Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért nem érzek semmi szomorús...

Miért nem érzek semmi szomorúságot a mamám halála után?

Figyelt kérdés
egy órája kaptam meg a hírt hogy meghalt a mamám aki már eddig is nagyon rossz állapotban volt. Szánalmasnak tartom magam, mert ahogy megkaptam a hírt, utána teljesen úgyan úgy éreztem magam mint a hír előtt, egy csepp szomorúság nincs bennem. Szó sincs arról hogy ne szerettem bolna, egy házban laktunk, házon kívül is sok időt töltöttünk. Én vagyok defektes vagy ez normális?
2021. ápr. 7. 16:43
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Talán már félkészültél erre, mivel nagyon rosszul volt már. Lehet megbékéltél ezzel a gondolattal, elfogadhtad, hogy ez az élet rendje.


Az is lehet, még a gyász első fázisában vagy: a tagadásnál.

2021. ápr. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy mondod: nagyon rossz állapotban volt, tudtad, hogy ez lesz és jobb is így neki. Én is így éreztem a papám halálakor.
2021. ápr. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Utolsó, valóban ez a helyzet, + azt is tudom hogy egy szép hosszú életet élt le, és békében hunyt el, emiatt nem is vagyok szomorú miatta. Inkább csak anyukámat sajnálom, mert még ha nem is mutatja ki a gyerekei előtt, látni rajta hogy nagyon megviseli. :(
2021. ápr. 7. 18:38
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Emberek, ha gyászolnak, maguk módján esnek túl rajta. Az segít nekik, ha más, hétköznapi dolgokkal kicsit könnyítesz rajtuk. Valakinek a puszta jelenlét is jól esik, valakinek nem. Ráadásul ő maga sem tudja, mi jó neki, mivel ritkán gyászol az ember.
2021. ápr. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Én sem voltam szomorú, mikor anno meghalt a mamám. Úgy éreztem, hogy a sok szenvedés után jobb így neki, nem érez többé fájdalmat. Az, hogy nem vagy szomorú, nem jelenti azt, hogy nem szeretted volna a nagymamádat!
2021. ápr. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Mamám halála után pár héttel később éreztem nagyobb szomorúságot.

Szerintem így próbál ösztönösen védeni az agyunk mikor megtudjuk a rossz hírt.

Mikor megtudtam a halálát, először a párommal mikor közöltem, inkább azt kezdtem el magyarázni hogyan halt meg, a körülmènyeket, és először nem is tagadni akartam, de nagyon nagy dühöt éreztem és magyarázatot kerestem.

Meg a temetés alatt is próbáltam nem gondolni arra hogy meghalt. Próbáltam máshol lenni.

Nem szándékosan de nem akartam tudomást venni róla az elején.

Utána persze jött a sok emlék, a sírás.. a mai napig szinte minden nap eszembe jut.

2021. ápr. 8. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Mamám halálakor én se voltam igazán szomorú, sőt. Nyilván nem örültem neki, és voltak napok, amikor meg-meg könnyeztem, de nem éreztem mély fájdalmat. Édesapukám halála után viszont nagyon kiborultam, akkora fájdalmat soha életemben nem éreztem. Nagyon közel álltunk egymáshoz, borzasztóan hiányzik.
2021. ápr. 8. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Engem sem hatott meg, a héten temették, a temetésére sem mentem el.

Nem kötödtem hozzá, csak haragot érzek íránta,amiért olyan sok fájdalmat okozott édesanyámnak. Amiért soha nem fogadta el apámat, amiért mindig mi voltunk a mellőzött unokák. Úgy halt meg, hogy soha nem ismerhette meg a 3 lányomat.

2021. ápr. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!