Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit tehetek ilyenkor? (Nagyszű...

Mit tehetek ilyenkor? (Nagyszűlő gondozása 23 évesen) Többit leírom kommentbe.

Figyelt kérdés
2020. aug. 28. 09:15
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

Mit tehetek ilyenkor? Házi ápoló mikor jön ki?

(Nagyszülő gondozása 23 évesen) Többit leírom kommentbe.

A mamámat pelenkázni kell, mosdatni, meg adagolni a gyógyszerét, evvel ment el 2 nyaram, meg avval hogy takarítottam, köszönömöt meg ilyesmit nem kaptam csak azt, hogy már megint hova raktam el azt ami neki kell.

4-en vagyunk egy háztartásban. Öcsém tojik a dolgokra, nem takarít, felvan háborodva, ha nincs kaja, retkes a szobája, csúnyán beszél és iszonyatosan pofátlan.

Apám meg dolgozik, amikor kedve van hozzá, jár horgászni, meg bulizni, ő a nyáron vagy négyszer, ha nem többször volt buliban, én egyszer sem, mondjuk nem is vagyok bulizós típus, de a városba szoktam menni havi egyszer kétszer, megkérdezi, hogy hova megyek és hogy minek, na meg jár strandra arra van pénz... Szeptembertől egyetemre megyek, ma ilyet szól, ki fogja a mamát gondozni ez nem az ő dolga, eddig a barátnője jött pelenkázni, engem akar visszatartani. Ha kihagyom az egyetemet nem hiszem hogy jövőre felvesznek teljesen kijövök a gyakorlatból, és otthon e fogok dilizni, pénzem nem lesz mert nem mehetek dolgozni mert nekem kell a mamát ápolni.

Igen már írtam ide evvel kapcsolatban.

2020. aug. 28. 09:16
 2/19 anonim ***** válasza:
97%

Ez a gyereke gondja


Menj egyetemre. Vegyen fel apolonot, vigye oda a csajt, tok mimdegy. Ettol az eketednek mennie kell. Majd hetvegen segitesz. Az o elete se allt meg, meg horgászgat meg bulizgat is

2020. aug. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
97%
Ha meg 20 evig el, addig nem is szülsz meg semmi, mert csak a mama?
2020. aug. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
95%
húzzál el onnan. az apád majd megoldja
2020. aug. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
95%
El lehet menni valami koszt-kvártélyos melóra és mellette tudsz levelezőre járni. Na meg amilyen ritkán lehet, olyan ritkán néz feléjük, de a legjobb lenne, ha soha.
2020. aug. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
96%
Apukádnak fel kell vennie egy ápolót. Csak ez lehet a megoldás. Beszéld meg vele.
2020. aug. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
95%

Koleszba felvettek?

Háziorvos tud intézni ápolót, csak intézkedni kell.

Mindenképpen menj egyetemre, eszedbe se jusson kihagyni az évet, bármit is mond az apád. Ez az egyetlen lehetőséged a szabadulás rá.

2020. aug. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
97%
Háziorvossal beszélsz hogy intézzen ápolót. Apád meg szépen beletörődik hogy lesz aki csinálni fogja, meg néha ő is tehetne valamit az anyjáét. Meg ott az öcséd 2 hatalmas pofonnal helyre tenni és ő is kiveheti részét igazán az egészből.
2020. aug. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
94%
Nem a te dolgod ápolni a mamát, hanem a ygereke dolga. Oldja meg. nehogy feláldozd az egész életedet!
2020. aug. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
vannak un. gondozási központok, ahol lehet kérni napi pár órás segítséget. fizetni kell, de nem horror. (és 600 Ft-ot fizettem óránként) háziorvos segít, ad papírt, hogy a mamának szüksége van erre
2020. aug. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!