Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Túlzott igényeim vannak a...

Túlzott igényeim vannak a nagyszülők felé?

Figyelt kérdés

Két nyugdíjas nagymama van a családban, nálunk 3 gyerek, 2 iskolás, meg egy 2 éves. Sajnos a hétvégén eltört a lábam, 6 hét gipsz. Soha nem szoktam segítséget kérni, mindent kihordok lábon, vagy megoldjuk a férjemmel, de ez most nem az a kategória. A férjem sokat dolgozik, reggel elviszi a gyrekekeket suliba, de én most nem tudok vezetni és 6 km, tehát még gyalogosan sem teljesíthető. Eszükbe nem jut, hogy bármire is szüksége van az ember lányának. Se anyósomnak, se a saját anyukámnak... Elmondják szépen telefonon, hogy pihentessem, stb. Óvatosan feldobtam, hogy most talán ránk férne kis segítség, de elkezdtek a borogatásról hadoválni...

Akkor most én vagyok megint a hülye? Meg a túlzott elvárások a most kibontakozó, végre saját életüket élő nagyszülők felé?

Tudom, magamnak (meg a férjemnek) szültem, de akkor is ezt nehezen tudom megérteni.



2020. szept. 8. 11:38
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
85%

Nekem most várandósság miatt feküdnöm kell, problémák léptek fel, orvosi utasítás a szigorú agynyugalom. Szüleim hetente, kéthetene jönnek, segítenek a felújításban, a takarításban, hozzák az ebédet. Férjem szülei kijelentették, hogy a felújításban nem fognak segíteni (idősebbek is, van nyugdíj mellett elfoglaltságuk), de két hetente hoznak ebédet. Ez is nagyon nagy segítség.

Szerintem az esetedben úgymond elvárható lenne némi segítség, párod is meg te is mondjátok meg a szülőknek, hogy egyszerűen nem bírtok a dolgok végére érni, mindenkit elhozni. Csak pár hétről van szó, meg arról hogy az unokáikkal többet legyenek...

2020. szept. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
55%

Nem túlzott igény, hanem ALAP..

Majd te is ennyire segíts nekik.

2020. szept. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
82%

De nem erted, hogy valaki egyszeruen nem ert az utalgatasbol? Lehet, hogy siman eszukbe sem jut a dolog. Nekem a multkor a baratnomek, akik tolem fel utcara laknak irtak uzenetben, hogy sikerult megvenniuk az uj agymatracot, csak valahogy meg fel is kene vinni a lakasba....szerinted leesett, hogy segitsek?? NEM. Fel ora mulva jutott eszembe, hogy basszus!! Lehet hogy azert emlitette, mert elkellene a segitseg? Utana bocsanatot kertem, es tisztaztam vele, de mondta, hogy nem volt szukseg ram, nem emiatt emlitette meg. De siman lehetett volna ez is.

A lenyeg, hogy lehet, hogy semmi rosszindulat, vagy nemtorodomseg nincs a sztori mogott, egyszeruen csak nem esik le nekik.

Csak kerd meg oket vilagosan” Anyu, kerhetnek egy nagy szivesseget, hetfon meg kedden el tudnad hozni a sulibol a gyerekeket?” Ugyanigy, az anyosod eseteben is.

Kizartnak tartom, hogy nemet mondjanak.

Ne lass bele mindig mindenkibe a negativumokat, es ne legyel ennyire sertodekeny, mert ha mindenben es mindenkiben csak a rosszat latod meg, hamar be fogsz savanyodni!

2020. szept. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:

Szerintem írtam utólag, hogy konkrétan kértem, amit lehetett vona érteni, ha akarják.

Előzmény sajna nincs, jó a kapcsolat, nem voltak visszautasítva, amikor unokázni szerettek volna, csak ahhoz szoktak, hogy nem kell jönni, csak amikor kedvük tartja. Jöttek, itt voltak 1-2 órát, ameddig idejük engedte. Kötöttségek nélkül. Most új kapcsolat van mindenkinél (a nagypapák sajnos elhunytak), ezer más dolog, elfoglaltság, program.

A férjem pedig tényleg rengeteget segít, de örülünk, hogy megmaradt a munkahelye, nem tud egy hónapig 5 helyett 4-kor hazajönni. Nem azért, mert nem szeret, vagy szemét, egyszerűen nem lehet.

2020. szept. 8. 15:34
 25/34 A kérdező kommentje:

Én elég konkrét vagyok, mint írtam: "mondtam, hogy nem tudom a gyerekeket hazahozni suliból, mert nincs lábam, amivel a kuplungot nyomjam... Tudnál segíteni?"

Nem mondott nemet, persze... Csak elkezdett másról beszélni.

2020. szept. 8. 15:38
 26/34 anonim ***** válasza:
40%
3 gyereked van, nőj fel végre. Ha akarsz valamit valakitől, akkor azt egyenesen kommunikáld, ne utalgass és ne magadból indulj ki.
2020. szept. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
97%

Kérdező, még egyszer vedd fel a pléhpofát, és hívd fel telefonon anyukádat, és konkrétan kérdezd meg, tudna-e segíteni. Anyósoddal ugyanez (vagy őt a férjed hívja esetleg). Ha elutasítanak, akkor egyrészt megoldod másképpen (ahogy itt írták, akár fizetett segítséggel is).

Nem mellesleg újragondolhatod a kapcsolatot anyuddal és anyósoddal a jövőre nézve.

2020. szept. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:
Igazatok van, köszönöm. Este felhívom mindkettőjüket.
2020. szept. 8. 16:32
 29/34 A kérdező kommentje:

Hát, anyósom lepattintott, nem ér rá, azt mondta. A jövő héten megy a Balatonra. Mondom jó, de ezen a héten is van még 3 nap, ha csak egyszer elhozza Őket suliból, már az is nagy segítség. Nem tudja, nem szeret a belvárosban vezetni. Pedig már tényleg lementem kutyába kb., felesleges volt. Vagyis valahol nem, következtetések levonva a jövőre nézve. Én marha meg anno minden nap mentem be Hozzá a kórházba, én hoztam haza, kaját vittem. Nem vagyok normális, de tényleg.

Próbálkozok anyukámnál is, csak nem vette fel még.

2020. szept. 8. 17:11
 30/34 anonim ***** válasza:
89%
Ezt nevezem kifogásnak... Remélem anyukáddal több szerencsével jársz.
2020. szept. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!