Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Határozott véleményű nagymamáv...

Határozott véleményű nagymamával ezt hogy rendeznétek le úgy, hogy ne bántódjon meg?

Figyelt kérdés

Nagymamám a 80at tapossa, én 24 vagyok, 5 éve együtt a párommal. Volt már szó esküvőről (bár a közös jelzálog hitel úgyis jobban összetart 😂), komolyan tervezünk egymással. Nagyim tündéri figura, első unokája vagyok, csillogó szemmel figyelte minden lépésemet (érettségi, diploma, munka, stb). Egyre többet kérdezgeti, mikor jön a baba/ kisbaba mikor lesz/ mikor dédunokázhat és ezek variációi.

Namármost a fene nagy helyzet hogy ha rajtunk múlik - és ki máson múlna ugye - NEM lesz baba se most se tíz év múlva. Megszakad mamiért valahol a szívem, édes kisöreg, tudom, hogy nagyon imádnivaló dédi lenne belőle, és néha még rosszul is érzem magam, amiért lehet, hogy úgy hal meg, hogy sosem lett dédi (unokatesók mind fiatalabbak nálam jóval).

Egyelőre mindig valamivel húzom, most lakásra gyűjtünk, majd esküvő után, majd másoddiploma után, majd ha eleget félretettünk, de egyre gyakrabban kerül elő a kérdés.


Még pár éve egyszer mondtam neki, hogy nem szeretem a gyerekeket, valahogy előjött, ezen nagyon kiakadt akkor de úgy tűnik elfelejtette. Nagyon megvan neki a régi felfogás, hogy akinek nincs gyereke főleg ennyi idősen azzal valami baj van, neki ennyi idősen anya bátyja már bőven megvolt.

Esetemben csak aggódik, hogy nem vagyok-e terméketlen vagy esetleg a párom bánt-e és azért nincs még baba.


Valahogy meg lehet neki ezt finoman magyarázni, vagy marad az örök elodázás élete végéig?



2020. máj. 13. 23:41
 1/9 Savlekotő ***** válasza:
86%
Mond azt h meddő vagy,kegyes hazugság,öreg fát nehéz átültetni,nem fogja megérteni hogy nem akartok ,totál másban szocializálódtak ők még,ezt úgy mondom hogy én is vén vagyok már hozzád képest.
2020. máj. 13. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

A te helyedben nem magyarazkodnek, egyszeruen megmondanam neki, hogy igen, tervben van a baba, de elobb kozos lakas, alaptoke es a tobbi legyen meg blablabla.

Nem gondolom, hogy barmi ertelme lenne egy 80 eves neninek kijelenteni azt, hogy nem lesz gyerek, mert o annyira mas korban nott fel, hogy felfogni nem feltetlenul tudna, megerteni meg plane nem.

Meg ha ez is az igazsag, nem kell tulmagyarazni, ha jon a baba jon. Ennyi.

2020. máj. 13. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem meg mondd meg, hogy egyelőre nem tervezitek.

Fel fogja fogni.


"mert o annyira mas korban nott fel,"


Ugyan már! Az elmúlt évtizedeket nem barlangban töltötte. Nálunk a 70-80 feletti rokonok nem akadnak ki ilyesmin, nem a múltban élnek.

2020. máj. 14. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%
Manapság amúgy sem divat huszonévesen szülni. Mondd azt hogy 33 éves korig vársz.
2020. máj. 14. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%
Kár volt hazudozni. Az elso kerdesre közölni kellett volna, hogy nagyi, én nem akarok gyereket. El tudta volna fogadni idovel. Igy te csak "huzod elotte a mezesmadzagot". Sosem ertettem, mi ertelme az iylennek. Csak gondolj bele, minlenne, ha a parod csinalna ezt veled. Te akarsz gyereket, o nem, de ezt nem mondaná, hanem mindenféle kifogásokat hozna fel időről időre.
2020. máj. 14. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%
Ne komplikáld túl az egészet. Ha úgy érzed, hogy még nincs itt az ideje, neki is meg tudod mondani, hogy még nem állsz készen rá. Nővérem hasonló helyzetben volt, ő 35 évesen szült először. Sajnos külföldön él, így a vírus idején most nem is tudott látogatni (pedig mostanára tervezték, de ez van). Nagyink 2 hónapja elhunyt, 82 évesen. Eléggé szomorú volt, hogy nem volt lehetősége bemutatni neki a legelső dédunokát, főleg hogy annyit faggatózott és nyaggatta ezzel kapcsolatban előtte. Ilyen az élet... Megy tovább.
2020. máj. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én nekem is a kegyes hazugság jutott az eszembe, pedig ha lehet, én is inkább az őszinteséget választom. De ez tipikusan olyan helyzet, hogy ha megmondod a mamádnak, hogy márpedig ti nem akartok gyereket, akkor az nagyon meg fogja viselni. De ha azt mondod, hogy meddő vagy, akkor kicsit könnyebben túlteszi magát majd ezen, hiszen az ő idejében is voltak nők, akik nem tudtak teherbe esni. Először lehet, hogy rosszul fogja érezni magát, de téged nagyon szeret, mert az első unokája vagy, így csak elfogadja majd valamikor. Illetve rá lehetne segíteni ezzel az elfogadással, hogy te nagyon boldog vagy így is, mert a párod annak ellenére is veled marad és szeret, hogy nem lesz gyereketek. Így talán, a boldogságodat szem előtt tartva, könnyebben el fogja fogadni.

A másik lehetőség, hogy addig odázzátok el ezt a beszélgetést, hogy abban a hitben fog meghalni, hogy neked is fognak majd valamikor gyerekeid születni és lesznek dédunokái, még ha nem is találkozhat velük soha. Csak akkor talán te fogod megbánni, hogy nem mondtad neki el még a féligazságot sem, de legalább ő úgy fog elmenni, hogy gondol a jövőbeli dédunokákra is.

2020. máj. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt csak te tudod eldönteni, hogy mennyire bírja a mama elviselni az igazságot. Én magamból tudok kiindulni, és én nem lennék képes a saját mamámnak megmondani ezt. Mondjuk én jelenleg 22 éves vagyok, a gyerek témával még senki sem nyaggatott, gondolom azért se, mert még egyetemre járok. Én a mamámmal azt sem tudom elfogadtatni, hogy egyelőre nem akarok mesterszakra menni. Azt, hogy nem tudom elképzelni magam anyaként biztos, hogy nem mondanám el neki. Ha erőlködne a témán azt mondanám, hogy most még nem akarok/nem állok készen rá. Ami nem lenne hazugság részedről sem. Azt hogy a jövőben mi lesz, majd az idő eldönti. Láttam már olyat, akinek megváltozott a véleménye, olyat is, akinek nem.

Annyit még hozzátennék egy előző válaszolóra reagálva, hogy 2 külön dolog az, hogy valamit a párodnak nem mondasz el - főleg a gyerekvállalási céljaidról - vagy a szüleidnek, nagyszüleidnek. A párját mindenki választja és minden pár közös döntése, hogy szeretnének-e vagy hány gyereket szeretnének. A nagyinak, anyunak, apunak, anyósnak, apósnak, szomszéd néninek ebbe az égvilágon semmi beleszólása nincs. Egy kedves dolog lehet, ha az ember nem rombolja le a világukat azzal a gondolattal, hogy soha az életben nem lesz unokájuk.

De lehet, hogy amit mondok csak szerintem van így. :)

2020. máj. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Hatos, nem úgy érzi, hogy még nem jött el az ideje. Hanem úgy, hogy nem akar gyereket.
2021. márc. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!