Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan kezelitek a "mindenhez...

Hogyan kezelitek a "mindenhez értő", titeket folyton megváltoztatni akaró nagyszülőket?

Figyelt kérdés

30 éves férfi vagyok (nem hetero, de ezt ők nem tudják), és ahányszor átmegyek a nagyszüleimhez, mindig nevelni akarnak - különösen nagypapám :


pl: "mikor vágatod le a hajad?" (ezt vagy 10 éve hallgatom), "mikor nősülsz meg", "miért ott dolgozol", "miért nem jársz divatos ruhákban stb.""mikor lesz gyereked".


most már ott tartok, hogy 5-10 percnél tovább nem tudok maradni náluk, mert elég önző dolognak tartom, hogy elvárják, h olyan életet éljek, ami nekik tetszik.

érdekelne, hogy aki hasonló helyzetben van, hogyan kezeli.



2020. júl. 23. 15:33
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
49%
Vidd el bemutatni a pasidat!
2020. júl. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
70%

Nézd, nem tudják, hogy meleg vagy!

Ebből kifolyólag nőt még nem Láthattak veled akit hazavitték volna bemutatni!

Az ő szemükben nincs nagy szerencséd a nőkkel, és a maguk módján próbálják ezt orvosolni. Vagyis változtatni rajtad, hogy nagyobb eséllyel indulj a nők terén.

Én elmondanám az igazat.

Ők nem tudják, hogy teljesen más életet élsz.

2020. júl. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
71%
Enyémek is teljesen ilyenek.. Nem tudok velük mit csinálni, sőt apám is ilyen. Én elköltöztem onnan mert ráadás volt hogy egy lakáson belül is laktunk és nem bírtam tovább.
2020. júl. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
85%

Nincs igazán jelentősége, hogy meleg vagy, mert heteró is kerülhetné az általuk optimálisnak tartott dolgokat, ezt a részét azt hiszem te nagyítod fel, amellett, hogy megértem zavaróak.

A leírtak alapján én azt gondolom, nem csak ők feszítik ezt a témát, de te is hajlamos vagy befeszülni ahelyett hogy lazán félresöpörnéd.

2020. júl. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
26%
Mondd meg nekik,hogy homokos vagy. Többett kérdésük sem lesz feléd...
2020. júl. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Na, először is: nem tudom, hogy az egyszerűbb, homofób (proli) emberek miért írogatnak ide, a kérdés nem hozzájuk szól, és senki nem kérdezte, mi a véleményük a homoszexualitásról.

és egyébként is, aki utálja a melegeket, az miért ír ide??


Aztán: a kérdés nemcsak a homoszexualitásról szól, ha hetero lennék, akkor is irányítani akarnának + megváltoztatni.


5/8


szerencsére nem élek velük, de 1-2 km-re élnek, így gyakran be kell ugranom vmiért.

Amúgy sztem nálam is az lesz a vége, hogy vagy külföldre költözöm, vagy legalább pár megyével arrébb.

2020. júl. 23. 17:01
 7/28 anonim ***** válasza:
92%
Nálam is szoktak hasonló kommentek lenni, én általában konkrétan megmondom nekik, hogy ne csodálkozzanak azon, hogyha egy 30 éves és egy 70 éves embernek eltérő véleménye van a dolgokról. A 40 éves körkülönbség miatt máshogy látjuk a világon. És csak azért mert valamiről nekik 1 bizonyos véleményük van, az nem jelenti azt, hogy igazuk is van. A te nézőpontod is ugyanolyan valid mint az övék, és jogod van úgy élni az életedet, ahogy te szeretnéd.
2020. júl. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
78%

Mennyi idióta válaszoló van itt, te jó ég.


Heterón kívül még egy csomó más szexuális irányultság létezik, annyi alapján, hogy valaki nem heteró, miért kell rögtön buznyákozni?


Ha esetleg mégis homoszexuális, akkor mi van? Semmi bajuk nem lesz tőle a rokonoknak. Ha azon rinyálnak, hogy nem lesz gyereke, akkor csak szólok, hogy a gyerekvállalás nem függ a szexuális irányultságtól, heterók közül sem szeretne mindenki gyereket, még akkor sem, ha már régóta van párja vagy házastársa, és homoszexuálisok is akarhatnak gyereket vállalni (normális országokban, ahol léteznek alapvető emberi jogok, ezt meg is tehetik). Egyetlen rokonnak sincs hozzá semmi köze, hogy van-e párja a kérdezőnek és vállal-e gyereket. Senkinek sem kötelessége párkapcsolatban lenni és unokákat meg dédunokákat gyártani. Plusz senkinek se kötelező úgy kinéznie, úgy viselkednie és úgy dolgoznia, ahogy a rokonai akarják.

2020. júl. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
61%
Agy kikapcs, bólogat.
2020. júl. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
32%
köszönöm a lepontozást igazán kedves...
2020. júl. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!