Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szerintetek ez gáz részemről?

Szerintetek ez gáz részemről?

Figyelt kérdés

Meghalt a papám és senkinek nem mondtam el. Nem akarok róla beszélni. Főleg nem, hogy mások segíteni akarjanak.

Családom ledöbbent, mikor ezt megtudta.



2020. okt. 30. 10:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem azért ezt el kellett volna mondanod. Ez nem egy "elcsórtam a szekrényből egy csokit" kategória bakker. Egy ember távozott közülünk igenis joguk van tudni a többieknek is erről.
2020. okt. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%

En is így voltam mikor édesapám meghalt. Számomra a legundoritóbb a szánalom. Engem ne szánjanak majd megbirkózom vele.

Nem gáz, te így éled meg a gyászt, csak figyelj arra, hogy a lelki egészséged megmaradjon, mert sajnos van olyan ember, aki ha nem beszél a problémáiról becsavarodik.

2020. okt. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%

Kinek nem mondtad el?


A csàlàdnak? Mert pl tàvol vagytok? Az gáZ


Kollégáknak? Nem gáz

2020. okt. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha a családnak nem mondtad el, az nem is az, hogy gáz, hanem érthetetlen. Mármint, nekik is családtag volt a nagypapád, nem csak neked.


De ha arról van szó, hogy nem mondtad el a barátaidnak, ismerőseidnek, az nem baj, hisz nem muszáj mások orrára kötni, illetve mindenki úgy birkózik meg evvel ahogy akar. Ha valakinek könnyebb úgy, hogy más nem tud erről, az okés.

2020. okt. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki máshogy fogadja/ probálja feldolgozni a halálhírt.
2020. okt. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%
Ha jóban voltak, tartották a kapcsolatot, akkor gáz, mert tudniuk kellett volna róla, egyébként nem
2020. okt. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
89%

Én is így voltam ezzel, akárkit is veszítettem el, aki közel állt hozzám.

Senkinek semmi köze hozzá, a részvétnyilvánítástól meg egyenesen rosszul vagyok. Tudom, hgy ezt így illik meg minden, de nem kell, köszi.


Én Úgy éreztem/érzem, hogy ha nem beszélek róla, akkor kevésbé tűnik valóságosnak, az a másik része, hogy nem is tudok erről beszélni.


Egyáltalán nem gáz, ha nem akarsz beszélni a veszteségedről, de ez egyébként nem jó a feldolgozás szempontjából sajnos.

2020. okt. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Család természetesen tudott róla, azok nem, akik csak tőlem tudhtták volna. Barátok, kollegák. A családom ebből azt vonta le, hogy engem nem is érdekel, nem is szerettem.
2020. okt. 30. 11:58
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Így teljesen rendben van
2020. okt. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ebben semmi elítélendő. A gyász magányos dolog.
2020. nov. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!