Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagyszülők, őszintén, ugyanann...

Nagyszülők, őszintén, ugyanannyira vártátok a második unokát, mint az elsőt?

Figyelt kérdés

Ha a második unoka mondjuk másik gyereketektől van,ugyanannyira örültetek, mikor bejelentették a nagy hírt?


Ugyanúgy izgultatok miatta, elkepzeltétek, tervezgettetek vele kapcsolatban? Ugyanúgy érdeklődtetek a baba iránt, vàsároltatok neki?


Vagy már kevésbé érdekelt benneteket, nem voltatok olyan izgatottak, kevesebbet foglalkoztatok vele, mert jobban lekötött a már megszületett elsö unoka?


Odafigyeltetek rá tudatosan, hogy ha kevésbé érdekelt a második unoka, akkor ezt a szülők ne vegyék észre?



2020. szept. 26. 14:07
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Anyaként sem tudtam annyit pörögni a második meg a harmadik érkezésén, mint az elsőén. Cserébe apámnak pl egyértelműen a második a kedvence a természete miatt.
2020. szept. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%
Én már az elsőnél sem voltam hiperaktívra pörögve. Őszintén szólva engem idegesít ez az unokahiszti, akárhányadik.
2020. szept. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%
Én 13. unoka vagyok, de nagyanyám rendszeresen keveri a nevem az egyik (kb) első unokájával. Mármint úgy, hogy én Anita vagyok, de sokszor Timikének hív...
2020. szept. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
45%
Az én Anyám normis és mind2 unokájának örült és szereti őket. Az anyósom nem, ő csak a lánya gyerekeit szereti.
2020. szept. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
73%

Anyukám tanár, 120 gyereknek is képes ugyanúgy örülni. Ő világ életében nagy családot szeretett volna, így ha ez lehetséges, minden újabb unokának egyre jobban örül.

Anyósomék mindketten megtapasztalták, hogy milyen a családon belüli erős kivételezés, favorizálás, úgyhogy ők mindketten maximálisan figyelnek rá, hogy pont ugyanannyi szeretetet és törődést kapjon minden unoka (már amennyire lehet).

Azt, hogy magukban mennyire várták a gyerekeket, azt nem tudom, de minden unokának eddig mindenhol ugyanúgy örültek, ugyanúgy készültek rá és vették a nagyihozta cókmókot :).

2020. szept. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ugyanannyira vártam a második unokát a másik gyerekeméknél mint az elsőt az idősebbéknél, de nem jött. Nem lehetett nekik, a lombikba meg már nem vágtak bele. Azóta elváltak. A mostani párja meg nem akar se házasságot, se gyereket.Lassan az időből is kicsúszik.
2020. okt. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!