Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogy lehetne rávenni a nagyit,...

Hogy lehetne rávenni a nagyit, hogy ne akarjon folyamatosan etetni?

Figyelt kérdés

A nagymamám csak az etetéssel tudja kifejezni az érzéseit. Mikor meglátogatom csak a kajáról van szól.

„Van palancsinta, görögdinnye, rántothús és tejbegríz. Egynél. Min élsz ez a gyerek, hiszen nem eszel! Éhen fogsz halni...“


Szeretem őt, de már olyan szinten elegem van belőle, hogy pl. feldobok egy témát és elkezdek vele beszélgetni a zenéről és három perc múlva újra ott kötünk ki: az evésnél.


Hogyan tudnám megértetni vele, hogy elegem van és abba hagyja?



2020. júl. 8. 17:56
 1/6 anonim ***** válasza:
96%
Azzal a dumával szoktam leállítani hogy "Mama most nem bírok többet, de egy fél óra múlva eszek még". Aztán vagy elfelejti vagy még bekapok egy két falatot evést imitálva.
2020. júl. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%
Sehogy. Az idősek ilyenek elfogadod, szép lassan eszel két falatot és ennyi.
2020. júl. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%
Menj éhesen hozzá!
2020. júl. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
89%
Nekem is szegény nagymamám állandóan etetett.Isten nyugosztalja.Sütemény,kalács,rántott hús,különböző levesek.Mikor mondtam neki,mondta,hogy addíg örüljek,míg mondja.Megélte azt,mikor jegyre adtak ételt,ezért is akart minket elhalmozni.Nagyon zsírosan főzött,de a süteményekben verhetetlen volt.Már hétvégén korán nekiállt főzni,hogy délben legyen ebéd.Mindíg terülj terülj asztalkám volt.Mondogatta is ,hogy "meg vagyok soványkodva".Mindíg ilyen volt,nem változott meg.
2020. júl. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
87%
Tényleg addig örülj míg ő él és ha mész sütneked házi sütit stb ha finomat süt,főz.
2020. júl. 9. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
65%

De jó lenne, ha mamám még mindig itt lenne és nem lehetne lerázni..

Régen engem is idegesített, mindig pár falatokat ettem csak, aztán kicsit később ismét. Mostmár persze, hogy nem él, kedves emlék maradt csak. Az öregek ilyenek, mi is ilyenek leszünk.

2020. júl. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!