Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan vegyem rá, hogy nekünk...

Hogyan vegyem rá, hogy nekünk hosszú távon jobb lenne?

Figyelt kérdés

Tudom, rossz topikba írom. Együtt vagyok a barátommal lassan 3 éve. Én a szülői házba laktam 18 éves koromig, mikor megismertem a barátom akkor odaköltöztettem hozzánk 4 hónapig. Minden szép volt. Úgy volt, hogy maradhat ameddig szeretne, hosszú távon is minden rendben ment amikor mamám elkezdett cirkuszolni mindenen. Mit főzünk, mennyit nevetünk, mikor érünk haza, reggel mikor kelünk, mikor megyünk fürdeni. Rengeteg veszekedést generált, nap mint nap stresszbe voltunk, minden nap sírva keltem, gyomorgörccsel és elköltöztünk ennek már 2 éve.


Most mamám elhunyt sajnos, rettenetesen hiányzik hiába volt egyfajta természeter. Voltak jó és rossz pillanatok. A szép nagy üres ház üresen maradt. Rengeteg pénz bele lett költve hogy szépen nézzen ki. Tetőcsere, festés, szobafelújítás, járólapozás, nyílászáró cserék.


Most már egyre jobban azt látom, hogy jobb lenne vissza menni mert albérletben vagyunk, ami viszi a pénzt és azt a pénzt félre tudnánk tenni .Úgy alakíthatnánk a házat ahogy szeretnénk de a barátom nem akar vissza menni a régi sérelmek miatt amiket a mama miatt élt át és a rossz emlékek vannak csak meg a fejében. Mondta, hogy együtt maradunk aztán meglátjuk hogy alakul de ő akkor se fog oda visszaköltözni. Én menjek nyugodtan, de ő biztos nem.

Építkezni akar az a nagy álma, vagy venni egy házat de sose lesz annyi pénze. Nagyon sokba van egy építkezés az engedélyekkel együtt minimum 40-50 millió. Házat venni meg felujítani se egyszerű. Ezt a házat meg se kell venni, tehermentes, csak már azért se jön vissza. Pedig ott se zavarna senki, mert anyám nem ott lakik.


Mindenki azt mondta, menjek vissza én, és hagyjam el a barátom mert ha a fejem tetejére állok se fogja a véleményét megváltoztatni. Szerintetek mi lesz így ebből?



2021. márc. 9. 06:12
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
92%
Ki a ház ?
2021. márc. 9. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
97%
Ki örökölte meg a házat? Te vagy valamelyik szülőd?
2021. márc. 9. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
87%

Én is visszamennék. Ő is túlléphetne a régi sérelmeken, nem normális hogy babusgatja őket magában.

(Persze ha tiéd a ház, vagy ha az örökös szívesen lát ott)

2021. márc. 9. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
90%

Ahogy nézem, esélyes, hogy a kérdező anyjáé. "Pedig ott se zavarna senki, mert anyám nem ott lakik"


Nos, nem csodálom, ha nem akar visszamenni. Köze nincs ahhoz a házhoz és esélyes, hogy soha nem is lesz. Ott mindig vendég lenne és bármikor kitehetnétek

2021. márc. 9. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
87%
Kié a ház? Gondolom nem a tiéd, máséba nem költöznék be.
2021. márc. 9. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 A kérdező kommentje:
Félig az én nevemen van, félig anyámén de ő nem ott lakik már.
2021. márc. 9. 07:46
 7/50 anonim ***** válasza:
84%
Nem tervez hosszú távra a barátod.
2021. márc. 9. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
87%
Eladhatnátok azt a házat. Amit kaptok érte felé anyukádé, fele a tiéd. Abból tudtok építkezni/venni új házat.
2021. márc. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
88%
Nem hiszem, hogy csak a sérelmek miatt nem akar vissza menni, de ha tényleg így van akkor szakítanék vele. Nincs időm egy ovissal foglalkozni.
2021. márc. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
72%

Kérdező, a barátod nem kötődik érzelmileg annyira ahhoz a házhoz, ne erőltesd, mert boldogtalan lesz, és ha ő boldogtalan ott, akkor a kapcsolatotoknak is annyi.

Nem lehetne kiadni bérbe? Lenne valaki, aki fenntartja - és nem nektek kell -, és lesz egy kis bevételetek anyáddal felesben.

Aztán majd alakul az élet.

2021. márc. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!