Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan tudnék a nagypapámnak...

Hogyan tudnék a nagypapámnak segíteni?

Figyelt kérdés

Meghalt a másik nagyszülőm, a Papám most egyedül maradt a 2szobás lakásban.

A hàlójukból a nappaliba költözött, mert az emlékek miatt nem bír a kicsiben aludni. Megbeszéltük, hogy hamarosan átrendezzük neki, ne emlékezzen minden percben a Mamára.

Én csak hétvégente tudnám látogatni, meg unokák közül 2-en hétköznap, de nem mindennap, illetve édesapàm.

Azt mondta nagyon egyedül érzi magát, ami érthető is.

Sosem szerette a panel lakást, de fizikailag már nem tehette meg, hogy a kertes kisházban tevékenykedjen, de a panelben is megőrül.

Most igazából a komfortzónàjàból sem akarjuk kiragadni hirtelen... de nem tudom mivel tehetnèk neki jót, amivel kicsit is segíthetek a lelkén,- vagy amivel lefoglalja magàt.


Akik voltak ilyen helyzetben, ahol az egyik nagyszülő eltávozott, ott hogyan tudtak neki segíteni?


Most is átjöttem hozzá szenteste, tévéztünk, de nem sokat beszéltünk.

Lassan 82éves a Papa... :)


2020. dec. 24. 21:58
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
Cica? :(
2020. dec. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Állatról sem tud már gondoskodni egy ilyen öreg ember, lehajolni pl. a tálját felvenni, étellel letenni. És nem veszi észre a jeleket, ha beteg az állat, nem feltűnően gubbaszt, idős embernek ez már nem tűnik fel. A cica metakommunikációs jelzéseit nem fogja már.

Az a helyzet, hogy bizonyos kor után nem lehet már rendbe hozni a dolgokat. Majd fognak ide írni mindenféle hobbikat, hogy csinálja a bácsi, de ennyi idősen már a mosdás meg a felöltözés is szörnyen nehéz, nem a régi az egyensúly, a kezek, ujjak mozgása nem koordinált. Programokat sem lehet egy alig járni tudó, mindinkább figyelemhiányos idősre ráerőltetni. percek alatt elfáradnak ők.

2020. dec. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%
És ha egy többtagú családhoz odaköltöztetik, hát két nagynéném is tönkrement idegileg, mert sok volt neki a zaj, a mozgás a lakásban, ahová a gyerekei maguk mellé vették. Volt gyerek, attól majd'megőrültek az idősek, hogy azok folyton jöttek-mentek a szobákban.
2020. dec. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%
Úgy tudtok segíteni, hogy minél többet látogatjátok, visztek neki kaját, gyümölcsöt, néha, de nem sűrűn átviszitek hozzátok és utána vissza. Néha elviszitek sétálni. Ha tud olvasni (mármint elég jó hozzá a látása), könyv vagy magazin, rejtvényújság. A lakásátrendezést ő kérte? Nem hiszem, hogy jó ötlet! Attól még ugyanúgy minden pillanatba emlékszik a feleségére, szép is lenne, ha egy asztal dőlésszögén múlna, csak épp idegenül érezné magát a saját lakásában!
2020. dec. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%
Lehet, hogy csak az ágyát teszik át a kisszobából a nappaliba, és ahhoz kell elhúzni valami más bútort, hogy helye legyen... A nagyim az élete vége felé a 3 szobás lakásából már csak egy szobát használt, és nem mert a fűtéssel spórolt volna, csak csökkent a mozgásképessége, nem tudott már egyik szobából a másikba gyalogolni.
2020. dec. 25. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%
Amikor nagymamám maghalt, a szüleim magukhoz vették nagyapámat (én akkor voltam gimis) Pár utcányira lakott tőlünk, anyukám ott ment el a házuk előtt munkába (addig is minden nap bement hozzájuk reggel és délután), de nagyapám nem szeretett volna egyedül maradni a házban, így inkább hozzánk költözött. Egészségileg nem volt baja, nyolcvanon felül is fittebb volt, mint jónéhány 50-es, 60-as, fizikailag jó erőben volt és szellemileg is csak az utolsó pár hónapban kezdett hanyatlani (feledékeny lett, nem jutottak eszébe nevek)
2020. dec. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A szoba átrendezést ő kérte, mert pont ràlàtott a hàlójukban a Mama ágyára, és mindig azt hitte ő nyúl felè, közben meg a saját keze volt...

A nappaliban meg nagyobb ablakok vannak, meg alapból volt ott egy heverő...

Természetesen ettől még ugyanúgy fog emlékezni a Mamàra, de ő maga kérte azt is, hogy a ruháit csomagoljam be és adjam oda a szeretet szolgàlatnak.

Én csupàn aggódom, hogy túl magànyos lesz, ès ez idővel felemészti...

Nem règ veszítették el a lànyukat,( 1éve se ), ès Mamám rohamosan èpült le.. (emiatt is...)


Nem gondoltam èn sem macskàra vagy hasonló kisàllatra, mert fèlek, hogy elesik vèletlen bennük, meg lehajolgatni almozni,enni adni... elveszti az egyensúlyàt és kész a baj.


Unokàk közül én álltam hozzàjuk a legközelebb, ezért is vagyok lelkis, hogy mi lesz Vele ezutàn.

Férjemmel màr nem lakunk közel hozzà, és hàz felújításban vagyunk, de megbeszéltük màr Vele, hogy majd többször ellàtogat hozzànk több napra.


Olvasni szeret, de nem hosszútàvon, mert mire végig olvas valamit, el is felejti miről van szó..


Azt mondta szeretett volna okostelefont, de màr fèl attól, hogy nem tudja kezelni.

Szerintem ügyes, mert a pacemakerehez tartozó ipodot is jól kezelni. Csak videóhívás miatt gondolnám, hogy érdemes lenne neki venni, megtanítani a használatra.

2020. dec. 25. 22:06
 8/8 anonim ***** válasza:

Sajnos nálunk is a papa pár hónapja maradt egyedül egy nagy családi házban. Mi azt csináljuk h szinte minden nap legalább 1 órát skype-olunk vele, videósan (nem bonyolult, 1 gombot kell megnyomnia hozzá, amikor felveszi).

Emellett persze ha lehet, látogatni kell, ez most a vírus miatt sajnos szintén nehézkes. De a telefon és a videótelefonálás bármikor, bármennyit!

2020. dec. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!