Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagypapám nem szeret, mert...

Nagypapám nem szeret, mert nem értem el annyit az életben, mint a tesóim. Tudok tenni valamit, vagy engedjem ezt el?

Figyelt kérdés

Nagyon hosszú az egész sztori, nem akarok untatni senkit. Én 22 éves vagyok, bátyám 27, nővérem 31.

A kapcsolatunk akkortájt romlott meg (4-5 éve), mikor nővérem lediplomázott, bátyám pedig kiment Londonba dolgozni. Azóta ők a "csoda unokák". Minden családi összejövetelen kihangsúlyozta papám, hogy ők mennyi mindent elértek (bátyám Londonban árufeltöltő amúgy, tehát nincs semmi extra melója, de a külföld az nekik ilyen meseország kategória). Többször mondták ki szó szerint azt is, hogy őket jobban szeretik.

Emiatt durván 1-2 éve, mióta elköltöztem otthonról albérletbe, nem megyek hozzájuk. A mai napig pszichológushoz járok mert iszonyatos megfelelési kényszerem van. Van egy jól fizető állásom amit szeretek csinálni, fizetem egyedül az albérletet, a kaját, befogadtam két mentett állatot, szabadidőmben menhelyeken önkénteskedek, tehát szerintem elég jó életet építettem fel egyedül, hiába nincs diplomám. Ami amúgy tervben van, de előbb félre szeretnék rakni rá pénzt.


Anyukám többször is kiállt értem ezeken a családi összejöveteleken, de semmit nem ért. Egyszerűen mintha az ellenségük lennék.

85 évesek amúgy, senkire nem hallgatnak, semmilyen ész érvet nem hajlandóak elfogadni.


Papám mindigis ilyen ember volt, a szülei kiskorában meghaltak, 8 éves kora óta dolgozik, aláírom, hogy nagyon nagyon sokat elért egyedül. De úgy gondolom nem fogja fel, hogy mennyi kárt tud okozni valakinek ezekkel a kijelentésekkel.

Nem mellesleg van két unokahugom, 16 és 14 évesek, őket konkrétan már le se sz*rja. Meg se hívja őket karácsonyozni.

Engem múltkor a családi messengeres beszélgetésből is kirakott, anyukám rakott vissza és ezen is besértődött....


Nagyon fáj a szívem, ha belegondolok, hogy a temetésen fogom őket legközelebb látni, mert 4-5 évvel ezelőttig nagyon jóban voltunk és mamámmal a mai napig is jóban vagyok, csak képtelen vagyok meglátogatni őt úgy, hogy tudom, hogy ott lesz papám is, mert már gyomorgörcsöm van a gondolattól is...


Szerintetek? :(


2021. jan. 20. 15:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem több kell lennie a kapcsolatotok megromlása mögött, mint annyi, hogy nővéred lediplomázott és bátyád külföldön dolgozik. Mellesleg ha a nővéred most 31, akkor 25-26 évesen diplomázott le, vagyis neked még minimum négy éved van megismételni ezt a bravúrt, és akkor semmivel se leszel hátrább a nővérednél.

Nekem az általad leírtakból az jött le, hogy kell ettől valami értelmesebb oknak is lenni a kapcsolat hirtelen megromlása miatt. Ez lehet olyasmi, amiről tudsz, olyasmi, amire nem is gondolsz, vagy olyan, amiről nem tudsz, de ha addig jóban voltatok, akkor semmi értelme, hogy egyik napról a másikra te legyél a selejt unoka.

2021. jan. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
76%
Az igaz szeretet feltétel nélküli.
2021. jan. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
lehet csak demens
2021. jan. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem szard le a véleményét, elvégre mégis csak a nagyapád, nem pedig az apád. Az én nagyapám azt sem tudta, hogy hova jártam suliba, meg mikor végeztem, de pont leszartam...
2021. jan. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én megpróbálnám a nagyapa véleményét letojni. Legalábbis ez nem állna útjába annak hogy a szeretett nagymamát lássam. Bár az is fura, hogy a család egyik tagja sem, kezdve a Nagyival, még nem rakta helyre úgy igazán.
2021. jan. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A nagymama ne bűnhődjön azért, mert a papa nem fogadott el olyannak, amilyen vagy. Látogasd továbbra is őket, mert már nem sokat lesztek együtt. Ha a papa elkezd kötekedni, inkább nézd levegőnek. Persze, ezen természetesen meg fog sértődni, de az miért érdekeljen egyenlőre téged, ha így viselkedik veled? A leírásod alapján biztos egzisztencát építettél ki, nem otthon kuksolsz, önkénteskedsz....,Normális, jó fizető munkád van. Mi kell még neki?


Sokan a mai világban ezt sem tudják elérni, te legalább odatetted magad.


Ha kikéri magának a viselkedésedet, akkor egyenesen meg kell mondani neki a saját véleményedet az ő viselkedéséről.Azt is hozzáteheted, természetesen normális hangnemben, hogy a nagymama ne legyen büntetve azért mert ő nem képes elfogadni téged. Szereted mindkettőjüket. Nem? A lényeg, hogy soha ne emeld fel a hangod, nyugodt maradj, semmiféle ronda jelző és másikra mutogatás ne legyen.


Ha nincs más baj-gond közöttetek, csak ez, akkor előbb-utóbb el kell fogadnia téged olyannak, amilyen vagy. Bár pár kör biztos lemegy vitatkozással. Te is szereted, hiszen a viselkedése ellenére még mindig ragaszkodsz hozzá, érdekel a vélemény még akkor is ha bánt a dolog, azért kértél itt tanácsot, megoldást.


A jövő bármit hozhat: Pl. Mi lesz velük 90 évesen? Ha valami baj lesz, szerinted ki fog tudni segíteni nekik? Londonból a tesó, vagy a lediplomázott (vezetőféle munkahelyen dolgozó) nővéred, akinek nem csak munkaideje van, hanem (gondolom) családja is?

2021. jan. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Először is gratulálok! Ha úgy gondolod, hogy ez jóval hamarabb kezdődött, mint 4-5 éve, és nem ez volt az első kinyilatkoztatásuk, akkor sem lehetne pálcát törni feletted, ha úgy döntenél, hogy ha szarban vannak, akkor bizony felejtsenek el és ugráltassák a "csoda onokákat".
2021. jan. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!