Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit csinálnátok a helyemben?...

Mit csinálnátok a helyemben? Nem merem levágni a hajam a szülők beleszólása nélkül. 22/F

Figyelt kérdés
22 éves vagyok és még a szüleimmel élek, leszeretném vágni a hajam kopaszra, mert erőteljesen kopaszodom és engem nagyon zavar. Annyira zavar, hogy még az udvarra sem merek kimenni sapka nélkül, mamám és az anyám ezt nem érti. Arról nem is beszélve, hogy nincsen önbizalmam, olyannyira, hogy a mostani virusos helyzetben ha bemegyek valahová sem merem levenni a sapkát akármennyire melegem van pulcsiban, kabátban, maszkban. Mi tévő legyek? Anyám nem engedi, mamám pedig azt mondta, hogyha lemerem vágni kopaszra elrontom az egész karácsonyát, én nekem nem csak a karácsonyom lett elrontva hanem az egész évem a mostani virus végett. És ráadásul mamám azt mondta, hogy ne legyen lelkiismeret furdalásom, ha baja esik, mert ha én levágom a hajam, ő túladagolja magát. Én nem tudom ez mennyire normális, nem nézem ki belőle, de nem akarom hogy bármi baja essen mindenesetre, nagyon rosszul érzem magam emiatt. Mitévő legyek? Ez mennyire normális? Érten én hogy addig amig velük lakom addig az van amit ők mondanak, de szerintem ez akkor sincsen rendben, én sem szólok bele, hogy a szüleimnek milyen a haja. Csak komoly válaszokat várok, sokáig gondolkoztam mire feltegyem ezt a kérdést.

2020. dec. 15. 18:11
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
96%
Vágd le, aztán pár beszólás után úgy is leszállnak rólad, azt meg hagyjad figyelmen kívül
2020. dec. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
96%

érzelmi zsarolás. és nem, nem az van, amit ők mondanak, 22 évesen.

karácsony előtt már nem - ne legyen ebből vita -, de utána levágatnám olyanra, amilyenre szeretném


az öreganyád pedig nem fogja túladagolni, hidd el...

2020. dec. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
95%
Az a fontos, hogy te komfortosan érezd magad, az nevetséges, hogy ilyen apróság miatt az életével zsarolhasson bárki, még megfontolni sem érdemes. Vágd/vágasd le minél előbb!
2020. dec. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
95%

Mi a fâsz

Vágd le nyugodtan

2020. dec. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
90%

Érdemes lenne egy laborral utánajárni, miért is van ez. Az sem mindegy, milyen jellegű a kopaszodás-fejtető, homloknál vagy foltokban (azt érdemes megnézetni).


Vannak férfik, akik huszonévesen kopaszodni kezdenek, ami normális.


Én nem kopaszra vágatnám, hanem csak nagyon rövidre. Én nőként sosem akadtam fenn azon, ha egy pasi kopaszodik, akár korán is.


A szüleidnek semmi közük hozzá. Ha már nem állnak melletted a kivizsgálásban, abban, hogy lelkileg támogassanak, akkor az a minimum, hogy nem szólnak egy szót se, ha hozol egy döntést. Én nem is értem-már ne haragudj-hogy egy szülő hogyan is gondolkodhat így...

2020. dec. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
93%
Hát vágd le 27-én. Problem solved. :D
2020. dec. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
92%

Nem normális, hogy ilyen apróság miatt zsarolnak.

Én a helyedben levágatnám. Úgysem lesz belőle semmi, azon kívűl, hogy egy ideig hisztiznek majd.

Mondjuk az se teljesen normális, hogy egy ilyen miatt nem mered levenni a sapkádat! Senki nem foglalkozna vele, hogy kopaszodsz egy kicsit.

2020. dec. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
89%
Ez így nagyon egészségtelen. Ez nem szeretet, ha így beszélnek veled, és megfosztanak a saját tested feletti kontrolltól. Jó, ha tudod, hogy ez a bántalmazás egyik fajtája. Mérgező, kontrollmániások. Attól, hogy velük élsz, még nem kell bábként azt tenned, amit mondanak. Nem a rabszolgájuk vagy! Nyugodtan mondd meg nekik ezt! Apád egyébként mit szól? Nem tudod a saját oldaladra állítani? Van lehetőséged a közeljövőben elköltözni? Mert ha sokáig maradsz ebben a környezetben, sem egészséges párkapcsolatod, sem életed nem lesz.
2020. dec. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
90%

22évesen hagyod, hogy ilyen bolhafing fontosságú dologba beledumáljanak...???

Nehogymá!


LEvágatod és kész. Úgyis újra kinő. Addig meg megszokják....

2020. dec. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
95%
Csak azért is levágnám és elrontanám a karácsonyukat. Akik ilyen idióták, azok meg is érdemlik, már elnézést a kifejezésért.
2020. dec. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!