk, kevésbé tartom velük a kapcsolatot. Nem kifejezetten gonoszkodóak vagy életuntak, elvannak a saját életükben. Bölcsnek nagyon nem mondanám őket, szeretik hangoztatni, hogy "5 fiút adtak a hazának", amivel nem lenne baj, csak normálisan felnevelni nem sikerült őket, a többség a közmunka programot gazdagítja vagy maszekba gürcöl, pedig egy kis támogatással sokkal többre vihették volna.

2020. ápr. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%
Anyámék úgy mászkáltak a vírus előtt jobbra-balra hogy rendesen időpontot kellett egyeztetni velük a találkozóhoz. Szülinap ennél, névnap annál, fürdő, balcsi, Kenya, Egyiptom, Hurghada, Sharm-el seik, Jordánia most a járvány előtt Londonban voltak. Persze csak azóta mióta mind2en elköltöztünk bratyóval. Világ életükben qrvasokat dolgoztak, fater MINDIG 3 lábon állt minimum. Anyám egy petefészek rákon is túl van szegény, de nem tört meg egy percre sem. Valóban tudnak ÉLNI.
2020. ápr. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%

Szüleim 79 és 70 évesek.

Boldogok, elégedettek, habár apróságokon fel tudják húzni magukat. De semmiképpen sem gonoszkodóak, és pláne nem életuntak.

2020. ápr. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem is tudom, nehéz megválaszolni mivel amikor fiatalabb volt mondjuk 55 körül akkor se volt nagyanyam más mint most. Akkor se nagyon járt sehova, kb ugyanolyan. De elvan egyedül, különösebb társaság nelkül( nem maganyos, csak nem szeret eljárni) , programok nelkül( sose járt sehova, nem akart) A maga modján lehet hogy elégedett, szokott neha panaszkodni, de nem vészes, önálló amiben csak tud, elintezgeti a dolgait.
2020. ápr. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A bolcsesseget hagyjuk, nem Ghandi egyik sem, de mindegyik idos rokonom akik mar nem.elnek es azok is akik igen kizarolag jot akarnak a sajat szeretteiknek. Lehet neha morgolodnak, hogy nem hallgat rajuk a gyerekuk vagy a vejuk/menyuk neha butasagot tesz (mindig hozzateszik szerintem), de hogy szandekosan egyiket se lattam sose masoknak kart okozni vagy mast bosszantani (vagy neha egymast 40 ev hazassag utan:-)) az is biztos. A sajat gyerekeiket/unokaikat kivetel nelkul anyagilag es barmi egyebben tamogatjak. Legnagyobb gondjuk az egeszsegi allapotuk, ha rossz es pl. sok fajdalommal elnek, akkor igen arrol tud ak panaszkodni, de ettol fuggetlenul is eletigenlo es szereto emberek.
2020. ápr. 5. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Metionin ***** válasza:
Apám 72 lesz nyáron, ő mindig elégedett volt az életével. Néha már túlságosan is. Anyám igaz még csak 56 de ő mindennel elégedetlen, utál mindent és mindenkit. Bár ő fiatalon is többnyire ilyen volt.
2020. ápr. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!