Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Meg lehet bocsátani, ha a...

Meg lehet bocsátani, ha a nagyszülők az egyik unoka bejelentésekor zokogtak örömükben, a másiknál nem?

Figyelt kérdés

Vagy ez a szülőknek akkora fájdalmat tud okozni, hogy utána rá fogja nyomni a bélyeget a kapcsolatra, mindig ott lesz bennük a gondolat, hogy az ő gyereküknek nem örültek annyira a nagyszülők?


A másodiknak is örültek, csak azon már nem hatódtak meg annyira, valahogy mégsem ugyanolyan volt, mint az első.


Lehet ezt kompenzálni valahogy, vagy innentől mindig azt fogják érezni, a másik gyereket jobban szeretik a nagyszülők, bármit is tesznek azok?



2020. dec. 5. 10:17
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
97%
Nem kevésbé örültek a másodiknak, hanem csak az első nagyobb meglepetés volt.
2020. dec. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
56%
nornalis vagy? essen hasra mindenki attol mert valaki belespriccelt?
2020. dec. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
95%

Hát én ezért biztosan nem haragudnék meg. Még a saját gyerekeim születésénél sem zokogtam ,nem ez a szeretet fokmérője.

Lehet annál jobban meglepődtek,vagy ott évekig próbálkoztak mire sikerült,stb ezer oka lehet ,hogy különbözően reagáltak. Ráadásul az ember természetes,ösztönös ,őszinte reakcióira miért kell haragudni ?

Másrészről meg a gyerek születése,az a szülőknek az igazi nagy öröm. Persze jó ha a család többi tagja is örül,de nem várható el ugyanaz a reakció . Én legalábbis senkitől nem várom el,hogy ebből a világ legnagyobb ügyét kerekítse a kedvemért .

2020. dec. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
93%
Jesszus, hogy egyesek a semmiből és személyes sértést csinálnak.. A második unoka bejelentése nyilván nem ugyanolyan hatású, mint az első.Ahogy a második terhesség se úgy hat egy anyára mint az első. Akkor borítékolva lenne az is hogy anyuka a második gyereket nem fogja szeretni?
2020. dec. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 Laylah ***** válasza:
93%
Az első mindig nagyobb öröm és meglepetés (bármiből), viszont ez nem jelenti azt, hogy ne szeretnék majd ugyanannyira.
2020. dec. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
77%
Na a momzillásodás elkezdődött. Mit kéne tenni, vörös szőnyeget leteríteni, gyémántot, aranyat venni a gyereknek előre vagy mi? Sosem értettem ez mitől nagy dolog.
2020. dec. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
31%

Nálunk a masodik unoka volt a miénk, mindenki el pityeredett, az első unoka anyukája is.


Aki azt irta, hogy "belespricceltek", annak uzennem, hogy ez jelenti azt hogy egy élet kezd el benne fejlődni, te hülye kretén. Ha megtapasztalhatnad talán rajonnel arra mekkora csoda ez.

2020. dec. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
56%

7: nem is akarom megtapasztalni. ez az elete legnagyobb sikere, hogy valaki nem huzta ki belole idoben, es ettol o az atyauristen, mert anya lett. az ilyenektol megy el az embereknek a gyerekvallalastol a kedve.

2-es voltam.

Illetve lehet hogy kicsit erosre sikerult a komment, de megnyugtato hogy azert joparan egyetertenek velem. az hogy kipottyant egy gyereket, nem jogositja fel semmire/nem lesz tole tobb/jobb ember.

2020. dec. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
81%

# 8 ,nekem 3 gyerekem van mégis így látom ,hidd el,minden normális ember tudja ,hogy nem körülötte forog a világ azért mert szült egy gyereket :D


Azok ilyen komplexusosak általában, akik más "eredményt" nem igazán tudnak felmutatni az életükben. Nincs is ezzel gond,csak itt a kérdező a nagyszülőkre akar haragudni a saját nárcizmusa miatt ,ami sajnálatra méltó ,de reméljük magába néz ha elolvasta a hozzászólásokat

2020. dec. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
76%
9: igen, valami ilyesmire akartam enis kilyukadni😀
2020. dec. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!