Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért nem hallgat rám a...

Miért nem hallgat rám a nagymamám a karácsonnyal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Szóval elég közeli viszonyban vagyunk mamámmal, anyukám elvesztése után rengeteget segít nekünk, de ezt most nem értem tőle...

Évekig két dolgot hallgattam:

- "Ha mindenkinek veszek ajándékot, már előző karácsonykor kezdhetem a spórolást, annyian vannak Karcsiék (nagybátyám és a gyerekei)"

- "Jaj hogy nekem nem segít senki, 3 napig főzök, 10 rúd bejgli (szó szerint), 4 kiló 4 féle hús,..."

Anyagilag mindketten hasonlóan (mi kicsivel jobban) állunk, így abban nem tudunk segíteni. Így az első problémára a megoldás ötletem: ne ajándékozzunk. A gyerekek tele vannak hülyeségekkel (annyi játék, ruha, hogy nem tudják hova tenni), ráadásul nagybátyám állandóan leszólja mama ajándékait, ugyanis ő egy fokkal tehetősebb, és nem feltétlenül tetszik neki a Pepcos ruha. (Esetleg maximum egy kis csoki a gyerekeknek, nehogy rossz érzéseik legyenek, hiszen megszokták hogy kapnak.) A szűk családomnak (apám, tesóm) már mondtam, tökéletesen mellettem álltak, látszólag aztán a mamám is. Apa jóban van a saját öccsével, ő tud rá egyedül hatni, így felvetettem az ötltet hogy beszéljen vele. Beszélt volna, erre mama beállít az ajándékokkal. Kérdezzük hogy ez mi? Mondta hogy ugyan, milyen már hogy legalább a gyerekeknek nem vesz semmit?... Ezek után pedig milyen már, hogy mama ajándékoz, mi meg nem, hát nekünk is kellett venni... Szóval így ugrott az egész, mama és mi is 30-30 ezret költöttünk a semmire... (ez a tavalyi karácsony volt)

A másik a főzés. Picike konyhája van, és egyedül él. Megszokta, hogy egyedül főz, így mikor kérte hogy menjek át, volt hogy bezavart a szobába hogy "tévézgess, majd szólok ha kell segítség" (nem szólt), vagy kezembe adott nagyritkán valamit hogy pucoljam meg, és ennyi (pedig azt mondta, hogy mivel ugye nem él anyukám, majd ő megtanít főzni). Szóval csak a bevásárlásban tudunk segíteni, ami nagyon kevés segítség egy ilyen idős embernek. Konkrétan úgy éli meg az ottlétemet mintha lenne egy fogas a konyha közepén amit kerülgetni kell. Persze ezt nem mondja, sokkal inkább azt hogy "nekem nem segít senki". Nem akarok vele veszekedni, nem akarom bántani, vagy rávilágítani erre a kis logikai bukfencre, és nem akartam, hogy a következő ilyennél mérgemben ez kijöjjön, ráadásul meg is akarom ezt oldani, mert ez tényleg túl sok neki. Felvetettem az ötletet, hogy mi lenne ha (akár az ajándékra szánt pénzből) elmennénk egy közös, nagy vacsorára valamelyik étterembe, ha sokan vagyunk nem olyan vészesen drága egy embernek. Ezt egyből elvetette, teljesen értelmetlen kifogásokkal, köztük azzal hogy "á, nem jó az úgy".

Szóval ilyenkor mit kell csinálni? Hogy oldjam meg? Nekem se jó hogy 30 ezrünk kirepül a kukába (cserébe olyan ajándékokért mint egy xl-es pizsi, azzal a kérdéssel hogy miért, 75 kilo vagy, nem?), és nekem se jó hogy az idős, szívbeteg mamám konkrétan kidolgozza a belét, lelkiismeretfurdalást kelt hogy nem segítünk, erree ha akarunk meg nem fogadja el. MIT CSINÁLJAK?:(



2020. nov. 8. 11:20
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Semmit nem tudsz, azért mondta ezeket, hogy játsza a mártírt, hogy ő mi mindent megtesz a családért. Ennyi.
2020. nov. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
98%

Abban igaza van, hogy a (kicsi) gyerekek várják az ajcsit. Sok helyen van így, hogy csak a gyerekek kapnak, felnőttek nem. A tavalyi után ebbe hátha jobban belemegy.

Étterem helyett rendelés? Akkor az otthoni családias hangulat megmarad. Mamának nem is kell mondani, hogy ne kötözködjön, csak hogy idén nem ő főz, ti intéztek mindent, nyugi.

De egyébként a batyus buli sem ördögtől való gondolat, hogy mindenki visz valamit.

2020. nov. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%
A nagyanyád egy passzív agresszív mártír, akinek ezekkel a pitiáner játszmákkal teljes az élete. Megoldás nincs, vagy belemész a játszmába és kielégíted, vagy teljesen nyílt kártyákkal megmondod neki, hogy nem vagy többé hajlandó játszmázni vele. Te mindenképp szarul jársz, mert az első esetet egyre nehezebb lesz tolerálni, a másodiknál pedig el leszel hordva minden szarnak. Ilyen idős korban már nem lehet megváltoztatni senkit, úgyhogy nagy csodákat ne remélj tőle...
2020. nov. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
98%
Igen, én is azt akartam mondani, hogy osszátok el, ki mit főz a saját otthonában, aztán veszitek a vacsira. Sokan csinálják így. Ezzel a mama lába alól sem húzzátok ki a talajt. Kell neki, hogy fontosnak érezte magát.
2020. nov. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%
Amikor magához hív segíteni, de végül kiküld a konyhából, akkor nyugodt hangon említsed meg neki, hogy szeretnéd, ha megtanítana főzni, hiszen már nincs anyukád. Vagy egyszerűen odatelefonálhatsz neki, hogy mikor lenne neki alkalmas, mert át szeretnél menni xy ételt csinálni közösen.
2020. nov. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%

Mi annak idején úgy vettük le a terhet anyukám válláról, hogy megbeszéltük, nem ebédre, vagy vacsira megyünk, hanem ebéd után. És elosztottuk, ki mit visz.

A szüleim már nem élnek, de ez tesók között a mai napig működik. Ajándék csak gyerekeknek van, a felnőttek között csak jelképes.

2020. nov. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

az én mamám is ilyen, nincs mit tenni

elfogadom azt az egy hettet amig tart a karácsony és ennyi (max porszivozniszoktam ha jönn vendég )

2020. nov. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos,m hogy elfogadja a segítséget, ha megemlíti neki, hogy Ő kérte.

Anyám ilyenkor azt csinálta, hogy látszólag belement, aztán semmi nem volt jó neki. "Miért ezt a lábast vetted elő? Jaj istenem én nem ezt szoktam használni." Szóval minden baja volt. Aztán ha nálam elszakadt a cérna - akár egy szót is visszaszóltam - akkor jött a rettenetes hiszti: "ha én z anyámmal így beszéltem volna...." Rá kellett jönnöm, tulajdonképpen Ő nem akarja, hogy segítsek neki.

2020. nov. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
86%
Odvas fejre nincs orvosság.
2020. nov. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Játsza a mártírt. #2 jó megoldási javaslatokat adott, ha azokat sem fogadja el, akkor nincs mit tenni, meg kell próbálni nem foglalkozni a panaszkodásával (mármint ilyen téren).
2020. nov. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!