Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szólnátok valamit emiatt,...

Szólnátok valamit emiatt, vagy hagyjam?

Figyelt kérdés

Papám 2-3 éve lépett be a facebook világába, és nagyjából egész nap humoros videókat,képeket néz.

Nagyon jól tudja kezelni, érti is többnyire, hogy mit csinál.


Kicsit kezd az "agyamra" menni, hogy mindent, de tényleg mindent továbbít privát üzenetben amit megnéz, és minden családtagnak,rokonnak.

Ha egy közös ismerősünk megoszt egy vicces videót az idővonalán azt ugye mindenki látja.Na ha mégsem látnám papám rögtön küldi.

Mondom neki, hogy figyelj papa, nekem is az ismerősöm x-y, láttam én is amit megosztott, nem kell elküldeni.De elküldi mert mi van ha mégsem láttam...

És tudom, most biztos felmerül, hogy "hö micsoda probléma" de igenis bosszantó, hogy ha 2-3 órán át nem lépek be akkor 20-30 üzenetem van tőle, gyakorlatilag már spamel.Ja és számon is kéri, hogy megnéztem e azt, láttam e azt a videót, miért nem reagálok rá, stb...

Nem akarom megbántani, mert aranyos, nem haragszom rá, csak sokszor bosszantó tud lenni, főleg ha várok valami fontos üzenetet, belépek és csak a papa spamelt.


Nem azért írom ki ezt a kérdést mert a világ problémájára keresem a megoldást, kifogom bírni ha nem változik, de olyan jó lenne ha tényleg csak minőségi,valóban vicces dolgokat küldene, és nem mindent amit kidob neki a face...van valakinek hasonló rokona?Hogy kezelitek?



2020. szept. 6. 07:54
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
Letiltod es azt mondod h felfuggesztetted a fiokodat egy idore. Vagy letiltod csak messengeren. Es azt mondod nem mukodik..az idovonalad beallitod h oda se tudjon irni.
2020. szept. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%

Nekem a nagybátyám ilyen. Csak ő nem a Facebookra van rá függve hanem a tiktokra és állandóan küldi onnan a videókat. Igazából senkit sem idegesít néha egészen jókat küld szóval nem idegesítjük magunkat. Van hogy csak simán le seeneljük és ennyi.


Ami a nagyapád illeti:

Kösd fel végre a nacit és állj elé. Ülj le vele beszélgetni és mond el neki mind ezt. Tudod néma gyereknek az anyja sem érti a szavát..Ha eddig nem voltál elég határozott akkor nem tudom mit vártál.

2020. szept. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
59%
Pl.az ilyenek miatt nem vagyok Facebookon!
2020. szept. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
59%

"Letiltod es azt mondod h felfuggesztetted a fiokodat egy idore"


Szerintem is a legjobb ötlet. Én is ezt csináltam (férjem nagymamája, és apám legjobb barátja ilyen, és ismerős mindkettő a facén.)

2020. szept. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%
Le lehet állítani az üzenet a jelzéseket adott személytől, így nem fog zavarni. Nap végén meg takattintasz és megnézed. Nem egységeset és nem is sértődik meg érte senki, pláne hogy nem is tudnak róla.
2020. szept. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
Beállítod, hogy ne lásd a tőle jövő küldeményeket. Ő ezt nem tudja, te meg nem idegeskedsz, hogy megint mennyi hülyeséget küldött.
2020. szept. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Lenémítod és ha lesz időd megnézed, vagy kéretlenbe teszed és nem kapsz értesítést
2020. szept. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Kedves kérdező azért irigylem, hogy neked ez egy olyan kaliberű dolog, hogy emiatt erről posztot is kellett írnod. Nekem a nagyszüleim nem hogy a Facebookot még a saját telefont nem tudták kezelni. e mit meg nem adnék, ha most itt lennének és szpemelhetnének egész nap. Kicsit gondold át ezt szerintem..Ha továbbra is frusztrál, akkor meg vele beszéld meg, ne az internet népével.
2020. szept. 27. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

8-as


Én meg azért mit meg nem adnék, ha nem tudná kezelni ilyen szinten a telefont.Furcsálom, hogy azt gondolod, hogy mind egyformák vagyunk, és ugyan azt szeretjük :)

2020. szept. 27. 07:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!