Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagyim mániákus gyűjtögető?

Nagyim mániákus gyűjtögető?

Figyelt kérdés

Helló.

Amióta az eszemet tudom a nagyim folyton felhoz mindenféle szemetet guberálásból, kukázásból. Sokszor romlott csirkéket is felhoz mert egy szemeteszsákban voltak a többi "értékes kajával" amik max péksütemények. Másik meg a rongy gyűjtés. Tele van a lakás ilyen ruhákból vágott rongy darabokkal amik elvileg törlésre jók de semmit nem töröl szinte, meg zsepinek stb. Konyhában 2 nagyobb zsák van tele ilyennel, a wcben mocskos wc papírokat hozott valahonnan és azokkal sajnos kényszerülök törölni, mert kevés a pénz de ez nem állapot. A wc tele van wcpapírral 2 oldalt és mögöte 2 zsák ronggyal. Hely nincsen ott. A konyhai asztalokon minden van csak hely nincs egy kis bögrének. Hegyén hátán vannak a penészes péksütik, néha észre se veszi, az aznapi kaja amik 3 nagyobb edényben vannak. Fölösleges papírtányérok és egyéb szemetek amik csak a heylet foglalják. 2 hűtőnk van de állítólag mindegyik tele van húsokkal amik kellenek, pedig egyszer nem láttam hogy sok húst csinált volna. Én meg sose tudom sehova tenni a kajáimat, vagy egy kis jégkockát csinálni, mert tele van a fagyasztó is. Ez engem nagyon idegesít. Mit lehetne tenni,hogy rendezett és szép lakásunk legyen ne ilyen szemétdomb? Nagyimmal meg anyámmal lakok, anyám nem sokat szól bele. Mintha nem is érdekelné. Én már nagyon szeretnék egy szép konyhát ahol nincsenek szemetek, egy higiénikus wc ami nincs teletömve. Mi más opció van? Szeretek itt lakni, de felnőttként ugye vannak saját igényeim, de amíg velük vagyunk sajnos el kell fogadnom, de ez már tényleg túlzás néha...Hiába szólok neki midig, hogy ez nem állapot, nem lehet elférni de erre mindig "én szeretek így élni"...meg se próbál változtatni.



2020. okt. 24. 17:49
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
91%
Ez nagyon gusztustalan és egészségtelen. Én biztos nem tudnék ilyen körülmények között élni, akármennyire is szeretem a helyet.
2020. okt. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:
hát kösz..sokat segítettél XD
2020. okt. 24. 18:06
 3/44 anonim ***** válasza:
97%

Ez konkrétan borzasztó és undorító.

Elköltözni tudsz csak, de minél előbb.

2020. okt. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 A kérdező kommentje:
szívem szerint nem költöznék, mert imádom ezt a lakást és a környéket, csak nagyim mániaja miatt sokszor megutálom. Elköltözni max albiba tudnék de az nekem nem érné meg, meg lakást venni nem tudnék amúgy se. Albébrlet nekem azért nem jó, mert szeretem a saját elképzeléseim szerint szépítgetni a szobám, albiban meg nem tehetem. Más megoldás esetleg?
2020. okt. 24. 18:13
 5/44 anonim ***** válasza:
93%
Valahogy viszonylag feltűnés nélkül kezdd el végre redukalni a szemethalmokat. És vegyél tiszta klotyopapirt!
2020. okt. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 A kérdező kommentje:
az lesz az tuti!mert ezekkel tényleg nem vagyok hajlandó törölegtni, mert ferzőtés veszélyes eléggé. hiába mondjahogy elfogja tenni mindig a majd majd most fáradt vagyok...
2020. okt. 24. 18:17
 7/44 anonim ***** válasza:
96%
Mert mégis milyen válaszokat vártál erre, valami varázsigét amire a nagyid igényesebb lesz több évtizednyi gyűjtögetés után? Leírtad, hogy anyádat se érdekli, elköltözni sem tudsz ezek szerint. Akkor szerinted mi mit tudunk neked írni? Ha ennyire zavar miért nem fogod magad és takarítod ki az egész disznóólat? Egy konyhaasztalon egyáltalán hogy gyülemlik fel több napos penészes étel? Ha látod hogy ott van több napja te miért nem dobod ki? Kuka nincs? Ha te sem csinálsz semmit akkor nem fog magától kiürülni az a sok szemét.
2020. okt. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 A kérdező kommentje:
7..nem értem afelháborodásodat. én kaptam kielégítő válaszokat nem is panaszkodtam. csak hiába tennék rendet szerintem pár hét és újra megjelnne a kosz.
2020. okt. 24. 18:21
 9/44 anonim ***** válasza:
93%
Nincs valami pszichés vagy neurológiai betegsége a nagyidnak? Az én nagyszüleim is sok mindent gyűjtögettek, tejeszacskótól kezdve a lisztes papíron át, a szakadt postásgumiig mindent... De ennek az volt az oka, hogy ők még egy olyan korban voltak kénytelenek felnőni, ahol az emberek mindent eltettek és felhasználtak, mert olyan nagy volt a szegénység. De amit a nagyid csinál (és most nem akarlak megbántani), az már egy kicsit tényleg kóros. Érdemes lenne egy szakember (pszichiáter, pszichológus, gerontológus) véleményét meghallgatni. Az, hogy "nincs pénz", az nem épeszű indok arra, hogy romlott ételeket halmozzon fel.
2020. okt. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
92%

Ha a költözés nem opció, akkor mikor elmegy, kezd el kidobni az előző napit.

Ezzel az a gond, hogy örökké csinálhatod, ha mindennap viszi a szemetet. Gondolom nem szeretnéd napi szinten ezt csinálni..

Csótány, egér, vagy valami még nem fordult elő?

Ha nem, akkor elő fog hamarosan..

2020. okt. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!