Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogy kezelnetek ezt a helyzetet?

Hogy kezelnetek ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés
A családban több unoka van már, az egyik testvérem házassága nagyon rossz, a gyerekeken, kicsik meg, látszik a rendezetlen hatter, neveletlenek, ezáltal a nagyszülők többet foglalkoznak velük, mint azokkal az unokakkal, akik rendezett családi háttérrel rendelkeznek,csak mert szegényeknek milyen rossz... Ez óhatatlanul is rossz érzést vált ki belolem. Folyton a Testvérem gondjai körül kell forogni, hallgatni, nagyon unom már, sokszor próbáltunk segíteni, én is, de csak csinálja a hulyeseget, utána pedig mindenki alljon készenlétben. Nekem rossz, hogy az én kislányom emiatt nem kap elég figyelmet a nagyszülőktől. Szeretem a Testvéremet, de ez már idegesít. Egyébként a szüleim nekünk is mindig segítenek, ha kérjük, nem erről van szó, inkább itt a nagyszülő-unoka kapcsolatról.
2020. júl. 2. 10:10
 1/2 anonim ***** válasza:
73%
Beszélj a szüleiddel hogy úgy érzed a te gyereked nem kap elég figyelmet és emiatt szomorú. Ha van lehetőséged, akkor vidd a nagyszülőkhöz amikor csak vele tudnak lenni, így elkerülhető hogy háttérbe szoruljon. Amúgy meg éld az életed, ne mások figyelmére ácsingózz.
2020. júl. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
32%

Nagyon gyerekesen látod a helyzetedet.

Egy szülő nem egyformán segít a gyerekeinek, hanem annak segít jobban, aki jobban rászorul. Ez nagyjából az unokákra is igaz.

És az unokák meg nem is tehetnek arról, hogy a szüleik házassága rossz. Teljesen érthető, ha a nagyszülők szeretetükkel, gondoskodásukkal próbálják ellensúlyozni, hogy azok a kisgyerekek sérülnek a szüleik rossz házassága miatt.

Ezzel együtt természetesen, ha a testvéred (szerinted) hülyeséget csinál, jogodban áll ezt megmondani neki, ill. elmondani, hogy nem segítesz neki a saját sokadik hülyesége miatt keletkezett problémáját megoldani.

Viszont azt fogadd el, hogy a szüleid, mint gyereküket, ilyenkor is segítik, az unokáikat meg csupán azért is, mert sajnálják szegénykéket.

Végső soron nektek is segítenek a szüleid, ha kéritek, ezt te írtad. Akkor azért nincsen aránytalanul eltolódva a szüleid figyelme.

2020. júl. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!