Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A nagyszüleitek, amikor náluk...

A nagyszüleitek, amikor náluk vagytok, hány éves korotoktól engedték meg Nektek, hogy egyedül elmenjetek valamerre? Falun vagy városban? Illetve Nagyszülők, Ti hány éves kortól engeditek, hogy az unoka egyedül menjen (bolt, séta, bármi)?

Figyelt kérdés
2021. jan. 10. 07:50
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Aki írta, hogy régen nem volt ez: engem is csak 8 éves korom körül engedtek egyedül boltba, óvodás koromban nem, pedig a kisbolt ott volt a ház mellett. Egyszer kellett egy dolog a boltból és addig könyörögtem, amíg meg nem engedték, hogy lemenjek, de kiderült, hogy apukán jött utánam. :)


Mentem volna egyedül boltba, de nem engedtek, ugyanolyan óvatpsságból, mint, ahogyan én se engedtem volna az unokahúgomnak 5 évesen, hogy elmenjen a boltba.


Szerintem nem volt túl gyakori akkor sem , hogy az ovis egyedül császkáljonent felügyelet nélkül, max, ha az ovis nagytestvér volt vagy, ha mindrnki mindenkit ismert a környéken.

2021. jan. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Ja és amikor egyszer lekönyörögtem magam és kiderült, hogy nem os egyedülentem le akkor 5-6 éves lehettem. :)
2021. jan. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Amikor 13 éves voltam, még akkor se mert elengedni a mamám a boltba ami az utca végén volt😀Pedig otthon 10 éves korom óta egyedül megyek suliba busszal a város másik végébe.
2021. jan. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
18 vagyok és a mai napig nem enged el sehova egyedül. Ha anya elmondja neki, hogy én egyedül járok sétálni(ráadásul sokszor sötétben) , akkor kiakad, mert hogy azt nem szabad :D
2021. jan. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Fú rég volt. Talán 11-12 évesen már mehettem egyedül a faluba fel-alá a barátnőimmel. Kicsi, eldugott, biztonságos, békés falu, autó szinte semmi, sok gyerek.
2021. jan. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Metionin ***** válasza:
Ovis koromban is lazán küldött kenyérért meg tejért, de egy kis egyutcás faluban lakott. Annyi volt a szabály, hogy a főutcán csak akkor menjek át ha egyik oldalon sem jön egyáltalán autó.
2021. jan. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Kb 10 vagy afölött. De függ attól is, hogy falun azért más, mint nagyvárosban...plusz azért a szülőkkel is meg kell beszélni, ők mit engednek meg.
2021. jan. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Ha a nagyszüleimnél voltam akkor nem igazán akartam egyedül menni sehova, hiszen ritkán láttam őket.

Olyan előfordult, hogy a nagymamám legjobb barátnője átjött beszélgetni és hozta magával a velem egykorú unokáját, vele elmehettünk a játszótérre kettesben, talán 7 éves koromtól? Nem emlékszem pontosan. Kicsit később (10 évesen) moziba is elmehettünk már ketten, de a bejáratig azért elkísértek. Budán laknak.

2021. jan. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

11 éves koromtól engedtek egyedül hazamenni.


Azért ilyen későn, mert nagyvárosban lakom, és gyerekként súlyos beteg voltam, féltettek.

2021. jan. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!