Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért irigykedek másokra,...

Miért irigykedek másokra, akiknek még élnek a nagyszüleik (akár a dédszüleik is)?

Figyelt kérdés
26 éves férfi vagyok, aki tavaly vesztette el az utolsó nagyszülőjét (nagymamáját). A családom modernek számít abból a szempontból, hogy 30 alatt senki nem vállalt gyereket, átlagban 35 évesen szültek a nagy-és dédszüleim is. Egyik nagyapámat nem is ismertem pl. egy dédmamát ismertem, aki 4 éves koromban halt meg. Sok hagyományos családból jövő szaktársam van, ahol meg az volt a normális, hogy 20 évesen szültek, persze ott kb. senki nem járt egyetemre. Így nyilvánvaló, hogy a többségnél még élnek a nagyszülők, 70 körüliek. Nekem a nagymamám, ha élne, 102 éves lenne. Hogy tudnám ezt az irigységet legyőzni? Tudom, hogy a nagyszüleim sosem térnek vissza, de mégis olyan nehéz ezt elfogadni, amikor látom, hogy mások milyen boldogok hogy van még nagymamájuk és nagypapájuk.

2020. szept. 24. 02:31
 1/7 anonim válasza:
77%

Nincs semi baj azal hogy irígy vagy, mert nekik még élenk a nagy szüleik, de gondolj ra hogy ha enyire el merlsz a gyászban akor hanyagolod a családod élö tagjait,

am ELSO

2020. szept. 24. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
30%
Legalább nem szenvedsz az elvesztésüknél, a többiekkel ellentétben
2020. szept. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%

Én is 26 éves vagyok, nagypapám 86 éves, nagymamám 81. Másik oldalról mamám 3 éve halt meg 83 évesen, másik papa már húsz éve meghalt.


Nekem is pl nincs olyan 20-28 éves (tehát kb korombeli) ismerősöm, akinek élne még a nagyapja. És párszor én is látok egy kis irigységet másokon, hogyha mesélem hogy papámmal és mamámmal Skype-oltunk, vagy papa épp megkapta 85 évesen az első okostelefonját, ilyesmik. De én pl mindig elhívtam még pár évvel ezelőttig a legjobb barátaimat szalonnát sütni mamáékhoz és így összehoztam őket, hogy a nagyszüleim és a legjobb barátaim ismerkedjenek meg egymással. Az tetszett a srácoknak láttam.

2020. szept. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ez tok jo hogy ilyen figyelmes vagy masokkal. Legtobb embernek fel se tunik, hogy masoknak ez mekkora fajdalmat vagy szomorusagot jelent, ha csaladdal kapcsolatos dolgokrol van szo. Egyszer en is voltam olyan szituban, hogy edasanyam sikereirol dicsekedtem masoknak majd kiderult az illetorol (24 eves srac), hogy neki 4 eve meghalt az edesanyja rakban, es igazabol az apjan meg 2 testveren kivul nem maradt neki senki. En egyebkent mindig lelkesen hallgatom masok csaladi sztorijait, de ugyanakkor van bennem ez az irigyseg, hogy ha akarnam is, erre meg erre sosem lesz mar lehetosegem.
2020. szept. 24. 11:07
 5/7 anonim ***** válasza:
33%

Nagyon kétélű fegyver ez. Te egy idealizált családképet hiányolsz, ami sokszor köszönő viszonyban sincs a valósággal. Tudom, hogy a mi cscaládunk erősen a másik véglet, de hátha ettől kevésbé hiányolod majd:

Nekem pl. 3 nagyszülőm él, férjemnek 2. Van két szuper gyerekünk, nekik 4 nagyszülő és 5 dédi jut. Jól hangzik, mi? A baj csak az, hogy

1) egyikük demens, de nem ismeri el, hiába volt orvosnál vele. Folyamatosan gyanusítgat, ha a közelébe megyek, akkor biztos lopni akarok tőle, hallgathatom, tönkretett számtalan eseményt, szülinapot, diplomaosztómat, a legnagyobb gyerekem keresztelőjét a jeleneteivel, mert képtelen elviselni, ha nem körötte forog a világ. Műsírást és hisztérikus kirohanásokat képzelj egy 70+-ostól, csak mert nem ő volt a középpontban.

2) passzív agresszív, telefont nem veszi fel, de aztán felhív, hogy leüvöltsön, hogy miért nem hívom soha. Évi 2-3 beszélgetésünk tárgya az, hogy én mekkora egy gyökér vagyok. A nagyobb nevét a mai napig keveri az enyémmel, szerintem a kisebbét soha meg se kérdezte, nem tudja.

3) masszív alkoholista. Amikor józan, nagyon jófej, még talán a művelt szót is rá lehet fogni, de amikor iszik, egy kimondhatatlanul agresszív, gonosz ember lesz. És igen, minden nap iszik. Nem is emlékszem rá, mikor láttam utoljára józanul. De persze vigyük a gyereket, mert mi se lennénk, ha ő...

4) megsértődik, ha valamelyik gyerek a közelében hozzám odajön. És igen, megsértődött akkor is, amikor a 10 hónapos gyerek hozzám mászott oda helyette. Megsértődik, és hazamegy. Mondjuk így legalább nem kell sok időt vele tölteni :D

5) ő csak a világ összes összeesküvés-elméletét benyalja, és nem kicsit tart ostobának, ha te nem hiszel neki.

6) akkor érzi jól magát, ha mindenkit lealázott a környezetében, ettől érzi magát nyeregben. Imádja a lelki terrort. Egy élmény vele beszélgetni, mindenből kihozza, hogy szar alak vagy.

Szóval azért hidd el, a nagy családnak is van átkos oldala. 10-ből 9 találkozás a dédikkel/az egyetlen elviselhetetlen nagyszülővel sírással végződik, vagy ajtócsapkodással, esetleg azzal, hogy a 3 éves gyerekem megkérdezi hazafelé, hogy a nagypapi miért utál minket? Nem jó ám minden családi esemény előtt rettegni, hogy melyik wild card fogja tönkre vágni a gyerek óvodás ballagását, szülinapját, egyebét...

2020. szept. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Utolsó: hidd el, ez az én családomban se volt máshogy. A nagymamám az érzelmi zsarolás mestere volt. Szeretett minket, de elégedetlen volt, viszont társaságban nagyon is szórakoztató volt. Akkor érzi meg az ember igazán a nagyszülők, szülők hiányát amikor jó lenne akár csak egy fél órára is összejönni, megbeszélni ezt azt. De erre már lehetőség sincs...
2020. szept. 26. 22:10
 7/7 anonim ***** válasza:
A legtöbb embernek 30 éves köra körül már nem él egyik nagyszülője se, max. egy. Én is tavaly vesztettem el a nagymamámat (29 éves voltam), előtte évben a nagypapámat, és lelki értelemben sokkal inkább ők neveltek, mint a szüleim. A szüleim anyagilag mindent megadtak, még többet is, de lelkileg elérhetetlenek voltak. Nem szerelemből születtem, hanem számításból, anyám kvázi pasifogónak szült. Nem irigykedek senkire, nincs mire. Sokaknak abszolút nincs nagyszülő az életében, vagy azért, mert hamarabb meghal az utolsó is (amikor a gyerek max. pár éves még csak) vagy nem kíváncsi az unokára (ilyen is van sajnos). 30 feletti szülésben sincs semmi, nem alacsony már a várható élettartam, ha az ember egészségesen él és és vigyáz magára akkor azért elég jó esélyei vannak. Nyilván van genetikai oldala is, de érted szerintem, mire gondolok.
2021. júl. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!