Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Testvérek, a családon belül...

Testvérek, a családon belül nálatok van vita, elhidegülés amiatt, hogy az egyikőtök gyerekeit jobban szeretik a nagyszülők?

Figyelt kérdés

Függetlenül attól, hogy csak az egyik oldalom, vagy mindkét oldalon vannak nagyszülők.


A sógornőméknél 1 évvel hamarabb született baba. A nagyszülők már rég vágytak unokára, úgyhogy borzasztóan örültek, ment ezerrel a tervezgetés, a csodálat, a várakozás, folyton a baba volt a központi téma. A születése óta pláne, főleg mert sógornőmnek sokszor nincs ledve a gyerekhez es lepasszolja a nagyszülőknek heti akár több alkalommal 2-3 hetes kora óta, szóval sokat vigyáznak is rá.


Aztán ugye én is várandós lettem és elkezdett nekünk feltűnni már akkor, hogy feleakkora lelkesedés sincs. A nagymama sírt örömében, mikor az első unoka ultrahangfotóját megkapta, mikor mi adtuk át, persze örültek, de nem volt már se síras, se akkora meghatódás.


Az én terhességem valahogy nem volt annyira központi téma, ha ott volt a kicsi, akkor meg a ferjemmel konkrétan megszűntünk létezni. Igazából a babánk születése után sem valtozott sokat a helyzet, persze szeretik, de ha ott van az első unoka is, akkor kicsit le van tojva, mert ugye a nagyobbik mindent hamarabb csinál, az mindig egy csoda, a miènknél mar nem olyan érdekes az egész. Nem is tudjuk hetente otthagyni nekik fél napra a babát, nyilvàn kevesebbet vigyáznak.


Egyszer láttam, miket írt a nagymama a sógornömnek a kicsi kapcsán még a miénk születèse előtt, hogy ő az élet boldogság, öröme, el sem tudták képzelni ezt a szeretetet - hát, nekünk sosem mondtak ilyet...


Bevallom, kicsit ki vagyunk, nagyon rosszul esik ez nekünk és úgy érezzük, kezdünk emiatt elhidegülni a csaladtól, pedig a gyerekek születése elött jóban voltunk. Sógornöm is rátesz kicsit a lapátra, mert ő erőlteti is, hogy mindig a gyereke legyen középpontban, volt, hogy családi eseményről úgy tett fel fotókat, hogy minket lehagyott róla, csak ök meg a gyerekek meg a nagyszülők voltak ott.


Nem tudjuk, mit csináljunk. Lehet mondani, hogy szarjuk le, de azért nem olyan könnyű ez, fáj nekünk, hogy a mi gyerekünk nincs annyira szeretve.



2020. nov. 15. 16:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
Hát,elég gyökerek.
2020. nov. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%
Igen, teljes elhidegülés. Nekem nem hiányoznak. A lányunknak sem, mert azt a nagymamát nem tartja nagymamának.
2020. nov. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%
Férjed rokonai, egyszer szóljon nekik miatta. Legközelebb pedig felálltok és hazamentek, mindenféle drámázás nélkül. Nem kell ehhez asszisztálnotok.
2020. nov. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy úgy érezzük, hiába szólnánk, akkor is maximum azért változtatnának, mert lelkiismeretfurdalásuk támad, de bennünk akkor is mindig ott maradna a tüske, hogy a miénk nem olyan fontos és csak erőltetve van az egyenlősdi... :/


Nem tudjuk, hogy lehet ezen túllépni, megbocsátani, figyelmen kívül hagyni.

2020. nov. 15. 17:21
 5/15 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk pont fordítva van. Az én fiam a legkisebb, és a nagyszülők őt szeretik a legjobban. Pedig semmit nem "tettem" érte, hogy így legyen, a fiam is teljesen odavan értük. Valami 6. érzék köti össze őket vagy mi. Szerencsére a testvéreim nem mutatják, hogy ezért orrolnának ránk, lehet, azért, mert egyrészt jó a kapcsolatunk, másrészt mi tényleg nem "erőltettük ezt", és nem is használjuk ki.
2020. nov. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
5-ös, és te nem jelezted a szüleidnek, hogy ne mutassák ki látvanyosan, nehogy megsértődjön a másik fél?
2020. nov. 15. 18:13
 7/15 anonim ***** válasza:
83%

Nekem még nincs gyerekem de két tesóméknál van 2 gyerek/pár :D :D

Úgy vettem észre, hogy az idősebb gyerekek vannak mind a két családból ajnározva, a "kisebbek csak olyan kis cukik és aranyosak ahogy próbálkoznak".

Biztos sok függ attól is, hogy mennyi időt töltenek az unokákkal a nagyszülők. Szerintem passzoljátok le ti is pofátlanul nekik a kicsit, majd jobban összeszoknak a tiétekkel is. Amúgy amit a sógornőd csinált a fotókkal az elég szánalmas.

2020. nov. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
66%
5-ös vagyok: nem. Mondom, annak igyekeztem elkerülni mindig a látszatát is, hogy bármilyen módon is kihasználjam ezt, de annyira egymásra vannak hangolódva, csak rájuk kell nézni. Az meg azért nem jutott eszembe, hogy "lebeszéljem" őket róla. Ennyi erővel én is lehetnék féltékeny :D
2020. nov. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem nem jogosan orrolsz sógornődre, ő nem tehet róla. Ha valaki "hibás" akkor azok a nagyiék. Azért tettem "be, mert úgy gondolom valamilyen szinten normális hogy az elsőnél nagyobb az izgalom, hisz első. Ha pedig nincs is olyanszoros kapcsolatuk veletek, mint tesódékkal akkor nem értem a csodálkozást.


Nálunk az enyém a "kedvenc" szintén első unoka, de!

Anyám a pozitív teszttől tudott róla, volt velem 1x uH-n is, mivel mikor ő volt várandós velünk, még nem voltak ilyenek. Kivehette a részét a babavárásból, a készülődésből, ott volt mikor született (váróban), fél órásan már a karjában tarthatta, és 5 éve heti kapcsolatban vannak, míg gyeden voltam heti többször nála voltunk.

Ehez képest sógornőm terhességéről félidőig nem is tudtunk, 3hónapos elmúlt a gyerekük, mikor először láthattuk, és jó ha havi 1x eljönnek anyuhoz 1-2órára, pedig mindannyian egy városban élünk.

Szóval azért ez sem mindegy! Mondjuk sógornőm nincs is ezen fennkadva.

2020. nov. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

9-es, nálunk csak ez az egy nagyszülőpáros van és mindennek a részesei a kezdetektől, mindenbe be vannak avatva, mint a te szüleid voltak.


Tény, hogy picit messzebb lakunk és nem tudunk heti többször menni, de most ezért nem adhatjuk el a házat és költözhetünk közelebb. Heti szinten találkozunk így is.


Szóval nálunk a mi részünkről nincs megkülönböztetès.


A kapcsolat mindig velünk volt a szorosabb, csak az első unoka után alakult át így a helyzet...

2020. nov. 15. 18:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!