Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagyszülők, a lányotok gyereké...

Nagyszülők, a lányotok gyerekét jobben szeretitek, mint a fiatokét?

Figyelt kérdés
Csak őszintén.

2020. okt. 2. 20:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%
Anyósom igen.
2020. okt. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%
Anyósomon nem érzékelek semmi ilyesmit. Anyáméknál meg még csak nekem vannak gyerekeim, majd meglátjuk. :)
2020. okt. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
42%
Az első unokát szeretik inkább, mindegy, hogy honnan jön (persze a gyerek személyisége is számít).
2020. okt. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%

Anyósom igen. Amúgy jó a viszonyunk, nincs semmi feszkó, neki fel se tűnik mennyire kivételezik a gyerekekkel.

Pár példa:a másik unoka szülinapja, névnapja előtt 1 hónappal teljes lázban van mit vegyen, mit süssön, olyankor semmi nem drága.

A mi gyerekünk szülinapjára férjem szokta finoman figyelmeztetni, névnapra nem szoktuk - nem is köszöntötte névnapján a 6 éves gyereket 4 éve.

És abszolút nem az ajándékon, anyagiakon van a hangsúly, a hozzáállás bánt nagyon.

Másik példa:

Másik unoka 30kmre lakik, oda vonatozik rendszeresen látogatni, ha beteg, ő vigyáz rá stb.

Mi egy városban lakunk, kb 7 percre egymástól gyalog, 3x vigyázott a gyerekre a hat év alatt, kb 2 óráról volt szó, aminek a vége előtt telefonált, hogy siessünk, mert menne már haza.


Mindezt úgy, hogy jól kijövünk, a gyerekünk se valami kezelhetetlen ördögfióka. Egyszerűen csak a lánya gyereke kedvesebb neki.

2020. okt. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
80%
4es vagyok. Az első unokában lehet valami, nálunk is a sőgornőmnek lett előbb gyereke, miénk 5 évvel fiatalabb.
2020. okt. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
66%
Anyám simán a fiú unokát szereti
2020. okt. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
89%

Hat-unokás nagymama vagyok, fiaim és lányom jóvoltából.

Mindegyiket másért és másként szeretem, kit azért, mert ő az első, a kicsit azért, mert ő a legkisebb, az egyiket azért, mert a szülőmre emlékeztet, a másikat azért, mert most kezd kamaszodni, azért, mert kis bújós, érzékeny vagy céltudatos...

Sorolhatnám, de a lényeg: másképp szeretem őket, DE azonos hőfokon. akár a lányom, akár a fiam gyerekéről van szó!

Ugyanezt láttam a szüleimnél is, nem különböztették meg az unokákat, szemben az anyósommal, akinek a sógornőm gyereke volt a fő-fő, az enyémek meg a "futottak még" kategória.

2020. okt. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
80%
Nem jobban, hanem máshogy, ahogy anyósomnál latom. A lányánál eleve a terhesség alatt kb mindent megosztottak egymással- ahogy a másik sógornőm ugyanúgy a sajat anyjaval. Szules utan mindkettőnél a sajat anyjuk volt az elso az apuka után, aki a kezébe vette a gyereket. Mindkettőnek a sajat anyja segített szülés után, stb. Így aztán egyértelműen bizalmasabb a kapcsolat az anyai oldalon lévő unoka és nagymama között. De különbséget anyósom sosem tesz, minden unokával ugyanúgy bánik, ugyanúgy tud róluk mindent, ugyanúgy ajándékoz, még az én "hozott" gyerekemnek is, aki az én előző kapcsolatomból van.
2020. okt. 3. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
12%
A fiamat jobban szeretem, így nyílván az ő gyerekeit is. A lány csak egy lány.
2020. okt. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
44%
Nálunk a mama tipikusan ilyen volt. Engem mindig előnyben részesített, mert a lányának a lánya vagyok, ráadásul az első unoka. Sajnos erre csak később jöttem rá, így kiskorunkban nem voltam jóban az unokahúgommal, mert neki meg fájtak ezek a dolgok... de szerencsére mostmár mind a ketten felnőttünk és nagyon jóban vagyunk
2020. okt. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!