Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan értessem meg papámmal...

Hogyan értessem meg papámmal ha ez kiderül?

Figyelt kérdés

Elég régóta van párom aki sajnos eléggé szerény környezetben nevelkedett/él. És édesanyám szerint nem szabadna,hogy ez kiderüljön az apukája előtt mivel tudni illik a nagypapám a tehetősebb emberek közé tartozik. És fél anyum,hogy papám mit szólna ahhoz,hogyha kiderülne.


A párom és a papám csak kétszer találkoztak de akkor sem beszélgettek így még nem derült ki. A párom kiakar törni abból a környezetből ahonnan jött hiszen dolgozik illetve tanul is mellette viszont nem könnyű az élete. És nem szeretné ő sem nyilván,hogyha mondogatnám,hogy ő hol él mivel szégyelli így nem tudd róla a nagypapám.

A barátomról pedig tudni illik,hogy nagyon rendes és mindent megtesz értem amit csak tudd.. Persze,hogyha kiderülne,hogy milyen környezetből jött akkor is mellette állnék és továbbra is szeretném ugyan úgy.


Viszont szerintem hamarosan kiderül és félek azért,hogy a nagypapám mit fog szólni hozzá. Én döntök a saját életemről persze azt tudom de mégis félek attól,hogy mit fog szólni.


Hogyan vezessem rá,papámat,hogyha véletlenül kiderül,hogy ő nagyon is jó ember és ne ítélje el azért mert nem úgy él/élnek mint mi?


2021. jan. 16. 21:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
értelmes ember ezen nem problémázik
2021. jan. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy.

Mert, ha elítéli őt ezért, akkor azzal nem fogod meghatni, hogy ilyen vagy olyan jó ember, így vagy úgy boldoggá tesz.

Ha elfogadja és szereti, akkor ezt teszi a párod környezetétől függetlenül.


Ebben te vagy a legkisebb tényező. Ezt papádnak a fejében kell lemeccselnie. És ha nem sikerül, arról se te, se a párod nem tehet.

Anyukádnak ettől nem kellene félnie, papádnak pedig végképp semmi köze ehhez.

2021. jan. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem ne aggódj. Ne akard meggyőzni. Inkább szerintem a barátoddal beszél erről. Mert az lenne inkább fontos, hogy ő ne szégyelje ezt, hanem álljon merészen bele a sorsába :D Hogy ne ilyen lehajtott fejjel menjen ebbe bele, hanem úgy, mint aki egyenrangú. Úgy mint egy olyan férfi, akinek egy hard fokozaton játsza az életet, nem easyn. Szóval én arra helyezném a hangsúlyt, hogy ti a barátoddal ketten rakjátok ezt helyre magatokban. Hogy ti ezek vagytok! És a világ meg gyönyörködjön benne :DD nem tudom ezt jobban megfogalmazni.


De ez olyasmi ami kifelé is érződik, ha ti így látjátok magatokat. Ha nem kell a nagypapád jó véleménye, mert nem változtat semmin, akkor is ez van. Olyan, minthogy az ég kék az nem lesz másszínű, akkor is ha valaki mást szeretne. Ez van és szép, hogy kék :DD


Szóval szerintem ha ez rendben van, akkor tudtok tisztán kommunikálni nagypapáddal emeltfővel. Akármit is mondjon arra tudtok majd ti is reagálni nyíltan, direkten.

2021. jan. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez undorito


1. Te is meg anyád is felnőtt emberek vagytok

2. Mi a franc köze van hozzá egyébként is?

2021. jan. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Anyád se 100-as, ha ilyennel jön, de nagyapádnak végképp semmi köze a párod anyagi körülményeihez. Engedd el ezt a dolgot, az a fontos, hogy milyen ember, az ő szegénységi bizonyítványa, ha ezt szóvá teszi.
2021. jan. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sehogy. Ha a nagyapád ilyen szemléletű, akkor ilyen, és kész. Nyilván sose fogd neki beadni, hogy anyagi szempontból egyenlőség tehető két olyan ember közé, akik közül az egyik a gödörből indul, még onnan kell kimásznia, de jó ember, azzal, aki emelvényen áll, masszív szülői támogatással, és eleve onnan indul az életbe.

Miért, egyébként neki a padló alatt kellene közlekednie, mert nem ér fel nagypapa színvonalához? Szégyenkeznie kellene, csak mert ti módos családban éltek, ő meg nem ilyenbe született? Csak mert annak alapján, hogy a kérdésed is arra irányul, hogy miként mentegetheted emiatt, nos...ebben benne vann, hogy anyáddal együtt ti is szégyennek tartjátok, de tehet róla? Tud vele valamit kezdeni? A saját jövőjével igen, de azzal, hogy milyen a családi háttere, nem. A jövőjét azonban nagyban meghatározza, hogy honnan és miből tudott elindulni. Ez van. Ezért nem kell neki szégyellnie magát, de valószínűleg jobban érezné magát, ha nem olyan közegbe próbálna bejutni, ahol mindig is le fogják nézni.

2021. jan. 17. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ki nem s.zr.ná le, hogy a rongyrázós nagyapám meg anyám mit gondolnak a páromról?


Hasonlóan ítélkező és más tárcájában turkáló rokonokkal én már rég leépítettem a kapcsolatot, javaslom, te is tedd ezt, vagy még 30 évesen is hallgathatod, hogy xy jobb parti lenne.

2021. jan. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!