Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Aki nem volt a legjobb apa,...

Aki nem volt a legjobb apa, abból még lehet jó nagypapa?

Figyelt kérdés
Sok minden történt az első válásom óta,addig is akadtak gondjaim a gyerekneveléssel, de miután elváltam nagyon viharos volt a kapcsolatom a gyerekeimmel. Utólag belátom, hogy sok hibát elkövettem én is. Akkoriban pont kamaszodtak is a gyerekek, nehezen kezelhetőek voltak,ráadásul lett egy olyan párom is, aki ellenük hangolt...Szóval képzelhetitek milyen volt a viszonyunk évekig. De miután sikerült leépíteni a volt élettársam, elkezdtem beszélni velük,de valahogy mindig úgy alakult hogy veszekedés és sárdobálás lett. Egy éve is van,hogy nem láttam őket, de a héten találkoztam a legidősebb lányommal, és akkora hasa van,hogy gyakorlatilag minden órás,én meg eddig nem is tudtam róla hogy terhes. Nagyon megérintett, hogy kisunokám lesz. Most már tényleg félre akarok tenni mindent ami volt és jó nagyapja lenni a pici unokámnak. Ilyen múlttal és "apai pályafutással" mennyi esélyem van? És hogy kezdjek hozzá? A lányommal még nem beszéltem konkrétan a jövőről, nagyon hűvős volt mikor találkoztunk.

2020. szept. 19. 12:30
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekeidet kell meggyőznöd - és nem szavakkal meg ígérgetéssel -, hogy nem az vagy, aki régen. Ez évekbe fog kerülni.
2020. szept. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
93%
Nem csodálom hogy hűvös volt miután egy nő miatt ellenük fordultál. Próbálkozni azért még lehet.
2020. szept. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
100%
Csak rajtad múlik, h milyen nagypapa leszel. Ha együtt maradtatok volna a gyerekeid anyjával, akkor hogy érzed, h jó apa lettél volna? Sokszor szerintem amilyen volt valaki szülőként, olyan lesz nagyszülőként is. Pl. apósom mindig rangsorolta a gyerekeit, és az unokái között is megvannak a kedvencei (elég látványosan). Szóval ő nagypapaként is alapvetően olyan, mint apaként volt.
2020. szept. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 A kérdező kommentje:
Apának nem voltam valami jó. Nem tudom miért, egyszerűen nem jöttem ki velük gyerekkorukban sem. Az anyjuk tudta kezelni őket, én nem.Soha nem volt szoros a kapcsolatom velük. Nem érintett meg annyira hogy gyerekeim lettek mint most, hogy kisunokám lesz. Nagyon szeretem már most. Valahogy tudom hogy vele lesz meg az az összhang, az az összetartozás, ami a gyerekeimmel nem volt meg. Szeptember 30-ra van kiírva, és kislány lesz ^^
2020. szept. 19. 12:53
 5/51 anonim ***** válasza:
90%

Amit a gyerekeid ellen elkövettél valami lyuk miatt, azt már soha nem fogod tudni visszacsinálni. Ha fejre állsz, akkor is bennük marad örökre. Akkor is ha az ő gyerekeikkel tényleg úgy akarsz bánni ahogy megérdemlik, ahogy ők is érdemelték volna anno.

Itt az a kérdés hogy az anyjuk milyen gondolkodásmódot ültetett beléjük, hogy mennyire tudta megállni a helyét a nevelésben egyedül, segítség nélkül. Illetve hogy mennyire intelligensek a gyerekeid. Hogy csak a saját sértődöttségükön keresztül látnak, vagy a születendő gyerekeik érdekeit tudják nézni, és ha ők nem is tudnak megbocsátani, engedik-e hogy az unokáidat szerethesd. Hogy a gyerekeiknek eggyel több ember legyen az életükben akire számíthatnak.

Sokszor a kommunikáció hiánya a legnagyobb hiba, meg az ilyen futó találkozások, mikor az emberek csak egy-egy szót váltanak és ezeken a pár perces összefutásokon keresztül akarják megoldani a problémáikat.

Keresd fel a lányod, és hívd el egy rendes, mély beszélgetésre. Ülj le vele és tárulkozz ki neki őszintén. Akkor is ha kellemetlen vagy fájdalmas. Ne próbálj mentegetőzni, hanem nyíltan mondj el mindent amit érzel, akkor is ha meghunyászkodásnak érzed. Mondd el hogy tudod hogy hatalmasat hibáztál, hogy mennyire megbántad, és hogy szeretnéd az ő gyerekének valamelyest visszaadni amivel neki tartoztál volna eredetileg.

Azért az elég egyértelmű jel hogy nem tartotta fontosnak tudatni veled hogy gyereke lesz, de egy próbát megér.

2020. szept. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
22%
Hány évesen lettél apa? Lehet, hogy még éretlen voltál hozzá abban az időben (ha nem is életkor szerint hanem 'agyilag'), és most nőttél fel a feladathoz. Ebben az esetben simán lehetsz ideális nagypapa.
2020. szept. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
92%
Hát ha nekem az apám engem utált volna, aztán a gyerekemet elkezdené imádni, még jobban haragudnék rá, hogy miért az én személyem volt neki gyűlöletes, ha a kicsié nem az. Semmiképp sem bíznék rá kisgyereket, ha engem szeretetlenül nevelt volna. Vagy legalább 10 évig kellene látnom, hogy a régi ember nincs már, hogy bízzak benne. Rettenetes harag dúl azokban, akiket gyerekkorukban nem szerettek, ezt szerintem nem lehet már kioltani. Megfegyelmezi magát, és nem rúg beléd, de utál, ha csak meglát.
2020. szept. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
87%
Én nem bocsátanék meg.
2020. szept. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 A kérdező kommentje:

22 voltam mikor megszületett az első. Ilyesmit érzek mint amit a 6-os ír. A gyereknevelés túl nagy falat volt nekem, de most készen állok a nagyapa szerepre.

#5, pedig én mondtam nekik, hogy szóljanak ha jön a kicsi, mert ott akarok lenni a kórházba ha születik. Mondtam hogy bejelölöm mindkettejük és tartsuk napi szinten a kapcsolatot hogy tudjam mi a helyzet, de még egyikük se jelölt vissza. Se telefonszámot semmit nem adtak meg le. Pedig én már vettem a picinek ruhácskákat,pelenkát, plüssjátékokat is, amit be szeretnék majd vinni neki ha megszületik. De nem is reagálnak, nem lehet velük kommunikálni,azt se tudom mit vegyek még,mi kell még neki.

2020. szept. 19. 13:14
 10/51 anonim ***** válasza:
87%
Nem hinném el, hogy hirtelen megtanultál szeretni, azt gondolnám, csak színészkedsz, és félteném tőled a gyerekemet, hogy bene is kárt teszel érzelmileg, nem engedném veled kettesben maradni.
2020. szept. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!