Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagymamák de őszintén van...

Nagymamák de őszintén van kedvenc unokátok?

Figyelt kérdés

Látom a családban hogy hiába mondja a nagyi nincs kedvenc de mégis van két gyerek akiért az egész család megőrül.

A maradékkal csal ordítanak.



2020. szept. 7. 08:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
62%
Enyemnek vt, es nem en vtam az :D
2020. szept. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
64%
Nálunk az egyik nagyimmal nekem a legszorosabb a kapcsolatom, ez mondjuk abban merül ki, hogy nagyobb elvárásokkal van az én irányomban, mint a többi unokájával. De azt mondják, hogy én vagyok a kedvenc.
2020. szept. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
88%
Az enyémnek én voltam. Nem azért mert én voltam az első, hanem mert az apám új kapcsolatából született gyereket /azaz az öcsémet/ kb nem is látta, nem adták oda neki, ezért az öcsém is távolságtartó volt vele, sírt ha nála kellett lenni 1-2 órát, míg én heteket töltöttem vele, mentünk mindig kirándulni, bejártuk Angliát és sokszor nyaraltunk a Horvátoknál is kettesben. Szegény mamán láttam, hogy nagyon próbálta szeretni az öcsémet is de nem ment neki.
2020. szept. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
63%

Van. De mindegyikkel ugyanolyan kedvesek vagyunk. Ordítani nem szoktunk senkivel sem.

Egyébként azért alakult így, mert a 'kedvenc' is jobban kötődik hozzánk. Ő is jobban szeret minket, mint a többi 3 unoka. És köztük is van olyan, aki meg a másik nagyinak kedvenc.

2020. szept. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk a két ági nagyszülőnek volt kedvence. Egyik ágon én voltam a kedvenc, mert jobban örököltem a gyerekük jegyeit, a testvérem pedig a másik oldalon volt kedvenc, mert ő a másik szülőre hasonlít jobban. A nem kedvenc oldalon mindig hűvösebben kezeltek minket és az ajándékokbannis meglátszott. Emiatt érdemi érzelmi kötődés sem alakult ki egyformán.
2020. szept. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
71%
Hatszoros nagymamaként írom, hogy nálam nincs kedvenc. Azonos hőfokon szeretem mindegyiket, akár fiú, akár lány, akár a lányom gyereke, akár a fiamé.
2020. szept. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
45%
Nagypapámnak én voltam a kedvence, nagyon a szívén viselte a tanulmányaimat így most hihetetlenül rossz, hogy nem tudhatja, hogy egyetemre járok. Nagymamámnak a másik 2 unokája a kedvence, annak ellenére, hogy tesóm és én vagyunk azok akik segítünk neki, unokatesóink csak kihasználják, de ők az atyaúristenek tök mindegy mit csinálnak.
2020. szept. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
66%

Három unokám van az egy szem gyerekemtől és nincs kedvencem.

Teljesen egyformán érzek mindegyikkel kapcsolatban.

2020. szept. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 citromfűlevél válasza:
66%
A nagymamámnak én vagyok a kedvence, de neki csak egy unokája van.
2020. szept. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
51%

Mi ketten vagyunk tesók, egy fiú egy lány, én vagyok a húgi. Én mindig azt éreztem, hogy tesómat övezi nagyobb ováció, ő a fiú, ő az első szülött, a saját szüleink is őt tutujgatták jobban. Tesóm jól kihasználta őket, behízelgett h megkapjon mindent, eleinte a játékokat szomorkodta ki, később a pénzt. Én önállóbb voltam, nem nyaliztam, nem is dajkáltak agyon... :D

Ez 30-as éveinkben is így van, de szerintem nincs ezzel gond. Engem is szerettek, szeretnek, rám is figyelnek, nem különböztetnek meg, csak mindig egy húgi maradok. :D Anyu hálás, hogy engem nem kellett annyit tutujgatni, mert megálltam a 2 lábamon mindig. De azért maradtam meg a 2 lábamon, mert mindig tesómmal voltak elfoglalva, így önállóságra kényszerültem, meg nem akartam olyan nyalizós lenni mint tesóm. :D A nagyszülők ugyanúgy szerettek minket, csak tesómmal mindig volt külön ügyik, külön tutujgatás, neki mindig kellett valami kedvencét venni pluszba, körülötte forog a világ a mai napig, csak ő érezze jól magát, legyen boldog. Elég szomorú, hogy 30 évesen is tutujgatni kell mint egy kisfiút, meg túlzásba vinni a figyelmességet, dehát ez van. Neki csak a kedvencét lehet főzni, kedvencét adni, különben szomorú lesz. Az a boldogság, ha őt mosolyogni látni. Mindig tudta h érje el a célját, mai napig kiköveteli h a középpontban legyen. Nekem már van egy lányom, neki viszont nincs gyereke, így az egyszem unoka a lányom, odavannak érte a szüleink, háhá. :D Amit anno nem kaptam meg, azt most teljesen beleteszik a lányom életébe. :) És ezt mondták is, hogy most már látják mi volt, meg tudják, hogy másképp kellett volna. Most kiélvezik az unokázást. Azért remélem előbb-utóbb tesómnak is lesz gyereke, és akkor nem csak egy unokája lesz a szüleinknek. Biztos, hogy ugyanúgy fogják szeretni őket. :) Szeretik a gyereket, nem tesznek különbséget szeretetben, csak hát minden gyerek más. :)

2020. szept. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!