Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ez mi lehet (akár betegség)?

Ez mi lehet (akár betegség)?

Figyelt kérdés

Mostanában ritkábban látom az idős nagyszüleimet. Az ország túlsó végében laknak.


Azért találkoztunk szabad levegőn, nyaralójuknál stb. Szóval feltűnne ha valami változás lenne.


És épp ez tűnt fel az elmúlt két hónapban akár telefonon akár élőben, hogy nagymamám mintha erősen belassult volna, mintha nem is ott lenne ahol éppen van. Mindig szeret sokat beszélni, gyakran követhetetlen is volt, de éreztem hogy nekem mondja, meg akarja osztani velem.


De legutóbb teljesen úgy éreztem mintha nem is nekem mondaná hanem mintha lassan olvasná valakinek. Kb ilyen érzésem volt.


Nemsokára 80 évesek lesznek. Ez csak a korral jár, vagy így kezdődnek pl a demencia? Mert szerintem ez hirtelen állapotromlás holott eddig nagyon jól tartották magukat.


Ti mit gondoltok?


2020. dec. 25. 23:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Hát ilyen időben eléggé megviseli az idős szervezeteket is az egész. Lehet csak fáradtabb a kelleténél, napsütés hiányától kezdve bármi lehet. :)
2020. dec. 26. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
Én ugyanezt vettem észre a nagyapámon, és ő saját magán is egy idő után. Ugyanarra a következtetésre jutottunk: nagyon megviseli a bezártság és emiatt eluralkodott rajta egyfajta depresszív állapot.
2020. dec. 26. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Kettes vagyok, bezártságot úgy értem, hogy csak oda megy, ahova nagyon muszáj. Ez neki kész büntetés, mert bár hetvenen túl van, sokat kirándultak, bicikliztek, csavarogtak a nagymamámmal.
2020. dec. 26. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%
Szinten így vagyok a keresztanyukámmal, aki eddig mindig össze-vissza ment. Remélem ez hamarosan változni fog, féltem.
2020. dec. 26. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%
Az en nagyszuleim pl szeretnek olvasni, tarsasozni, ezert jol betaraztam nekik konyvekkel es jatekokkal+ felnott szinezovel, hogy kitudjanak kapcsolodni es kicsit elterelje a figyelmuket. Persze nem potolja a tarsas interakciokat, de addig sem emesztik magukat.. Ha van valami hasonlo, amit szeret a nagyid, illetve 4es valaszolo a keresztanyud, akkor probalkozzatok vele:)
2020. dec. 26. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%

*nagyid kerdezo es nagypapad kettes

Igy szerettem volna.

2020. dec. 26. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%
Én 24 évesen tapasztalok hasonlót, és hát nagyon bízok benne, hogy ez nem demencia. :D Nálam valószínű az lehet a háttérben, hogy a víruson túl is elég nehéz évem volt, és kicsit kiégtem - nagyidnál is el tudom képzelni ugyanezt, azért mégiscsak egy kollektív társadalmi traumán megyünk keresztül, amit az agy nagyon sokszor úgy dolgoz fel, hogy "érzésteleníti" magát, és nem "vesz részt" annyira a világban, mint régen, úgyhogy nem kell egyből a legrosszabbra gondolni, főleg, ha nincs más demenciás tünet.
2020. dec. 26. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%

Hasonlót hallottam mamámon én is, remélem csak a kor, és nem lesz demens :( Gyakran telefonálunk, néha teljesen toppon van, néha viszont totál nincsen képben. Pont valamit meséltem neki páromról, akivel hetedik éve vagyunk együtt és ők is aránylag sokat találkoztak.. szóval mesélem hogy a Marci XY-t csinált és visszakérdez, hogy ki az? Mondom hát mama akivel együtt vagyunk te is találkoztál vele. Hogy hívják, Feri? Marci, mama, Márton. Ja jó, és mióta van ő meg? Hét éve mama. Na akkor már ha van még egy családtagunk, puszilom őt is...

Máskor meg arra emlékszik hogy legutóbb meséltem hogy paprikás csirkét csinálok és megkérdezi sikerült e hozzá végül a nokedli mert aggódtam rajta..:(

2020. dec. 26. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
32%

A leepules jele. Egyre rosszabb lesz.

Ugye nem sportolnak,nincs meg a megfelelo agyi verellatas. Ettol lelassul majd magatehetetlenne valik.

Ha kimennenek kurandulni reggel 5-tol este nyolcig vmikor legalisan,akkor talan az segitene.

2020. dec. 26. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
86%
Tök jó, hogy figyelsz rájuk és apró változást is észreveszel. Az idősödéssel valamilyen szinten együttjár a fizikai és szellemi belassulás. Hozzájárul ehhez még a tél, a bezártság, a jelenlegi helyzet. Mindenképpen jó lenne, ha vitaminokat szedne, és ha javul a járványhelyzet, orvoshoz fordulna. Ha mégis van egy kezdődő demencia, akkor gyógyszerekkel jól lassítható.
2020. dec. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!