Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mi a megoldás akkor, ha a...

Mi a megoldás akkor, ha a nagymama mindig túl sok ételt csomagol?

Figyelt kérdés
Heti egyszer meg szoktuk látogatni, természetesen mindig többfogásos ebéddel/vacsorával készül, leves, főétel, desszert, és pogácsa, vagy egyéb aprósütemény. Egy násznépnek is elég lenne. Eszünk belőle nála, és utána a maradékot muszály elvinnünk, ami mindig rengeteg. Másnap általában még azt esszük otthon, harmadnapra viszont már nem igazán kívánjuk, és akkor a maradék maradék sajnos mindig a kukában landol. Kérdeztünk barátokat, szomszédot, hogy nem-e kell nekik, de nem kell. Ráadásul az ételhordókat is mindig ki kell mosni, és visszaadni legközelebb.

2020. máj. 9. 15:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%

Azt tudod, hogy az utolsó mondatod enyhén szólva is mókás?:D


Miért nem lehet világosan megmondani, hogy csak 4 szelet húst viszünk és ahhoz köretet?


"Mama, imádunk, de csak egy gyomrunk van és ha nem tudjuk megenni 2 nap alatt, akkor megy a kukába! Ezt ugye te sem akarod?"

A többit fagyassza le és egye meg hétköznap!

2020. máj. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%

Kérdezd meg a családsegítőt, tud-e valakit, akibek jól jönne néha egy kis ingyenebéd.

Fagyaszd le, pár hét múlva jól fog esni.

De amúgy igaza van az elsőnek, nem kell elhozni és nincs probléma.

2020. máj. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 pyetro válasza:
56%
Ételt ne dobj ki, csak annyit egyél amennyivel jól laksz, többit fagyaszd le. Ezzel a megoldással rengeteget spórolhatsz , esetleg add oda még frissen ismerősnek, szomszédnak.
2020. máj. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
64%
fagyaszd le ės megeszitek måskor .
2020. máj. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Csak egy hűtőnk van, és annak is kicsi a fagyasztó része, így is mindig tele van.
2020. máj. 9. 15:57
 6/14 anonim ***** válasza:
40%
Vegyetek mélyhűtőt. Nem rossz az, ha van tartalék kaja :)
2020. máj. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
65%

Ő így mutatja ki a szeretet, törődést. Nekem is évekbe telt, míg úgy ahogy leszokott erről anya, mama. Hiába mondtam, hogy nem kell ez, vagy az, mert csak kidobom, nem hitték el. Amúgy most már elébe megyek a dolgoknak, én pakolok magamnak :) annyit, amennyit meg is eszek.

Félre értés ne essék, nagyra értékelem, sőt mikor hazamegyek látogatni és mama azt mondja, hogy fagyasztott le nekem pl szilvás gombócot (amit imádok!!! Házi szilvával,és kiolvasztva is finom), vagy töltött káposztát, akkor majdnem a nyakába ugrom örömömben :)

Sajnos nem találkoztunk lassan 2 hónapja, de már hiányzik, még a traktálás is... :(

2020. máj. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
47%
Hát nem tudom, szerintem szörnyű a legtöbb lefagyasztott, majd felmelegített kaja, főleg a húsok. Persze ha ti nem vagytok finnyásak, ez nem gond, de akkor meg az lenne, hogy csak gyűlne és gyűlne a maradék. Akkor már inkább tényleg utánajárnék, hogy a környéken el tudnám-e vinni pl hajléktalanszállóra.
2020. máj. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
92%
Ez aranyos :) Csak annyit hozzatok el, amennyit megesztek. Egy idő után már biztos nem fog annyi kaját odapakolni. De amíg elhozzátok mindig, fog :) Anyukák nagymamák ilyenek. Örüljetek neki!
2020. máj. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
40%
El is lehet ajándékozni,olyannak akinek nem jut étel
2020. máj. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!