Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Akinek nincs facebookja, de...

Akinek nincs facebookja, de nagyszülőknek igen, milyen kompromisszumokat kötöttetek a gyerekkel kapcsolatos fotók terén?

Figyelt kérdés
Nekem nincs facebookom, a férjem pedig munka miatt használja. A férjemmel megkertünk mindenkit hogy semmilyen képet ne rakjon fel a gyerekről, mivel semmilyen rálátásom és befolyásom nincs a dolog felett. De múltkor is kiderült hogy már az én szüleim meg anyósomék is raktak fel képet. Én felhivtam anyumékat és kértem hogy szedjék le az összeset, de a férjem szülei erre nem hajlandóak. Nincs kedvem a családdal bele menni abba a vitába hogy de az xy kirakhatott képet, mi miért nem. Amúgy se akarom hogy felrakjanak a gyerekről képet, mert fogalmam sincs hogy milyet raknak fel. Aztán ha készítenek a gyerekről egy előnytelen képet akkor majd hogy magyarázom meg neki később hogy hát igen a nagyszüleidnek fontosabb a parádézás mint az hogy tekintettel legyenek rád. (a férjemről anyósom több előnytelen képet is kiposztolt már, de ő nem nagyon akar neki emiatt szólni.) Mondjuk egyszer láttam anyósom Facebook oldalát, és mindenről posztol,még az ebédjéről is napi szinten, így nem érzi hol a határ. Miért olyan nehéz ennek a kérésnek eleget tenni? Aki hasonló cipőben jár, ti hogy oldotátok meg, milyen kompromisszumra jutottatok?

2020. jún. 22. 10:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk senki semmilyen képet nem tesz fel a gyerekről, csak a gyerek, ha jónak látja.
2020. jún. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
84%
Bocs, de 1, nem engeded meg, hogy fotózzák, 2. nem küldesz nekik. ÉS nincs probléma.
2020. jún. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
98%
Én is rohadt allergiás vagyok erre. Első körben szerintem jelentsétek a facebooknak a férjed accountjával és kérjétek a törlést. Én nagyon határozottan tudatosítanám a nagyikban, hogy nincs képfeltöltés a gyerekről, vagy nem találkozhatnak vele. Esetleg azt megengedném, hogy arc nélküli képet tegyenek fel, ha mindenképpen mutogatási kényszerük van. Tök sok jópofa ilyen képet láttam, hogy mondjuk a gyerek ül háttal a homokozóban/hintában/mezőn, vagy csak egy kis kezecske látszódik. A lényeg, hogy így nem sérül a gyerek személyiségi joga, hiszen nem felismerhető. De persze ez is csak a ti jóindulatotokon múlik, ezt sem kell megengedni, ha nem akarjátok. A ti gyereketek, jogotok van megtiltani, hogy képeket tegyenek fel róluk.
2020. jún. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Mond nekik, hogy engedély nélküli kép feltöltésért simán fel lehetne jelenteni, és vagy törlik vagy jelented jobb esetben a FB-on, rosszabb esetben a rendőrségen.

Egy családi fotóalbumot ha akarsz, te mutogatsz embereknek, de az internetre ha nem akarod, hogy feltegyék, akkor ezeket tudod ellene tenni.

2020. jún. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
96%
Ez konkrétan bűncselekmény. Mi világosan elmondtuk hogy senki semmit semelyik social media oldalra. Ha ezt nem fogják fel akkor utána vállaljáka jogi következményeit mert nálunk biztos lenne.
2020. jún. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Erre én is nagyon allergiás vagyok, ha nem partnerek velem, akkor nem engedném a gyereket fotózni, ez van. Másképp sosem változik a helyzet, bár itt most a férjednek kellene leosztania őket.


Kompromisszumként belemennék, hogy feltölthessenek mondjuk évi normális képet az unokákkal, ha előtte megkérdeznek.

2020. jún. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
96%
Ha a férjed a saját regisztrációjáról kéri a képek törlését a Facebook felé, akkor törölni fogják (gyerekek esetében ezt nagyon komolyan veszik). Azt a férjednek kell lemeccselni az anyjával, hogy több kép ne kerüljön fel, ha a mama primitív, akkor ez nem lesz egyszerű. Egy idő után a Fecabook-nak elege lesz a törlésekből, és fel fogja függeszteni anyós fiókját. Talán abból tanul.
2020. jún. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
25%

Atya ég, jogi lépések fontolgatása a nagyszülőkkel szemben, illetve unoka eltiltásának kilátásba helyezése... :D

Megőrülök!


Ha csak nem vagy nagyon felkapott közszereplő, akkor mégis ki a fenét érdekelne a gyereked az ismerősökön kívül?

Kicsit olyan érzésem van, mint amikor az egyik munkásom ecsetelte, hogy hagyományos mobilt használ, nehogy kémkedjen utána a Microsoft.

Mindenki azt gondolja, hogy micsoda tényező a világban?!



A kérdésre válaszolva:

nem kötöttünk semmilyen kompromisszumot, holott jómagam sem használom már a Facebook-ot.

Nem igazán látom, hogy a gyereket milyen kár érhetné rövid- vagy hosszútávon azért, mert a nagyszülők ma már nem fényképalbumból mutatják meg minden ismerősnek az unokákat, hanem az internet segítségével.

2020. jún. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
3%

7, csak éppen jó lenne tudomásul venni, hogy a képek a kérdező engedélyével készültek, illetve ő maga adta oda őket. Innentől meg igenis az ő felelőssége is, nyilván ismeri a családot, tudta, hogy ez lesz.

Biztos, hogy a kutya a hibás, ha a kerítésen bedugott kezedet megharapja?

2020. jún. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
98%
#8: Teljesen mindegy, hogy érdekel-e valakit, vagy hogy lesznek-e következményei. Sem a gyerek, sem a szülei nem egyeztek bele, innentől kezdve pedig tilos feltölteni a képeket. Pont.
2020. jún. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!