Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Melyik nagyszülődet szereted/s...

Melyik nagyszülődet szereted/szeretted legjobban?

Figyelt kérdés
Miért?

2021. márc. 29. 12:23
A kérdező szavazást indított:
Az anyai nagymamámat.
Az anyai nagyapámat.
Az apai nagymamámat.
Az apai nagyapámat
54 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az anyai nagymamámat, mert ő szeretett. A két nagyapám alkoholista volt, és elég kellemetlen emberek, az apai nagyanyám pedig még a saját gyerekeit se szerette, nem hogy az unokáját.
2021. márc. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
96%

Anyai nagymamámnál mindig jó volt a kaja, a másiknál nem... Ne ítéljetel el, gyerek voltam!!😂

És anyai nagymamám óvónő volt szóval mindig szót értettünk.

2021. márc. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Az apai nagymamámat. Vannak ugyan hibái (hiszen még a régi, szexista rendszerben nőtt fel, és 0 érzelmi nevelést kapott), de rajta érzem azt hogy minden tette mögött jó szándék, és őszinte szeretet van. Természetesen ő is ezt kapja vissza tőlem.

Apai nagyapám otthagyta a mamámat gyerekkel, egyedül, a gyerektartásból is levonta a postaköltséget, most meg öregen, betegen, mindent megbánva akar apukám kegyeibe férkőzni, szóval őt érthető okokból emberszámba se veszem...

Anyai nagypapámat nem ismertem mert születésem előtt elhunyt, anyai nagymamám pedig rengeteg gyermekkori sebemhez köthető. Vidéken voltam vele, minden nyáron, egész nyáron... Mindig mindenben én voltam a hibás, sosem voltam aranyos, szerethető. Örüljek hogy enni kapok, meg hogy elviselik a hisztimet (ami kétségbeesett segélykiáltás volt hogy kapjak egy kis figyelmet/szeretetet). Akkor szakadt el a cérna, mikor az unokatestvérem terrorját nem bírtam tovább. Ő akkor 14 éves volt, én 9. Amire tisztán emlékszem, hogy a hajgumimat az alsógatyájába tette, és hugyosan, farokszaggal adta vissza, utána az akkori kedvenc sztáromról lévő poszteremet (aki "tartotta bennem az erőt") eltépte. Mamám szemében természetesen én voltam a hisztis, így felhívtam apámat, hogy vigyen haza MOST, és másnap jött is értem. Nem mondtam el neki mindent, mert fel se fogtam hogy mi történt, csak azt éreztem hogy egy napot se bírok tovább...

Nagymamám búcsúja: "Jól nézd meg ezt a házat, mert ide többet be nem teszed a lábad".

2021. márc. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Az apai nagyanyámat és az anyai nagyapámat.

A másik nagyanyám sokkal kevesebbet foglalkozott velem (ő még dolgozott), az apai nagyapám pedig korán elhunyt.

2021. márc. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Az apai nagypapám volt az egyetlen vérrokonom aki valaha normálisan bánt velem, így az egész családomból egyedül őt szerettem.
2021. márc. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkit ugyanúgy anyai részről. Apai részről is szeretem őket.
2021. márc. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az apai nagyszüleim már nem éltek, mikor megszülettem, illetve a papám még igen, de pár hónapos koromban meghalt ő is, sosem láttam. Anyai nagyszüleimet mindkettőt ugyanúgy szeretem, de a papámmal szorosabb a kapcsolat.
2021. márc. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nincs kedvencem. Akihez semmi nem fűz, az az anyai nagyapám, de őt anyukám se ismerte, mert még gyerekkorába lelépett, úgyhogy olyan, mintha nem is lenne.
2021. márc. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én a nagyapáimmal állítólag jól kijöttem, de mindketten korán meghaltak, nem emlékszem rájuk. A nagyanyáim nem szerettek, így én sem szerettem őket.
2021. márc. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Mind a négy nagyszülőmmel remek volt és az élővel jelenleg is jó a viszonyom. Mégis az anyai nagymamámat szerettem a legjobban. Kicsiként nagyon sokat voltam nála, ő volt az a nagyi, akinél mindent szabadott és az unokái voltak a mindenei. A ő férje, az anyai nagypapám tanított meg biciklizni, csomószor mentünk virágot szedni, boltba, szóval őt is imádtam. Az apai nagymamám pedig kiválóan értett a gyerekekhez, mivel óvónő volt. Nagyon jó programokat talált ki, hatalmas házban élt ahol csomót lehetett játszani az unokatestvéreimmel. Az apai nagypapám pedig jelenleg is él még, nagyon szereti az én gyerekeimet, remek dédpapi, vele is jó a viszonyom és segítem amiben csak tudom.
2021. márc. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!