Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit tennétek, ha a nagypapa...

Mit tennétek, ha a nagypapa kocsmázni vinné a pici gyereketeket?

Figyelt kérdés

Másfél éves, többször kiderült, hogy nem játszótéren voltak, hanem beült a kocsmába és ott piált a haveljaival. Mindig veszekedés lett belőle, azt hittük, komolyan veszi, hogy ilyet nem tehet, erre később ismét megtette.


Többször nem szeretném rábízni egyáltalán, van itt olyan, aki szintén nem adja oda a gyereket a nagyszülőnek vmiert?


2020. máj. 10. 15:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
14%
gyönge kamu
2020. máj. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%
Hát, engem többször elvitt a mostohanagyapám egy-egy bambira, vagy fagyira, aminek nyilván részéről fröccsözgetés lett a vége a haverokkal. 3:) Az alkoholizmusa miatt amúgyis fújtak rá apámék, ezek miatt nem lett nagyobb balhé, mert nem lett semmi bajom, nem késdobálóba mentünk, hanem a falusi presszóba. Mondjuk én már ovis voltam.
2020. máj. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
77%
Nem járok kocsmába, de ha iszik egy sört a haverokkal, akkor mi baja lesz a picinek?
2020. máj. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
69%

Szia, nincs gyerekem, engem is rábíztak a nagyapámra gyerekként, merthogy "biztonságos ha iskola után hazakísér" (6-12 éves korig). Én minden percét utáltam, mert vagy a kocsmába kellett vele menni vagy az italkimérőbe, inkább hazamentem volna egyedül.

Na már most ha ketten ott vagyunk és bármi bajom lett volna, akkor már volt annyira részeg, hogy ne tudjon időben cselekedni. Nem vagyok szülő, nem kell jópofiznom a párom családjával, de iszákosra nem bíznék egy 1,5 éves kisgyereket mert ő is bánthatja (részegen ráesik, haragjában eldob valamit stb.) vagy nem tud időben reagálni ha baj van.

Tudom, hogy az én esetem más, de gyerekként emlékszem, hogy néha féltem, büdös volt, utáltam a kocsmában lévő embereket. Nem tudom milyen egy 1,5 éves gyerek lelkivilága mert nem vagyok szülő, de a józan paraszti eszem azt súgja inkább a játszótéren lenne...

Személy szerint én nagypapát úgy küldeném el a búsba, hogy az se érdekelne ha a férjem emiatt elválik tőlem vagy nem beszélnek velem emiatt apósék, mivel nem fog változni a vén kocsmatöltelék. Majd esetleg legyint, hogy "hát nem lesz a gyereknek baja attól, ha velem jön, az én időmben ez volt", de ne érdekeljen.

Szerintem nyugodtan állj ki magadért meg a gyerekért és vállald emiatt a konfliktust. Az se hasson meg, hogy "jaaaj akkor többet kell figyelni a gyerekre, meg nem iszik sokat a nyagypapa", mert eddig se figyelt a gyerekre senki amíg a vénemberrel volt, nem jó a gyereknek a kocsmázás, és lehet, hogy egyszer majd iszik annyit az öreg, hogy baj legyen, de az után már csak sírni lehet...

2020. máj. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
69%
Engem is vitt a nagyapám mindig kaptam egy üdítőt vagy jégkrémet. Ebben semmi extrát nem látok. A gyereknek meg tök mindegy hol rohangászik.
2020. máj. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
81%
Lánytesómat is vitte nagyapám kiskorában. Ő is üdítőt kapott. Őt ez egyáltalán nem traumatizálta.
2020. máj. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Metionin ***** válasza:
100%
Hú ez egy nehéz kérdés. Amikor ovis voltam, apám rendszeresen magával vitt a kocsmába, ahol ő megitta a sört meg a felest, én meg jégkrémet kaptam és játszhattam a biliárdgolyókkal. Haverom is volt, az egyik alkesz bácsi rendszeresen megmutatta nekem az autós újságját, én meg neki az épp nálam lévő kisautóimat. De én ekkor már 5 éves voltam és nem csináltam olyan dolgokat mint egy másfél éves, akire jóval több veszély leselkedik pl. egy sima lépcsőn való közlekedéskor is. Meg az se mindegy, hogy 1 sörre ugrik be a papa vagy órákig ott piál és részegen van a gyerekkel (ami ugye jelentősen lassítja a reflexeket). Mindenesetre ha veszélyben érzed a gyereket, akkor ne add oda neki vagy csak úgy ha te is ott vagy.
2020. máj. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
Nézd meg, Bödöcsből is mi lett...
2020. máj. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Emlékszem gyerek koromban pápa mindig el vitt a foci meccsre. Kisvárosban laktunk. Utána az öregek beültek a közeli kocsmába kibeszélni a meccsen történt eseményeket. Ez havi egyszer volt. Én nagyon jól éreztem magam akkor. Igaz 5 6 éves voltam. Papa sosem itta le magát.

Igazából én egy másfél évesnek ezt korainak tartom. Ha valami történne, azt sem tudná elmondani, hogy hol lakik. De te tudod, mennyire issza le magát a öreg. Ha csak elbeszélést egy sör mellett 1 2 órát, és nem az árokból kell ösdzeszedni, én később nem szólnék érte. Most még azért ehhez kicsi

2020. máj. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
39%

A 15:34-es válaszoló vagyok, de muszáj reagálnom megint, mert vagy hülye vagyok, vagy rossz az értékrendem.

Én értem, hogy egyesek szerint fura, hogy egy 6 éves gyerek egy kis kóláért cserébe nem akar a nyerőgéppel veszekedő, és a bicajjal bucskázó alkoholistákkal vegyülni. Abban is igazatok van, hogy nekem nem lett semmi bajom azon kívül, hogy baromira mérges voltam gyerekként, mert hiába kértem, hogy hadd jöjjek haza egyedül. Még kocsmába is tudok (szeretek!) menni felnőttként, és nem minden hely olyan fertő mint ahova engem cibáltak. De a kérdés nem arról szól, hogy inkább vállaljuk-e a konfliktust, minthogy a nagyapa elvigye a gyereket kocsmázni? Mert ha erről van szó akkor mi a probléma a a válaszommal, ha meg nem erről van szó akkor mi a kérdés?


Mondjátok már el melyik kocsmába vittek a rokonok, hogy szerintetek inkább legyen béke meg nyugi a családban, minthogy egy kisgyerek játszótérre menjen a kocsma helyett... Semmi baj azzal ha egy 5 éves jól érzi magát, miközben apu/papa/anya/mama megisznak egy sört, az meg nekem már rohadtul kiskorú veszélyeztetése, mikor az egyik rokon elviszi a magatehetetlen gyerekemet a kocsmába a beleegyezésem nélkül. Mert utóbbival a legkissebb szívfájdalom nélkül szakítom meg a kapcsolatot.

"Mindegy hol rohangál a kisgyerek"... hát persze, akkor is mindegy ha a gyerek nem rég tanult meg járni, és a nyáladzáson kívül már dolgokat is dugdos az orrába, ha baja történt akkor lehet, hogy csak órákkal később derül ki. Megsérülhet a játszótéren is egy józan felnőtt mellett, meg egy kocsmai iszákossal is, a kérdés, hogy az veszi-e majd komolyabban, aki tud az után inni a haverokkal, hogy a gyerek kijátszotta magát és haza került, vagy az aki inkább a haverokhoz viszi inni? Imádom a sört, de autóba akkor sem ülök 1 korsó után, ha tudom, hogy tudnék vezetni, és nem vigyázok ittasan gyerekre, ha csak én vagyok érte a felelős és teljesen rám van szorulva.

2020. máj. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!