Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A nagymamámnak soha semmi sem...

A nagymamámnak soha semmi sem jó. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egész Nyári szünetben a nagyszüleimnél vagyok és már kezd elegem lenni. Bármit csinálok állandóan leszolja a nagymamám. Pl. 3,5 óráig rajzolok valamit (az nálam nagyon soknak számít) és már rögtön mondja hogy mit rontottam el és hogy inkább kezdjem újra. Ez nagyon rosszul esik, de amikor ezt megpróbáltam megbeszélni vele, akkor a végére megint én vagyok a rossz. Szerintetek mit tegyek?

2020. aug. 1. 18:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%

Semmit. Ignoráld.


Majd, amikor idősebb lesz és már mentálisan sem teljesen ép, és megrendel ételeket, amiket vigyél neki, majd, mire odaérsz velük már meggondolta magát, ezért a fejedhez vágja, hogy az nem jó, miért nem mást vittél... na, akkor akadj ki. Az enyém most ezt csinálja velem rendszeresen.

2020. aug. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Kecskeméti-Varga Kata ***** válasza:
21%
Jól gondolom hogy oroszlán a horoszkópja? Minden csak akkor jó ha ő csinálta,ha más csinálja akkor nem lehet jó? Soha nem kapsz tőle dicséretet de mindig kapsz kritikát,bírálatot? Ha jól sejtem ( a nyári szünet miatt ) még tanulsz. Én a helyedben inkább mennék táborba vagy maradnék otthon ha még tudod beszélni a szüleiddel. Esetleg ha már lehet javaslom a diák munkát vagy a közösségi szolgálat teljesítését. A lehető legkevesebb időt tölteném vele,az indokot pedig megbeszélném a szülőkkel.
2020. aug. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Az anyukám jól ismeri ezt az érzést réggeben vele is csinálta.

Viszont mivel konkrétan majdnem 11 évig nevelt a nagymamám, egyértelmű hogy sokat vagyok náluk.

Egyébként nagyon szeretem, de nagyon meg tud bántani.

Bár szeptembertől úgyse sokat leszek náluk

2020. aug. 1. 18:58
 4/11 A kérdező kommentje:

Kedves #3

Tudom, hogy elég unalmas és szánalmas életed lehet, hogy ilyeneket irogatsz. Csak hogy tudd egy olyan viselkedést produkáló ember, mint a nagymamám nagyon sok gondot tud okozni. Például a legtöbb dologtól elveszi a kedved, ami miatt akár kisebb "depresszió" is kialakulhat (nálam szerencsére nem)

Úgyhogy ne keserítsd az emberek életét inkább csinálj valami hasznosat. Köszönöm!

2020. aug. 1. 19:31
 5/11 anonim ***** válasza:
60%
1-es, ez nálunk is volt... és ismerős demens bácsinál is...
2020. aug. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hagyd figyelmen kívül. Vagy mosolyogj és bólogass ! :D

Na jó, viccet félretéve; nem kell figyelned és a szívedre venned a kritizálásait; hát, egyébként lehet, hogy ha nem tulajdonítasz neki túl sok figyelmet, hogy ezt csinálja, akkor egy idő után lehet, hogy abbahagyja; meg ő lehet,hogy ezt nem is kritizálásnak éli meg; lehet, hogy ő ezt tényleg csak úgy éli meg, hogy segíteni akar; vagy valamilyen kapcsolódást akar kialakítani az unokájával, tehát, ha már ott vagy; akkor már legalább beszélgessetek; egyébként én mamám se tud értelmesen megnyilvánulni. Van olyan, amikor van egy sejtésem, hogy ő most olyan kedves nagymamásan akar velem cseverészni, és nem bosszantani akar; de leszídom, és elküldöm, hogy ne bosszantson; és utána, amikor már békénhagyott, akkor jut eszembe, hogy mi van, ha ő most kapcsolatot akart volna kialakítani velem;tehát ilyen rendes nagymama-unoka kapcsolat; hogy majd kedvesen beszélgetünk; csak cefetül rosszul csinálta? Tehát lehet, hogy simán csak dumcsizni akart; de nem feltétlenül a szavak, vagy az ész embere; és ezért nem feltétlenül tud, elnézést kérek a szóért -értelmesen megnyilvánulni. -De szóval lehetségesnek tartom, hogy tényleg, csak dumcsizni akart; és akkor hozzákapcsolódni, bekapcsolódni abba a tevékenységbe, amit te éppen csinálsz; és nem tudott mást hozzászólni, csak egy kritizálást; de amúgy ő lehet,hogy nem is annak szánta, csak fel akarta volna veled venni a kontaktot. De egyébként meg, nincs rossz ember, csak tudatlan, tehát, hogyha azt veszed észre, hogy nagyon bosszantó, és egyrecsak kritizál, van rá esély, hogy nem is direkt csinálja, és csak értetlenül néz, ha az ember leszidja, mert nem érti, mi a problémája. Hát az, az Isten áldja meg, hogy hiába lehet, hogy nem kötekedésnek, meg piszkálódásnak szánta, azon van az ember kiakadva, hogy mégis az lett. Ha meg azt vennéd észre, hogy direkt rossz szándékkal kritizál; mert tényleg van/lehet olyan is akkor meg azt is valahogy tolerálni kell valamilyen szintig; hát ő ilyen , és már ez a személyiség ivódott bele, amikor felnőtt; már nem fog tudni megváltozni; meg nem is feltétlenül akar. Ha meg akar, akkor meg nem is feltétlenül tud. Mert értetlenül néz, amikor azt látja, hogy a kötözködés az a másiknak a számára idegesítő. Amúgy az én nagymamám szerintem általában direkt idegesítő. ilyen kis besavanyodott, rosszindulatú, és anyám is őrá ütött(őrá ütött mint őrá hasonlít, nem esett messze az alma a fájától, mondjuk így; én meg túl messze estem, velem meg ez a bajuk) , hát ő nevelte sajnos, úgyhogy, hát, ez lesz; amíg el nem tudok költözni. Tehát ilyen sok rosszindulatot tapasztalok magam körül szóval tehát, de majd, ha elköltözök, elmúlik. Az emberek ilyenek; ha nem támasztasz elvárásokat a másik felé, akkor nem is fogsz tudni csalódni. Szóval bármit is mond, ne vedd a szívedre. Mint, valaki más írta itt egy másik kérdésnél,nekem nagyon tetszett; hogy "ha a Supermarionak nekimegy a teknős, akkor se depizel két óráig":) Ami meg egy másodperce történt, szóval az meg a múlt, szóval ne rágódj már tovább rajta, ha rossz szándékkal szánta; ha nem. :) Nem érdemes ebbe energiát fektetni , hogy ezen rágódsz; nem ér annyit az a beszólás. Remélem, írtam olyat ebben, ami a hasznodra válik.

2020. aug. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
72%
# ma 19:53 -nak: külső szemlélőként nyilván mást ezt a helyzetet látni, mint megélni. Tehát, lehet, hogy sokkal kártékonyabb a nagyija, mint kívülről látszik. :S
2020. aug. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém is ilyen, teljesen megértem a helyzeted. Kicsinek nagyon bántott a dolog, hogy mindenki szebb jobb okosabb nálam és semmi se jó amit mondok csinálok. Anyukámmal is pont ugyanezt csinálta még otthon lakott. Kb 15-6 évesen jutottam el oda, hogy nem érdekel és csak papa miatt mentem látogatóba. Mióta ő már nincs azóta rá se nézek mamára ezt érte el vele. Lehet szemét dolog de jobb így nekem a folytonos lelki terrorja és őt mindig sajnálni kell...

Nem azt mondom te is ilyen legyél, de próbáld meg elengedni amit mond, egyik füleden be a másikon ki. Bármit amit leszól azzal kapcsolatban hallgasd meg más véleményét is és arra koncentrálj, az maradjon meg.

2020. aug. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
72%
Az én nagyim az a fajta ember volt, aki mivel maga nem sokat tudott elérni életében, azáltal érezte magát mások fölött, ha azoknak rossz volt. Boldoggá tették őt a betegségek, halálesetek. Sajnos minden energiáját arra fordította, hogy elő is idézzen ilyen helyzeteket, ha nem is fizikálisan, de verbálisan alázta, aki csak udvariasságból megengedte neki. Ebből nyerte az életenergiáját. Az együttérzésnek sok évtized alatt a szikráját sem láttam benne soha. Az agyának az empátia-része nem működött. Mások az ilyet gonosznak, ördög által megszálltnak nevezik, én betegnek tartottam.
2020. aug. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Próbálj ne foglalkozni vele(mármint ha rosszat mond ne vedd fel ne vedd sértésnek)

Az idősebbek ilyenek(van kivétel persze)

Bírd ki valahogy, kitartást.

És ez miatt ne szomorkodj,ne hagyd abba amit szeretsz csinálni és ne hagyd hogy elvegye az önbecsülésed. Ha bármi gond van írj rám szívesen beszélgetek veled 🙂

2020. aug. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!