Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szólnátok a nagyszülőknek, ha...

Szólnátok a nagyszülőknek, ha különbséget tennének az unokák között?

Figyelt kérdés

A sógornőméknél 1 évvel hamarabb született baba, mint nálunk. Ők nem akartak gyereket, csak becsúszott és megtartották, de igazából már szülés óta lepasszolják heti 3-4 napra a nagyszülőknek egész délutánra vagy elhívják őket, hogy segítsenek a ház körül, menjenek hozzájuk, stb.


Az anyósomék imádják a kicsit születése óta, pláne, hogy félig mondhatni ők nevelik. A gond csak az, hogy a mi babánkkal így harmadannyit sem foglalkoznak, hétvègente szoktuk elvinni, hogy lássak egyáltalán, ök kb. havi egyszer jönnek el.


Amugy ha együtt vagyunk, szeretgetik a miénket is, nem arról van szó, csak mègsem annyira, mint a másik gyereket. Ha mindkét gyerek ott van, akkor meg inkább a másikkal foglalkoznak :/


A sógornővel meg megy a vita, mert így is kiakad néha, ha anyósék esetleg nem tudnak az övère vigyázni. Meg is jegyezte, hogy azért na, csak az ő gyereke volt az első unoka, persze, hogy jobban szeretik...anyósék mondták, perzse, hogy ugyan már, dehogy, de mis is látjuk az igazságot.


A férjemnek nagyon rosszul esik ez a dolog. Ti leülnétek velük beszélni, hogy vagy töltsenek ugyanannyi időt mindkét unokával vagy hagyjuk a kapcsolattartast, mert ez így nekünk fáj és késöbb a gyereknek is fájni fog, ha észreveszi a megkülönböztetést?



2020. szept. 29. 21:23
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
65%

En a sogornomnek.olvasnek be egyszer, ha beszolna egy ilyet, hogy hozzatok .iert mennek es miert nem az overe vigyaznak.

Sajnos a nagyszulok nem tehetnem arrol, hogy a masik szulo paros kihasznalja. Persze ha nagyon rosszul esik, akkor inkabb az erzeseimrol, hogy szomoru vagyok, hianyoznak, olyan jo lenne ha az unoka oket is nagyon kozel allonak erezne kozvetlen utanatok stb mondatokat mondanek veletlen se bemartva vagy leszolva a masik szuloparost. Ugyanis konnyen megkaphatnad, hohy jaj d3 az a szegeny gyerek csak becsuszott es milyen segitsegre szorul...mig a tietek szep rendezett viszinyban van es hogy lehetsz te ilyen gonosz.

Masreszt lehet par ev .ulva magatol valtozik a helyzet. Ennek ellenere megertem mennyire banto lehet ezt erzekelni.

Kozos programot emiatt en is kerulnek amennyire cska lehet.

2020. szept. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
83%

"Ti leülnétek velük beszélni, hogy vagy töltsenek ugyanannyi időt mindkét unokával"


Nem, mert nem masnak szultem a gyereket! Az, hogy ok lepasszoljak a gyereket, legyen az o gondjuk, mert egy szep napon az lesz! Az elso unokaval sulve fove egyutt vannak, igy nyilvan szinte a sajat edes gyerekuknek tekintik. Lehet, hogy nekik fel sem tunik ez...

Mindenesetre en nem ugraltatnek senkit pluszban.

2020. szept. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
86%

"i leülnétek velük beszélni, hogy vagy töltsenek ugyanannyi időt mindkét unokával"


Ezt a gyakorlatban hogy képzeled? Ezentúl ti is lepasszoljátok a ti gyereketeket 3-4 napra egy héten, vagy a nagyszülőknek akarod megtiltani, hogy a nagyobb unokával legyenek?

2020. szept. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem hülyeség lenne azt mondani, hogy töltsenek együtt ugyanannyi időt mind a kettővel, mert nem lehet kikalkulálni, hogy mikor melyikre kell vigyázni mennyit. Ettől még érdemes lehet beszélni róla velük, de végülis ők sem feltétlen tehetnek róla, hogy egyikhez jobban kötődnek, mivel több időt töltenek vele. Én is úgy vettem le, hogy sógornőék jól kihasználják a helyzetet. Sógornőt meg úgy kiosztottam volna a helyedben a megjegyzése miatt...
2020. szept. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
80%

Az anyum az én lányommal (aki első unokája) mindig is jóval több időt töltött, mint a testvérem lányával (aki a második unokája). Anya hozzánk közel lakik, tesómékhoz nem. Az én lányom sokkal közelebb áll hozzá, de ezt nem lehet neki felroni, hiszen vele sokkal többet volt, sokkal jobban ismeri, mint a másik unokáját.


Tesomeknak ez nem jelent gondot, tisztában vannak vele, hogy anyu imádja mind a kettőt, de akivel csecsemő kora óta rengeteg időt töltött, az nyilván valamilyen szinten közelebb áll hozzá, pld az enyémet pikk pakk leteremti, ha kell, a tesómét nem nagyon meri,mert nem tudja hogy reagálna.


Másik meg, hogy pld az én lányom bújós és cicás rettenetesen, a tesómé nem szereti ha olelgetik, puszilgatjak, látszik rajta hogy utalja, mindig elhuzodik.


Hiába ülsz le velük, maximum jól megbantodnak. Hiszen írod, hogy a tiédet is szeretgetik.

2020. szept. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
82%
Elhiszem, hogy rosszul esik ez a megkülönböztetés, de nézd a másik oldalát. Ti megtudjátok oldani a gyerek nevelést a mama nélkül is. Nem szorultok a segítségére. És remélhetőleg nem is fogtok. Viszont mi lesz a másik családdal, ha ne adj Isten, a mama eltávozik? A nyakukba zúdul a saját gyerekük, akit most csak szépen lepasszolgatnak. Remélem érted mit akarok írni. Inkább legyél büszke magatokra, mint irigy semmire.
2020. szept. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 Bellatrix:3 ***** válasza:
52%

Így is lehet látni a dolgot. Viszont a gyerekek ezt másképp látják ez nekik feltűnőbb és sokkal rosszabbul érinti ha erezhető különbség van. Én a saját példámból tudok kiindulni nagyapám anyám részéről sokkal jobban szerette a bátyámat és erezhetően különbséget is tett közöttünk kis korunktól kezdve. Borzalmas volt azt hallani minden egyes találkozás alkalmával, hogy ő mennyivel jobb mindenben mint én és igen ez nyomot hagyott bennem nem is kicsit. Anyám sem hitt nekem évekig amikor már felnőttként szóvá tettem, hogy ez így kicsit gáz és borzasztóan rosszúl esik a dolog. Mire rá eszmélt és leült vele beszélni erről pár éven belül meghalt. Kb az utolsó szavai is a tesómhoz szóltak, hogy mennyire büszke rá meg ő mindent milyen jól csinál vigyázzon magára aztán lesajnálóan oda vetette, hogy azért rám is. Hát kösz bammeg ebben felnőni nem túl jó.

A nagyszülők nem feltétlen azért vannak, hogy a gyereket pesztrálják de különbségek tenni közöttük sem előnyös mert a gyerekek ezt megérzik és mint mindíg a gyerekek isszák meg ennek is a levét olyan ellentétek és rivalizálások születhetnek amiket el lehet kerülni.

2020. szept. 30. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
26%
nem fognak változni (a másikat szeretik és kész, itt a vége.) és annyira bunkók, hogy ki is mutatják, ez a fő probléma. a gyereked megsinyli, ha igy nő fel. Én leülnék velük, és megkérdezném, hogy tudatában vannak-e a viselkedésüknek. mert ha ez igy marad, sajna nem lesz kacsolat a családjaink között. Mert nem engedem, hogy lelkisérült legyen a gyerekem. Ha 1-2 hónapon belül nem változna a helyzet, valóban messzire elkerülném öket gyerekestöl.
2020. szept. 30. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
Változni nem fognak.
2020. szept. 30. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

Nem.

Minek?

2020. szept. 30. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!