Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Más is volt ilyen helyzetben...

Más is volt ilyen helyzetben az anyósával?

Figyelt kérdés

Van egy 5 éves gyerekünk, akit a párommal együtt nevelünk. A párom szülei szigorúak voltak, ez ma már nem mutatkozik egyáltalán. Havonta 1-2 alkalommal találkozunk az anyósommal, (a gyerek nagyanyjával, az apósom már nem él). Amikor találkozunk, az anyósom rászáll a gyerekre, mindent ő akar csinálni, nem hagy semmit sem a gyereknek, sem nekünk (még elmosogatni sem szabad másnak, csakis neki). Minden alkalommal elhalmozza ajándékokkal a gyereket, alapból nincs olyan magas nyugdíja, de amit csak tud megvesz neki.

A probléma az, hogy amikor eljövünk az anyósomtól, vagy ő elmegy tőlünk, akkor a gyerek hisztis, nem akar szótfogadni.

Az anyósom nem veszi figyelembe azt, hogy ahogy a gyerek nőni fog, egyre nagyobb igényei lesznek, amit a nyugdíjából már nem fog tudni fedezni. Úgy látom, hogy ezekkel a dolgokkal, meg a viselkedésével elkényeszteti a gyereket.

A másik meg az, hogy az anyósom amikor a gyerek jelen van, nem hall szinte semmit. Volt olyan is, hogy konkrétan kiabálni kellett a füle mellett, hogy csörög a telefonja. (Szokta mondani, hogy drága a percdíja, így jobban szereti, ha őt hívják, nyílván jót akartam azzal, hogy felvegye a telefont).


Ez eddig is probléma volt, de amikor csak úgy elvitte a gyereket az utcára sétálni, nem is szólt előtte... bármi baj lehetett volna, (pl. nem halja, hogy jön az autó, nem látja, hogy piros a lámpa, és átmennek (momdjuk a gyerek már tudja, hogy szét kell nézni, meg oda kell figyelni, de úhy vagyok vele, hogy egyedül nyugodtabban elengedném otthonról, mint a nagyanyjával)) -persze nem engedném el egyedül, ez csak egy példa-


Van valami módszer arra, hogy ezt normálisan közöljük vele úgy, hogy meg is értse?


Próbáltunk már beszélni vele erről, de nem használt semmit, a következő alkalommal megint elhalmozta ajándékokkal, meg ugyanúgy viselkedett vele.



Az én szüleimet nagyon ritkán látjuk, mert külföldre költöztek, most meg a járványhelyzet miatt nem is tudnánk hozzájuk menni.



2021. ápr. 11. 15:40
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
69%

Ez elég ijesztő, hogy nem elég, hogy "csak" elszúrja a gyereket, de még konkrétan fizikailag veszélyes is rá.

Én megmondtam a szüleimnek, hogy mindenki EGY lehetőséget kap arra, hogy úgy csinálja a dolgokat, ahogy szerinte jó: a saját gyerekeit. Mások gyerekének a nevelésébe beledisznítani nem ér. Akkor sem, ha "saját" unoka.

Ha ő anno szigorú volt a gyerekével és most kipróbálná a ló másik oldalát, akkor ezt bukta. A párodnak kéne leszerelnie a kedves mamát, nálunk mindenki a saját szüleit kezeli az ilyen konfliktusokban. Nem tudom, hogy ők anno mennyire hagyták, hogy mások ilyen szinten beleavatkozzanak az életükbe, de azért én megkérdezném, hogy ha anno a saját gyerekének nem vett meg mindent, akkor most mi változott és miért gondolja, hogy a cselekedetei jó hatással vannak a gyerekre. Vagy inkább az a fontos, hogy ő jól érezze magát, nem az, hogy a gyereknek mi a jó?

Sajnos akárhogy neveled "jól" a gyereket a fennmaradó időben, a gyerek számára a nagyanyja is prominens személy, aki hatással van rá. Az csak a normál neveléstől veszi el az energiát, hogy minden egyes látogatás után ki kell korrigálni a rombolást és ennek a gyerek is vesztese, aki ellentmondásos mintákkal találkozik. Ilyen korban biológiailag nem lehet azt az agyi fejlettségi szintet elvárni, hogy megértse a pénz/ajándék értékét és korlátozza magát ennek megfelelően, különösen ha még egy számára fontos személy az ellenkezőjére is biztatja.

Ha nem lehet rá hatni észérvekkel, mert ilyen szinten bedilizik a gyerektől, akkor meg lehet szankcionálni, pl. ha látogatjátok és elkezdi a hülyeségeit, akkor szépen megköszönni a vendéglátást és otthagyni.

2021. ápr. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!