Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Más is volt ilyen helyzetben...

Más is volt ilyen helyzetben az anyósával?

Figyelt kérdés

Van egy 5 éves gyerekünk, akit a párommal együtt nevelünk. A párom szülei szigorúak voltak, ez ma már nem mutatkozik egyáltalán. Havonta 1-2 alkalommal találkozunk az anyósommal, (a gyerek nagyanyjával, az apósom már nem él). Amikor találkozunk, az anyósom rászáll a gyerekre, mindent ő akar csinálni, nem hagy semmit sem a gyereknek, sem nekünk (még elmosogatni sem szabad másnak, csakis neki). Minden alkalommal elhalmozza ajándékokkal a gyereket, alapból nincs olyan magas nyugdíja, de amit csak tud megvesz neki.

A probléma az, hogy amikor eljövünk az anyósomtól, vagy ő elmegy tőlünk, akkor a gyerek hisztis, nem akar szótfogadni.

Az anyósom nem veszi figyelembe azt, hogy ahogy a gyerek nőni fog, egyre nagyobb igényei lesznek, amit a nyugdíjából már nem fog tudni fedezni. Úgy látom, hogy ezekkel a dolgokkal, meg a viselkedésével elkényeszteti a gyereket.

A másik meg az, hogy az anyósom amikor a gyerek jelen van, nem hall szinte semmit. Volt olyan is, hogy konkrétan kiabálni kellett a füle mellett, hogy csörög a telefonja. (Szokta mondani, hogy drága a percdíja, így jobban szereti, ha őt hívják, nyílván jót akartam azzal, hogy felvegye a telefont).


Ez eddig is probléma volt, de amikor csak úgy elvitte a gyereket az utcára sétálni, nem is szólt előtte... bármi baj lehetett volna, (pl. nem halja, hogy jön az autó, nem látja, hogy piros a lámpa, és átmennek (momdjuk a gyerek már tudja, hogy szét kell nézni, meg oda kell figyelni, de úhy vagyok vele, hogy egyedül nyugodtabban elengedném otthonról, mint a nagyanyjával)) -persze nem engedném el egyedül, ez csak egy példa-


Van valami módszer arra, hogy ezt normálisan közöljük vele úgy, hogy meg is értse?


Próbáltunk már beszélni vele erről, de nem használt semmit, a következő alkalommal megint elhalmozta ajándékokkal, meg ugyanúgy viselkedett vele.



Az én szüleimet nagyon ritkán látjuk, mert külföldre költöztek, most meg a járványhelyzet miatt nem is tudnánk hozzájuk menni.



2021. ápr. 11. 15:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%

ahogy a gyerek nőni fog, egyre nagyobb igényei lesznek


NA álljunk meg. Az, hogy anyósod milyen és mennyi ajándékot vesz, egyáltalán nem a gyerek igényétől függ. A te dolgod lesz megtanítani a gyereknek, hogy a mama szívesen ad dolgokat, de nem követelőzhet.

2021. ápr. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%

Tipikus nagymama. 🤷‍♀️

Havi 1-2 találkozás kevés, persze, hogy ekkor körbe ugrálja a gyereket meg elhalmozza mindennel.

Egy nagyszülőnek kényezteteni kell a gyereket, a szülőnek meg nevelni kell - tartja a mondás.

Szerintem akárhogyan tálalod nem fog változni.

2021. ápr. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
21%

"A másik meg az, hogy az anyósom amikor a gyerek jelen van, nem hall szinte semmit. Volt olyan is, hogy konkrétan kiabálni kellett a füle mellett, hogy csörög a telefonja. (Szokta mondani, hogy drága a percdíja, így jobban szereti, ha őt hívják, nyílván jót akartam azzal, hogy felvegye a telefont).



Ez eddig is probléma volt, de amikor csak úgy elvitte a gyereket az utcára sétálni, nem is szólt előtte... bármi baj lehetett volna, (pl. nem halja, hogy jön az autó, nem látja, hogy piros a lámpa, és átmennek (momdjuk a gyerek már tudja, hogy szét kell nézni, meg oda kell figyelni, de úhy vagyok vele, hogy egyedül nyugodtabban elengedném otthonról, mint a nagyanyjával)) -persze nem engedném el egyedül, "


Ez mondjuk mese habbal

2021. ápr. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Volt olyan, hogy a gyerek konkrét dolgot kért tőle, és a következő alkalommal el is hozta. Nem egy olcsó dologról van szó, mi nem vettük volna meg neki, mivel nincs sok értelme annak.

(Egy játék mosógép, amibe vizet lehet tenni, ami ki is folyt belőle)


3. Nem mondtál semmit, az nem számít válasznak, hogy bemásolod a leírást, és a kérdéshez abszolút nem illő választ adsz...

2021. ápr. 11. 16:57
 5/11 anonim ***** válasza:
71%
Akkor a válasz: anyós azt vesz a gyereknek, amit akar. Ha enm lesz rá pénze, nem vesz semmit. A többi kitaláció. Enyni.
2021. ápr. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

a gyerek konkrét dolgot kért tőle


Mondom, tanítsd meg neki, hogy tartsa kordában a kívánságait.

2021. ápr. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
62%
Szánalmas, ami itt megy, komolyan. Már az is baj, ha a ngymama szereti az unokát és ezt megpróbálja ajándékokkal kimutatni. Mellesleg az ajándékok mértéke nem a gyerek igényeitől függ, mert arra neked kell megtanítanod a gyereked, hogy ha a mama ad az jó és meg kell köszönni, de nem szabad követelőzni. De sejtem én, mi a bajod. Az, hogy a te szüleid nem találkoznak túl gyakran a gyerekeddel és félsz, hogy a másik nagymamát jobban fogja szeretni és jobban fog kötődni hozzá - ami minden bizonnyal így is lesz.
2021. ápr. 12. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Az ajándékos dolgot tegyük félre, de abban is lehet mértéket tartani. A gyerek egyáltalán nem könyörgött, hogy azt a mosógépet megvegye neki, egyszer említette meg.


Az is egy probléma, hogy rászáll a gyerekre, TÚLZÁSBA VISZI a dolgokat. Normális keretek között kellene maradnia. A legnagyobb baj az, hogy nem lát, nem hall amikor a gyerek jelen van. Akár baj is történhet akár vele akár a gyerekkel, lehet észre sem veszi. Hallottuk vissza másoktól, hogy az anyósom ezt mondja "emelgetni kell a gyereket, ezért fáj két napig a derekam, amikor elmennek"

Hiába fáj a dreka, csak csak emelgeti...

5 éves a gyerek, alapvetően nem igényli, hogy emelgessék. A nagyanyjára sem ő kéreckedik, hanem magától veszi fel.

2021. ápr. 12. 08:31
 9/11 anonim ***** válasza:
34%
Mi az higy nem hall, nem lát ha a gyermekkort van? Ilyen baromságot ne próbálj már elhitetni.
2021. ápr. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
65%

Az én anyám is ilyen volt, amég a lányom kicsi volt. Annyira a gyerekre koncentrált, hogy nem hallott meg semmit, ilyen...alkalmi süket volt.

Nem nagyon tudsz ellene tenni, változni fog a helyzet ahogy a gyerek nő. Minél ritkábban találkoztok, annál jobban körbeugrálja a gyereket.

Esetleg a gyerekkel beszélj, hogy ne hagyja magát emelgetni.

2021. ápr. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!