Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit tegyek, ha a nagyszüleim...

Mit tegyek, ha a nagyszüleim számára sosem leszek elég jó?

Figyelt kérdés

Szóval az egész ott kezdődik, hogy leszbikus vagyok. A nagyszüleim, kijelentették, hogy szerintük egy homoszexuális sosem lesz olyan értékes, mint egy heteroszexuális. Illetve a nagymamám többször is azzal jön, hogy apukám (aki már több mint 6 éve nem él) biztosan csalódott lenne, hogy ilyen lánya van. (Életemnek elég nagy részét vagyok kénytelen a nagyszüleimmel tölteni.)

Még fiatal vagyok (nemrég lettem 16) és nem tudom, hogy mit hoz a jövő, de úgy érzem, hogy bármit teszek nem fognak szeretni, nem leszek elég értékes számukra. Mert nem lesz férjem, gyerekem. Mert a nagymamám dédunokát akar. (Tény, hogy unokatesómtól van már egy, őt meg próbálja annyira kerülni, amennyire csak tudja, de mindegy, neki dédunoka kell...)

Folyamatosan mondják a homofób szövegeiket, illetve az összes fiúval akinek kiejtem a nevét össze akarnak hozni.

Amikor meg megtudták, hogy a legjobb barátnőm elől nem titkolom a szexuális irányultságomat, teljesen kiakadtak. Pedig nélküle nem tudom mi lenne velem.

Mindig azzal jönnek, hogy idősként majd nem lesz aki ápoljon engem, mert nem lesz gyerekem. Illetve a nagymamám múltkor azt is mondta, hogy "most komolyan az lesz életed legnagyobb öröme, hogy lefekszel egy nővel?" mintha az élet értelme a szex lenne... Utólag visszagondolva lehet, hogy vissza kellett volna kérdeznem, hogy "a te életed legnagyobb öröme, hogy lefekszel a papával?" XD

Anyukám többnyire elfogad, de az ezzel kapcsolatos témákat amilyen gyorsan tudja lezárja, illetve többször is kifejtette, hogy nagyon reméli, hogy fiúval fogok összejönni, illetve betegesen próbál indokokat keresni, hogy miért nem lehetek leszbikus.

Egyébként a nagymamám magától jött rá, hogy leszbikusnak gondolom magam (mivel az számára teljesen lehetetlennek tűnik, hogy leszbikus legyek, ezért arra nyilván nem jöhetett rá), szóval nem én döntöttem úgy, hogy elmondom nekik, mert mindig tudtam, hogy rossz ötlet lenne.



2021. jan. 15. 21:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%
Nem kötelező nekik megfelelned. Úgy is lehet boldog életed, ha a családtagjaid duzzognak és nem fogadnak el.
2021. jan. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
83%
mondjuk ne érdekeljen a véleményük
2021. jan. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
89%
Mit kéne tenned? Tudod, hányakat nem fogadnak el a szülei, vagy hány embert nem szeretnek igazán? Soknak ennyire konkrét ok sem kell,mint a te esetedben. Próbálj nem rágódni rajta. Majd lesz saját életed, őket meg nagy ívben elkerülheted később. Addig is kitartást kívánok!
2021. jan. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
85%

"Mert a nagymamám dédunokát akar"

önző


"Folyamatosan mondják a homofób szövegeiket, illetve az összes fiúval akinek kiejtem a nevét össze akarnak hozni."

szegények buták és fogalmuk sincs hogy működik a szexualitás. ugyanez anyádra is igaz ("többször is kifejtette, hogy nagyon reméli, hogy fiúval fogok összejönni")


"idősként majd nem lesz aki ápoljon engem"

nekik se lesz senki. unokatesóddal ha jól értelmezem már megszakították a kapcsolatot, most azon dolgoznak, hogy te is leszakadj tőlük. szerintem erre emlékeztesd nagymamádat.


"most komolyan az lesz életed legnagyobb öröme, hogy lefekszel egy nővel?"

irigy? :D legközelebb azzal válaszolj amit írtál ;)


"Egyébként a nagymamám magától jött rá, hogy leszbikusnak gondolom magam"

tehát a semmiből elkezdett találgatni, véletlenül ráhibázott, és te beismerted?

2021. jan. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
30%

16-évesen azt se tudod hol vagy a világba .

Miért ne lehetne férjed, ez a mostani divat hóbort elmúlik .

Nem biztos egész életedben, kisiklott leszel .

2021. jan. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
63%
#5 te nem voltál mindig is 100%ig biztos abban hogy hetero vagy?
2021. jan. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
80%
Nem kell velük foglalkozni
2021. jan. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
87%

Ez mindig egy nehéz helyzet. Nyilván van benne egy nagy adag önzőség is a nagyszülők részéről. De az, hogy azt mondják, hogy „idősként majd nem lesz aki ápoljon”, is azt jelzi, hogy féltenek, ami persze a szeretet jele (még ha mi tudjuk is, hogy ez ilyen formában milyen káros). Bele vannak ragadva a saját hiedelemrendszerükbe, és mivel idősek, nem is bizti, hogy ez meg fog változni. Sőt... Lehet, hogy soha nem leszel nekik elég jó. Ha leülsz velük egyszer, mikor jobb napjuk van, és az érzéseidről beszélsz, elmondod, hogy tudod, hogy féltenek, és jót akarnak, és ezt köszönöd is, de te így és így szeretnél boldog lenni, és örülnél, ha ők kevésbé ítélkeznének ezt illetően, talán segíthet. Talán. Egy próbát megér. Veszteni nem veszthetsz. De ha nagyon úgy látod, hogy jobb inkább jegelni a dolgot, akkor hagyd. "Engedd el..." Tudom, könnyű ezt mondani, de sajnos akkor tényleg nem tudsz mit tenni.

Anya sem tűnik túl nyitottnak, de ott talán néhány fokkal jobb a helyzet. Tutkó ő is legbelül jót akar - csak hát a saját szemüvegén keresztül látja a világot...

Fiatal vagy. Az iskolában van iskolapszichológus? Ha van, a korona miatt valószínűleg online is rendelkezésre áll. Vagy az is lehet, hogy hozzá be lehet menni. Nem tudom. Járj utána. Szerintem érdemes lehet felkeresni, hogy egy szakemberrel is át tudd beszélni. Gyakran érzik az emberek cikinek a pszichológust. Ha úgy könnyebb, akkor kérd meg a barátnődet, hogy kísérjen el. Vagy segítsen megírni a bejelentkező e-mailt. Úgy könnyebb. És szerintem sokat tud segíteni (nem is beszélve arról, hogy remek lehetőség (már ha egyáltalán van), hiszen ingyenes).

Kitartást!

2021. jan. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ne foglalkozz velük akármilyen nehéz is! Egyszer találkozol majd egy ugyan így érző lánnyal és boldogok lesztek, hidd el nekem :) Ha megnyugtat 16f bi vagyok :) nekem is nagyon nehéz, senki nem tudja csak a legjobb barátom aki nagyon megértő és egy cseppet sem romlott a barátságunk amióta elmondtam. Szüleim nem hiszem, hogy jól kezelnék ugyan ez lenne itthon is mint nálad szerintem. A sok homofób meg általában melegek, vagy túlságosan is buták akármit is felfogni. Ha gondolod írhatsz privibe szívesen vissza írok :)
2021. jan. 16. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
9%
6-os ! Nem voltam sosem kisiklott .
2021. jan. 16. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!