Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit csináljak, ha egy haldokló...

Mit csináljak, ha egy haldokló hozzátartozómnak semmilyen okirata sincs? EL tudom majd temetni?

Figyelt kérdés
Tényleg semmilyen okirattal nem rendelkezik, elmondása szerint elhagyta. A kórház nem kérte, koronavírusos és nyugdíjas, de úgy tudom temetési ügyintézésnél kérnek okmányokat. Én vagyok a legközelebbi hozzátartozója, de nem tartottuk a kapcsolatot.

2021. márc. 6. 23:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
99%
Ha megmondod, hogy nincs semmi papír, akkor a fejükre is állhatnak, akkor se fogod tudni előhúzni a seggedből, de a halottat akkor is el kell temetni, feltámasztani nem fogják tudni, csak mert nincsenek papírjai.
2021. márc. 7. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
99%
Rendszerben meg tudják találni ha annyit tudsz hogy mi a neve és a születési dátuma. Egyébként a korházban is biztos benne van a rendszerben
2021. márc. 7. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
99%
A kórház biztos kiad egy halotti bizonyítványt gondolom. Azzal lehet menni temettetni.
2021. márc. 7. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
99%
Ha a kórházban kezelik, akkor nyilván ők tudják a TAJ-számát - gyakorlatilag innen minden adata felgöngyölíthető a hatóság számára.
2021. márc. 7. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
92%
Név, születésnap, születési hely - majd elmondják, hogyan, de ezek birtokában meg lehet igényelni a születési anyakönyvi kivonatának a másolatát a születési helyének az anyakönyvi hivatalától (önkormányzat). Ahol meg meghal, az a helyiség adja ki a halotti bizonyítványt. Ezekkel elmész egy temetkezési intézetbe, odaadod, lefénymásolják, és mindent elintéznek, a sírhelytől a koszorúkon át a papig.
2021. márc. 7. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
8%
Persze hogy eltudod.Ne legyetek már ennyire a rendszer rabszolgái.Nem papír kell hozzá,hanem ásó és föld,mondjuk a kertjében,aztán deszkából csinálsz egy keresztet,és ráírod a nevét,mikortól meddig élt,és valami szép idézetet.
2021. márc. 7. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 ildibrexy ***** válasza:
98%

Utolso.

Már nem adják ki a holttestet a hozzátartozóinak.


Így is be lehet szerezni a szükséges iratokat max nehezebben.

2021. márc. 7. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
0%
7.:Az utolsóval rám céloztál?Mert ha igen,csak szólok,hogy a kérdező írta,hogy haldoklik,de még nem halt meg.Tehát fogod,beleülteted egy tolókocsiba,és kitolod az illetőt.Jobb ha nővér,vagy inkább orvosi egyenruhában vagy,kint pedig be a kocsidba és padlógáz.Így se könnyű,nagyon fennáll a lebukás veszélye,de még mindig könnyebb mintha a halála után próbálná meg az élettelen testét kivinni a kórházból.
2021. márc. 7. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%
Előzőhöz:Mindent meglehet oldani,csak elhatározás kell hozzá.
2021. márc. 7. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
35%

Sajnos nagyon naprakész vagyok; ha temetkezési vállakozóval intézteted (gyakorlatilag hogyan máshogy), oda mindenképp kelleni fog valamilyen fényképes igazolványa.

Esetleg a kórháztól meg lehet próbálni kérni igazolást, hogy nincs személyes azonosító okirata, de miután nem náluk tűnt el ez nem tudom mennyire működhet... de próbát megér szerintem, mert azzal már tudnál haladni.

2021. márc. 7. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!