Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért nem érzek semmi szomorús...

Miért nem érzek semmi szomorúságot a mamám halála után?

Figyelt kérdés
egy órája kaptam meg a hírt hogy meghalt a mamám aki már eddig is nagyon rossz állapotban volt. Szánalmasnak tartom magam, mert ahogy megkaptam a hírt, utána teljesen úgyan úgy éreztem magam mint a hír előtt, egy csepp szomorúság nincs bennem. Szó sincs arról hogy ne szerettem bolna, egy házban laktunk, házon kívül is sok időt töltöttünk. Én vagyok defektes vagy ez normális?
2021. ápr. 7. 16:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%
Hasonló beállítású vagyok én is. Szerintem nálunk az elfogadás igen magas szinten áll. Nem vagyok pszihopata meg semmi ilyesmi, egyszerűen csak elfogadom.
2021. ápr. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Én sem gyászoltam meg a tatámat. Egyszerűen azért, mert nem állt hozzám közel. Nem kell feleslegesen negatív érzelmeket sulykolnod magadba, elég ha empatikus vagy a többiekkel szemben. Teljesen normális az ilyen, de az is lehet hogy csak idő kell neked, ezzel sincs probléma.
2021. ápr. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
100%
Igazából szerintem ez nem baj, mindenki máshogy érzi át az ilyeneket én például pár napig sírtam de mostmár nem is gondolok rá csak nagyon ritkán de lehet azért is mert alig láttam egy évben egyszer.
2021. ápr. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Csak 1 órája kaptad meg a hírt, talán még fel se fogtad igazán.

Mikor az én mamám meghalt, egy kicsit sírtam, de utána másnap simán elmentem suliba, mintha mi sem történt volna.

Aztán mikor mentünk a temetésre, a ravatalozó előtt kiszakadt belőlem a sírás és abba se bírtam hagyni.

Mindenki máshogy éli meg a gyászt.

2021. ápr. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Lehet még nem fogtad fel, az idő múlásával is előjöhet, ha hiányozni fog
2021. ápr. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Normális nekem is meghalt a mamám, semmi bajom nem volt.
2021. ápr. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg mindenki máshogy dolgozza fel a halált és a gyászt, főleg más lehet egy idős, esetleg amúgy is betegeskedő rokon halálhíre. Nincs veled semmi baj.
2021. ápr. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Én azt vettem észre, hogy a hirtelen jött halálok sokkal megrázóbbak.

Egyik nagymamám viszonylag gyorsan épült le. Mindig erős asszony volt, rossz volt utolsó napjaiban látni és tudni, hogy itt a vége.


Másik nagymamám és nagypapám esetén nem volt ennyire felkavaró. Ők leélték amit le akartak. Sőt a végén már nehezen viselték az életet. Neki már jobb volt a halál.

2021. ápr. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
A gyásznak nagyon különböző változatai vannak.
2021. ápr. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogtad még fel. Nekem nagyapám 10 év szenvedés után halt meg. Már a temetése is megvolt, de még mindig nem "esett le". Aztán pár nappal kesobb hazafelé a kórház mellett mentem el, ahol utoljára láttam és ahol meghalt. Akkor döbbentem rá, hogy tényleg elment....
2021. ápr. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!