Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit tegyek ha felemeszt a gyasz?

Mit tegyek ha felemeszt a gyasz?

Figyelt kérdés

szeptember vegen meghalt nagypapam, akkor nagyon melyen erintett, viszont utana teltek a napok es azt ereztem egyre jobb, volt, hogy eszembe se jutott.

kb egy honapja pedig minden nap eszembejut es tobbszor is, az utobbi ket het szornyu, annyira elveszettnek erzem magam mintha nem lenne helyem a vilagban es nem lenne celom.

minden nap ugyan olyan es nem tudom megmondani mikor mi tortent.

minden nap felkelek es azt erzem nincs meg a boldogsagom es nem tudom mit tegyek hogy legyen valamennyi. most is itt sirok, pedig tanulnom kellene, de az sem megy.

annyira erzekeny lettem, pedig sosem vallott ram a tulzott erzekenyseg.

koszonom ha segitetek, szep napot nektek!



2020. dec. 7. 09:39
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

Nekem egy ismerösöm szeptember elején halt meg. Akkor annyira nem éritett meg persze sajnáltam de 1-2 hét után már fel sem vettem az egészet de nekem is most az utóbbi hetekben jött elő és nyomaszt, még álmodtam is vele.


Erre nincs olyan segitség, hogy megteszel valamit és megszűnik a problémád. Még több idő, közös beszélgetések megemlékezések a családdal, több pihenés , türelmesnek lenni magadhoz. A gyasz folyamatán úgyis végig kell menned .

2020. dec. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
93%

Kedves Kérdező,

a gyász hosszú folyamat, ne akarj gyorsan túl lenni rajta. Hagyj időt magadnak. Ha sírni kell, sírj, ha eszedbe jut, ne akard elfelejteni. Egy folyamaton kell végigmenni, mire megnyugszik a gyászoló.

Aki pedig ilyen témában csak trollkodni tud, az egy szánalmas ember.

2020. dec. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
92%

Szia!

Sajnos csatlakoznom kell az előttem szólókhoz. Nagyon nehéz folyamat a gyász.

Nekem 6 éve halt meg édesanyám, de szinte minden nap keresem. pl. főzök, fel akarom hívni, hogy mondja már a receptet stb. Majd rájövök, hogy már nincs. Napi kapcsolatban voltunk 44 éves koromban is.

Nagyon nehéz. Mind a mai napig sírok szó szerint. , 50 éves ffi létemre. Rengeteget álmodok vele.

Annyira tud hiányozni, akkora űr maradt a helyén ami nagyon fáj.



Ha nagyon nehezen megy, és mentálisan nagyon megvisel, esetleg fordulhatsz szakemberhez is, bár ennyi idő ami nálad eltelt, még természetesnek mondható a gyászreakciót illetően.

Remélhetőleg szép lassan el tudod majd engedni.

2020. dec. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
13%

Nehogy már egy férfi ne sírhasson,ha egyenjogúság van, akkor sírhatnak férfiak is!


A gyász hosszabb távon skizofréniát fog okozni.

2020. dec. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Sokat segít ha sokat beszélsz róla. Ezt tudom tanácsolni, mást nem tudsz tenni sajnos, idővel valamelyest megnyugszik az ember, ahogy "hozzászokik" az új szituációhoz.
2020. dec. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
4-es hulyesegeket ne irjalj. Honnan veszed, hogy a gyasz skizofreniat okoz?? Nem okoz, maximum depressziot, a ketto eg es fold!
2020. dec. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!