Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ausztriából egy év után haza...

Ausztriából egy év után haza térve meglátogatnátok a nagyszüleiteket?

Figyelt kérdés

Nagyon idősek, alapból betegségük is van. Egyikőjük sincsen otthonban, de ápolásra szorulnak. Tavaly augusztusban voltam otthon utoljára, azóta nem találkoztam velük, ezért nagyon jó lenne, ha tudnék menni hozzájuk. Abból a szempontból, hogy nem vagyok hatósági karanténhoz kötve, jogilag megtehetem, hogy meglátogassam őket, de etikai szempontból nem biztos, hogy kellene, mert mi va, ha lappang bennem a vírus és átadom valamelyikőjüknek?

Ti meglátogatnátok őket a helyemben?



2020. aug. 8. 12:21
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
40 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha már egy évig nem láttad őket, a karantén időszak még szerintem belefér. Ha megteheted, abban a két hétben se mászkálj össze vissza, esetleg legyen rajtad maszk... fene tudja. Én a nagyszüleimmel inkább óvatos vagyok, és max nem történt volna baj, mint hogy felelőtlen legyek és pont én vigyek nekik bármit
2020. aug. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

aki ellátja őket, az amúgy akváriumban él?


tőle is elkaphatnák

2020. aug. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Maszk, érkezéskor szappanos kézmosás és nincs ölelgetés. Talán még a 2 méteres távolságtartás is belefér.

Egyébként a nagyszüleid miként gondolják? Várnak?

2020. aug. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Tegyél esetleg maszkot a látogatás idejére. Tiszta ruha, cipő kint hagy, szappanos kézmosás.

Vagy mész 2 hét után. Igazából van különbség Ausztria es Magyarország közt? Itt is ott is terjed a fertőzés, és itt megy a látogatás össze-vissza. Nálunk pl. most is itt vannak rokonok Pestről nagyszülőt látogatni. És ők sokkal felelőtlenebbek, mint te, az írásod alapján.

2020. aug. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
21%

Csúnya dolgot mondok, de amúgyis öregek, ha nem koronában halnak meg, akkor előbb-utóbb másban, főleg hogy már ápolásra is szorulnak.


Nagymamám 82 éves, a vírus idején is rendszeresen járt ki sétálni, hiába van szerencsére jó állapotban és nem szorul ápolásra, már nem volt benne biztos, hogy ez lesz-e az utolsó tavasz az életében, vagy sem. És tudod mit? Teljesen meg tudom érteni.


Látogasd meg a nagyszüleidet, lehet hogy ez az utolsó esélyed.

Bízom benne, hogy meghozod a megfelelő döntést.


F

2020. aug. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem kötelező a karantén, így nem leszek karanténban és csak egy hetet leszek otthon.

A nagyszüleim nagyon várnak, ők úgy vannak vele, hogy mindegy, csak menjek. Apum húga akadt ki, hogy hogy képzelem, hogy odamegyek, merthogy itt sokkal több a fertőzött és haza viszem nekik a vírust. De én úgy gondolom, mint #5. Mi van, ha most nem látogatom meg őket, de valami történik valamelyikőjükkel?😫

2020. aug. 8. 13:12
 7/9 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen a kapcsolatom velük.

Nekem már csak 1 mamám van, lb 5kmre lakik, de ha szökőévente 1x látom lehet sokat mondok

2020. aug. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nálunk uyganez volt, hónapokig vacillált a család, hogy ki menjen meglátogatni a törékeny egészségű nagyszülőket, de az ő bevonásukkal született a döntés, hogy inkább vállalják hogy elkapják most, és mondjuk meghalnak egy éven belül, mint hogy évekig búra alatt, de magányosan elvegetáljanak még... főleg hogy amúgy se biztos hogy évtizedekig köztünk lennének még.
2020. aug. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Most tudtam meg, hogy a nagynénim, aki nagyon csúnyán lecseszett azért, mert fel szeretnék menni a nagyszüleimhez, a lányát simán felengedi, aki a héten a balcsin volt nyaralni… pedig Siofokon tobb potencionális fertozott lehet, mint ebben a faluban ahol én lakok Ausztriaban...
2020. aug. 9. 02:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!