Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nekem kellett volna személyese...

Nekem kellett volna személyesen szólnom az anyai nagyszüleimnek hogy édesapám elhunyt? Nem tájékoztattam konkrétan személyreszólóan a halálesetről őket hanem a tragédia után pár nappal kiirattam a gyászjelentést és én is facebookra kiírtam a temetés

Figyelt kérdés
dátumát.Amit minden rokonunk látott. Így a nagyszüleim is. De azóta nem kerestek és megszakadt a kapcsolat. Jogoson eset rosszúl hogy akkor és azóta sem keresnek vagy én hibáztam? nekem kelett volna keresnem őket?

2020. okt. 15. 17:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%

Igen, jó lett volna szóban értesíteni őket. De szerintem másokat is jobb fel is hívni, vagy írni nekik. Ez a facebook ez elég személytelen így.


Meg te se kerested őket, hogy megbeszéljétek? Meg kéne próbálnod. De szerintem nem túl nagy érzékkel intézted.

2020. okt. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
52%
Normális ember a rokonainak személyesen vagy telefonon szól. Ennyi erővel a sarki zöldségessel is megüzenhetted volna nekik, hogy meghalt a tulajdon gyerekük!
2020. okt. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
95%
A rokonokat nem így szokás értesíteni. Honnan tudod, hogy egyáltalán látták, aktívan használják?
2020. okt. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Nem az ő gyerekük volt, hanem a volt vejük.Anyám első férje volt az édesapám. És ők az anyám szülei.
2020. okt. 15. 17:20
 5/19 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem iszonyú tahóság nem szólni a közvetlen családtagoknak. Akkor is, ha csak a vejük volt.
2020. okt. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Igen aktívan használják.
2020. okt. 15. 17:21
 7/19 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem a nagyszülők elég közeli rokonok ahhoz, hogy közvetlenül szóljunk nekik.

Persze lehetnének megértőbbek. Főleg, ha még nem intéztél ilyet.

De azt nem értem, hogy anyukád se szólt nekik? Vagy ő se él már?

2020. okt. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Elváltak a szüleim, nem tartom a kapcsolatot anyámmal.
2020. okt. 15. 17:27
 9/19 anonim ***** válasza:
90%

Azt a részt értsd, hogy ez egy erős emberi esemény. És lehet te kevésbé vagy érzelmes típus, de ezeket a dolgokat minnél személyesebben szokták. Akár barátokat, volt kollégákat is szoktak felhívni. Egyszerűen azért, mert az emberi része erősebb így. Más elmondani valakinek, hogy az apám meghalt, mint kirakni facebookra. De mégegyszer lehet te más típus vagy, pl egy aspergeres, autista valaki is lehet nem szívesen hívna másokat. Mer tneki meg ez nehéz.


De a lényeg, hogy mégha nem joggal bántódtak volna meg, akkor is beszélni kellene és rendezni ezt.

2020. okt. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
53%
Ebben az esetben nem
2020. okt. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!