Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Anyámat nem érdekli a lányom,...

Anyámat nem érdekli a lányom, vagy én reagálom túl?

Figyelt kérdés

Tavaly nyáron született a kislányom, első unoka a családban (van egy bátyám, de neki még barátnője sincs, szóval ott bőven nincsenek gyerekek). Anyám azóta sem látta. Eleinte még megértő meg türelmes voltam, mert hát vírus, bár amikor a lányom született júliusban, pont szünetelt a dolog, de azóta azért lett volna lehetőség találkozni. A terhességem alatt végig mondogatta, hogy így-úgy jön majd egyből, meg majd segít, meg jajj, de várja a babát, de akkor is csak ilyen kötelező frázisoknak érződtek ezek, mert kb alig kérdezett rá, hogy hogy vagyunk, mindig csak akkor jöttek az érdeklődések (és ez azóta is így van), amikor a nagymama barátnői a saját unokáikról beszélnek, és eszébe juttatják, hogy ja, amúgy neki is van olyanja. Legalábbis nekem ez az érzésem, persze lehet, hogy nincs igazam.

Nyugdíjas, apám évek óta meghalt, egyedül él, az égvilágon semmit sem csinál egész nap, hetente 1-2x elmennek sétálni a barátnőivel, de kb ennyi az össz programja, szóval az idejétől simán kitelne akár a két hetes karantén is. Szerbiában él, a határ miatt babával nem megyünk hozzá (lassan 10 éve költöztem el otthonról, azóta ő össz-vissz 3x volt Budapesten, pedig a bátyám is itt él, mindig az az elvárás, hogy mi menjünk- ez eddig még tartható is volt, de egy pár hónapos babát nem fogok órákra az autós ülésbe kényszeríteni, főleg, hogy a határon senki nem tudja megmondani, mennyi időt kell várakoznunk), meg mert nálunk a férjem értelemszerűen dolgozik, és ő nem lehet egy hónapig karanténban (2+2 hét ugye, ha egyáltalán átengednék), de anyámnak ez nem lenne gond, az utazást is biztos meg tudnánk oldani, ha energiát fektetne bele (főleg, hogy amúgy vírus-szezontól függetlenül pár hete jelentkezett, hogy amúgy a nyuggerklubbal utaztak Szegedre színházba..).

Nincs különösebben szoros kapcsolatunk, de a lányom miatt bánt, hogy így is elég szegényes a nagyszülői felhozatal (a férjem apukája is meghalt már, szóval csak két nagymamája van, és ennyi), de egyiküket láthatóan nem is érdekli. Plusz az rendkívül bosszant, hogy szóban nyomja a dumát, hogy de mennyire hiányzik neki a kisunokája és hogy jajj, de látná már élőben is, de azért ha szóba kerül, hogy esetleg akkor jöjjön, akkor csak a kifogások. Jó, most pont ne is jöjjön, a legdurvább járvány közepén, de az elmúlt 9 hónapban lett volna jobb pillanat az utazásra.

A kérdést első sorban az ihlette, hogy most húsvét apropóján videochateltünk, és megint jött a szokásos hiszti, hogy de látná már élőben is, és jajj, de cuki, de hiányzik neki, hát mikor látja már, lemarad a gyerekkoráról meg satöbbi, amikor aztán elkottyintotta, hogy egyébként neki esze ágában sincs beoltatni magát, a PCR-tesztet meg, ami a határátlépésnél ugye kérnek/kérni fognak, ha már nincs oltva, szintén fogalma sincs, hogyan kéne intézni, de hogy az biztos amúgy is drága, és ő ezzel nem akar foglalkozni.


Most kérdem én, tényleg én reagálom túl? A férjem próbál csitítgatni, hogy hát anyám ilyen, biztos csak másképp mutatja ki az érzéseit, tuti tényleg érdekli a lányunk, de én nem vagyok róla meggyőződve ezek alapján. Kívülállóként nektek mi a véleményetek?


2021. ápr. 5. 20:13
1 2 3 4 5 6
 11/53 Savlekotő ***** válasza:
19%
Nyugger ezek után én se mennék szívesen,gyanítom csak leakarod passzolni neki.. Ha ilyen gáz vagy előre sajnálom azt a gyereket...
2021. ápr. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
94%
November óta zárva vannak a színházak, úgyhogy biztos nem februárban volt.
2021. ápr. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 Savlekotő ***** válasza:
69%
10 év alatt meg 3xor jött el hozzád.jól értem? Most te egy halott kapcsolaton vitus táncolsz itt?.. :(
2021. ápr. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim válasza:
67%
Lehet csak elege van már a gyerekekből. Felnevelt téged és a tesodat/tesoidat. Hagyd, had élje már a saját életét. Majd ha érdeklitek vagy lesz kedve, meglátogat. Nem neki kell felnevelnie a te gyerekedet.
2021. ápr. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
75%

Vírus közepén amúgy gondolom nem akar oda-vissza több száz kilométert utazni (ha nincs autója akkor vagy hat átszállással tudna Pestre eljutni, mert jelenleg semmilyen tömegközlekedési eszköz nem megy át Szerbiába), azért, hogy kétszer megdajkálja a kisbabát. Plusz ott van még a tesztek költsége, a karantén, stb.

Gügyörészni most is tud neki skypeon keresztül,aztán ha vége lesz a vírusnak, és a gyerek is nagyobb lesz, majd elmegy hozzátok.

2021. ápr. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
58%

Rettenetesen sajnálom az itt reagálókat, hogy olyan családban nőttek fel ahol a gyerek ekkora teher és egy unoka ennyire semmit nem jelemt a nagyszülőnek. Az unokaval való együttlét pedig egyenlő a felneveléssel, lepasszolássak.


Gyerekek.. Nálunk a másfél éves gyerekünkre sose vigyázott még senki, de alig várják hogy menjünk, beszéljünk, videozzunk, nem telik el ugy nap hogy ne kérdezz~k meg mi van velünk, képeket kérnek stb

Egy normális ember szereti a gyerekét és unokáját is.. Ami azt jelenti időt akar tolteni vele, ismerni akarja.


Terdmutet előtt álló sántító mama Pestre utazik fel busszal a másik unokajahoz ha nem tudnak eljönni 150 kmre. (nem a mostani helyzetben) hozzánk is sokszor jött, 40kmre.

2021. ápr. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudom hallottál -e róla ,de van most egy kisebb járvány ,ami épp az idősekre igazán veszélyes.

Ne haragudj de meg tudom érteni,hogy az anyád nem vállal be egy ilyen utazást nyugdíjas korúként . Hozzáteszem én nem is kérnék ilyet az idős anyámtól . Azt írod a karantén nem lenne neki gond ,már hogy ne lenne,főleg ha egyedül él,te most hülyéskedsz ?

Szerintem önző és irreális elvárásaid vannak ilyen körülmények közt az idős anyáddal szemben . Ti nem mentek mert messze van ,meg karantén,de ő menjen mert neki úgyis mindegy (szerinted) :D

2021. ápr. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
39%

Egyetértek a 16-ossal, szomorú lehet olyan családban élni, ahol a szülő ennyire nem érdeklődik a gyereke és az unokája iránt. Ha az én gyerekem élne külföldön, nem várnám el, hogy pici babával utazzon ennyit, hanem vállalnám a kényelmetlenséget és elmennék megnézni az unokámat.


Dehát mi szerető család vagyunk, szeretem a gyerekem is, az unokáimat is várni és szeretni fogom. Szégyen, amilyen kommentek itt vannak...

2021. ápr. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 Savlekotő ***** válasza:
37%

Egyetértek a 16-ossal, szomorú lehet olyan családban élni, ahol a szülő ennyire nem érdeklődik a gyereke és az unokája iránt.

90%ban ezeknek előzményei vannak,ha a lányát sem bírja nem lesz kötelessége unokázni,eleve nem a nagymama dolga ami a szülőé,nem lesz köteles babázni,mert a mai fiatal csak le baxná a teher gyerekét,mert ők is élnének inkább.. Gyerek fétis a legnagyobb baja a bolygónak,meg a másokra tukmálás,itt is a kérdező tukmálja miközben a saját anyja 10 év alatt 3 xor ment el hozzá,eleve a kapcsolatuk is szar,halott.

2021. ápr. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 Savlekotő ***** válasza:
70%
Normális,főleg covidban,nem az időseknek kell futni,fordítva vannak egyesek a lovon,és szar kapcsolatban eleve nem kell elvárni meglepődni ahol a lányát se nagyon keresi a mama,vigye oda a kérdező ha akkor is leszarja meg őt is, le lehet vonni a következtetést és nem tovább ezen nyinnyogni..
2021. ápr. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!