Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Másnak is ilyen a nagymamája...

Másnak is ilyen a nagymamája hogy erőszakosan próbál kényeztetni?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsiságból kérdezem, hogy másnak a nagymamája is ilyen? Vagy csak az én nagymamám?

Ilyen agyon gondoskodó, túl gondoskodó, erőszakosan akar kényeztetni. Főleg amikor még otthon éltem (együttélt velünk, anyukám befogadta) voltak konfliktusok, már nagyobb voltam, sőt fiatal felnőtt és mindent helyettem akart megcsinálni. Mosni akartam magamra, kávét akartam főzni magamnak, nem akarta hagyni hogy megcsináljam. Mondtam engem nem muszáj kiszolgálni, megcsinálom magamnak, szeretnék önálló lenni.

És mindig ilyen volt, anyukámmal is és annak testvérével.

Akármennyire a jószándék vezérli, tudom csak gondoskodni akar rólam, rólunk, de egy idő után idegörlő tud lenni. Az ember úgy érzi hogy fojtogatja a szeretetével. :-o Ha fiút vittem oda, az aktuális barátomat azzal is ugyanezt csinálta, nem engedte csinálni semmit, majd ő megcsinálja.

Telefonálgatni is szeret, az anyukám és annak testvére után mai napig telefonálgat hol vannak mit csinálnak.

A nagymamám anyja pedig nem ilyen volt, nagyon is lazán nevelte őket.


Az anyukám szerencsére nem ilyen. Én se szeretnék ilyen lenni ha valaha lesz gyerekem vagy később nagyszülő lennék.


Most mondhatjátok ''jajj legalább törődik veled, gondoskodik rólad'', de ha én bármelyik barátommal ezt megcsináltam volna, tuti elüldöztem volna őket. (Mindig ezzel jön hogy valaki törődik velem).


És én nem nyavalyogni vagy panaszkodni szeretnék, hisz mióta elköltöztem ez a probléma annyira nem áll fenn, legfeljebb ha hazalátogatok.


Tényleg csak kíváncsi vagyok, ez egyedi jelenség vagy nagyon sok nagymama ilyen?


Én 28 éves vagyok, a nagymamám most 80.



2020. aug. 27. 11:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A nagymamák is sokfélék, mint általában az emberek is. A Tied - ilyen.

Szép szóval, nehogy megsértsd mondd meg neki, hogy nem kívánsz ekkora törődést. Ilyenkor tedd a vállára a kezed, adj neki egy puszit, hadd lássa, hogy a jószándék vezérel, nem a harag.

Mi is nagyszülők vagyunk, de ennyire nem akaszkodunk az unokáinkra, viszont - jól esik, ha adhatunk, segíthetünk. Ők is viszonozzák a törődést, de normál kivitelezésben.

2020. aug. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Anyósjelöltem ilyen, ameddig nála laktunk ugyanezt csinálta. Nem lett volna gond vele, csak ő mindemellé még olyat is művelt, hogy amint kitettem a lábam a lakásból, panaszkodni kezdett páromnak, hogy én micsoda egy lusta dög vagyok, hogy nem csinálok meg otthon semmit, mindent neki kell... o_o

Szerintem a te nagyidat le tudnád szerelni annyival amit az első válaszoló leírt. Finoman köszönd meg neki a gondoskodást, majd mondd neki, hogy ezt most majd te megcsinálod, ő pihenjen nyugodtan.

2020. aug. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a volt anyósom volt ilyen. Egyrészt tényleg jó szándékból, szeretetből csinálta, ő ebben nőtt fel, hogy az anyák dolga a szolgálat, és úgy fejezheti ki a szeretetét, ha mindent megcsinál a gyerekéért meg annak a párjáért. Másrészt ugyanakkor bizonyos szempontból a fölényét is ki akarta fejezni: ő tudja jól a dolgokat, én nehogy már kompetens legyek háztartás és az ő gyereke jól tartásának a területén. És igen, volt, hogy erőszakkal nem engedte, hogy pl segítsek a konyhában, kitépte a kezemből az eszközt, kilökdösött a konyhából, volt ott minden. De nem mondom, hogy csak ez motiválta. Az viszont biztos, hogy részben igen.
2020. aug. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Utolsó ez nagyon találó...."Kitépte a kezemből az eszközt", vagy a munkát.
2020. aug. 27. 14:26
 5/5 anonim ***** válasza:
31%
Az enyém tökre nem ilyen, mert már nem él.
2020. aug. 28. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!