Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Elmennel e nagymamad temeteser...

Elmennel e nagymamad temetesere, ha az sokszor gonosz volt veled?Vagy ha ambivalens volt a viszony?

Figyelt kérdés

Mar gyermekkoromban is kulonbseget tett koztem es noverem kozott. Nem fogadta el, hogy nem fiunak szulettem.Sokszor mondta kiskoromban, hogy apam sirt a szomorusagtol, mikor szulettem, meghogy csak a szocpol miatt vallaltak engem a szuleim stb. Ezek nem igazak egyebkent, sokszor atbeszeltem a szuleimmel, apam oromeben sirt ez biztos...de mamam sokszor beivott, begyogyszerezte magat szoval gyerekkoromnak oda tett... Felnott koromban is keresztbe tett nem egyszer, es nem piti dolgokban, volt hogy hazudott, rossz szinben tuntetett fel rokonok elott stb...de kiskoromban mikor beteg voltam volt hogy vigyazott ram, vagy elment szuloire stb. tehat bizonyos kotelessegeket, amiket szuleim nem tudtak megtenni egyeb okokbol, azt o megtette, vagy ha jo passzban volt minimalis szeretetet kaptam tole, megsimogatott stb....ezert felemas erzeseim vannak. Teljes vagyonat egyebkent noveremre hagyta, ram megcsak nem is gondolt es apamra sem.

Illetoleg a temetes 250km es van ket pici gyermekem akiket nem vinnek, sem a ferjem.


2021. febr. 21. 00:47
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
76 szavazat
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
60%
Ezek fényében nem. A temetés gyakorlatilag egy csoportos sírás egy holttest fölött leegyszerűsítve. Társaságban sírni otthon is tudsz. Nem szeretett téged, a vagyonából sem jutott neked (ha ez ugyan így legális), az, hogy néhányszor vigyázott rád szerintem nem teszi szentté... Cserébe béna időjárásban utazhatod át az országot, szállást nem találsz ha nem valamelyik rokonnál.. Nekem ebben a helyzetben szerintem nem lenne rá igényem, hogy hallgassak a sok üres síránkozást arról hogy milyen jó ember volt, mikor veled meg pl érezhetően nem volt az
2021. febr. 21. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
75%
Menne a franc, még annyit se kérnék, hogy a temetésen résztvevők egy kókadt virágszálat vigyenek az ilyen banyának sírjára a nevemben.
2021. febr. 21. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
44%

A többiekkel ellentétben én elmennék. Erkölcsből.

Ráadásul, én azon az elven vagyok, hogy amit ő tesz az őt jellemzi, amit te teszel, az pedig téged. Az, amiket tett veled, az az ő bűne. Ha te viszont egy kedves hölgy vagy, akkor viselkedj is úgy.

Majd várom a fejleményeket, hogy végül hogyan döntöttél:)

2021. febr. 21. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
59%
Én elmennék.
2021. febr. 21. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
76%
#3 Ennek mi köze az erkölcshöz? Erkölcsös életet élni annyit jelent, hogy nem lopok, nem hazudok, stb., de az nem ennek a kérdésköre, hogy egy gonosz vénasszony temetésére elmegyek-e.
2021. febr. 21. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
62%

Vágod, már annyit se lehet leírni, hogy elmennél, mert rögtön le vagy értékelve. Köszönöm.

Azt hiszem ezek után nem fejtem ki jobban a véleményemet, és rontom tovább az átlagom...

2021. febr. 21. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
63%
Én elmentem az enyém temetésére. Lezárása volt egy rossz dolognak. Kamaszos hiszti, ha valaki ilyen butasággal sztrájkol.
2021. febr. 21. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
78%
Én most úgy vagyok vele,hogy nem megyek el,de ha Édesanyám megkér rá,akkor meggondolom,de akkor se valószínű hogy elmegyek.Évek óta nem láttam/nem vagyok rá kíváncsi.A te esetedben viszont 100% hogy magasról tennék rá.
2021. febr. 21. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
81%
Miért lenne butaság meg kamaszos hiszti? Kötelező mérgező ember temetésén részt venni?
2021. febr. 21. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
84%

Én már előre eldöntöttem, hogy egy bizonyos idős rokonom temetésére nem fogok elmenni. Pedig vele nincs bajom, de a gyerekeit látni nem bírom.

Amit ezzel mondani akarok, hogy nem csak az elhunythoz fűződő viszonyunk számít ilyenkor, hanem az is, kikkel osztozunk a gyászban.

Szóval megfordítva az én szitumat: lehet, hogy a nagyi nem érdemli, hogy ott legyél, de talán van vki, aki miatt ott a helyed.

2021. febr. 21. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!