Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Csalódtam a nagyszüleimben....

Csalódtam a nagyszüleimben. Mit csináljak keressem fel őket ezek után? Engem apukám nevelt fel mert anyám kiskoromban lelépett.Ennek ellenére anyám szüleivel tartottuk a kapcsolatot Állítólag imádnak engem meg stb.

Figyelt kérdés
Majd apukám meghalt. És arra nem vették a fáradságot hogy őszinte részvétet kívánjanak vagy felkeressenek hogy most mi lesz velem, hogy vagyok, segíthetnek e, támogassanak lelkileg erre vágytam volna a legjobban. Pedig van telefonjuk, internetük és mégsem érdekli őket hogy mivan velem. Nagyott csalódtam bennük... pedig előtte szinte napi kapcsolatban voltunk. És tudják hogy nekem csak apa volt és hogy imádtam őt. Ezek után nekem kellene elmenni hozzájuk vagy felkeresni őket valamilyen módon? Mert velük ellentétben engem érdekel hogy ők hogy vannak bár nem ez az első csalódás velük szemben és nem kellene hogy ennyire érdekeljen. Mit gondoltok?

2020. szept. 24. 07:46
A kérdező szavazást indított:
Keresd fel őket.
Ne keresd őket.
106 szavazat
1 2 3
 1/24 kisördög1 ***** válasza:
89%
Szerintem ne keresd fel őket. Tudták a "körülményeid" és hogy apud nélkül csak ők maradtak neked és nagyobb szükséged lenne most rájuk, mint eddig bármikor és mégis hátat fordítanak. Ez mindent elárul róluk...
2020. szept. 24. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
22%

NEm lehet, hogy nekik is probléma a helyzetet feldolgozni?


Részvétet nyílvánítani számomra a lehetö legrosszabb dolog,sosem tudom öszintének érezni az ilyen közhelyes szólamokat.


Másrészt meg lehet, hogy nem akarnak megzavarni, fölöslegesen felzaklatni azzal, hogy keresnek, és nem hagynak gyászolni.

2020. szept. 24. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
68%
Félnek attól, hogy a segítségüket kérnéd pénzben meg egyebekben, teher lennél a számukra.
2020. szept. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
69%
hát sztem meg jobb lenne felkeresni és rákérdezni, hogy miért nem kerestek, hiszen tudják mi van??? és majd a válaszuk/reakciojuk után eldöntöd, akarsz e velük kapcsolatot tartani. Addig csak örlödsz a semmin, onnantól legalább tudod az igazat és lehet, már nem lesz min örlödni.
2020. szept. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
69%

Ha ilyen 70-80 közöttiek, akkor simán lehet h náluk nem szokás az, hogy a gyereket ők keressék, neked illik elmenni hozzájuk vagy keresni őket.

Ezek ilyen számunkra érthetetlen berögződések, apósom testvére a mai napig magázza a szüleit...

2020. szept. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
65%

Azt írod, kérdező, hogy anyukád elhagyott = ők nevelték, az ő felelősségük is, hogy anya nélkül nőttél fel.

Ne várj tőlük semmit.

2020. szept. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
93%

Állítólag imádnak téged és nem reagálnak arra, hogy egyedül maradtál.

Mi lenne akkor, ha gyűlölnének?

2020. szept. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
61%
Én majdnem ugyan így jártam. Apám meghált. A nagyszülők utáltak minket hugommal. 15év után a temetêsükön ott röhögtünk. Meg az örökségből is kizártak..
2020. szept. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
29%
3 nak igaza van
2020. szept. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
90%

"Azt írod, kérdező, hogy anyukád elhagyott = ők nevelték, az ő felelősségük is, hogy anya nélkül nőttél fel."


AKkor ilyen logikával nem az ő felelősségük, hanem nekik is a szüleiké, hiszen nem tehetnek arról, hogy úgy neveltékk őket, hogy ilyen gyereket neveltek. Vissza lehet menni az őskorig.


Felnőtt ember maga felelős a döntéseiért. Nem lehet egész életünkben a szülőket hibáztatni.

2020. szept. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!