Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért csinálja ezt nagyapám?

Miért csinálja ezt nagyapám?

Figyelt kérdés

Nagypám 86 éves súlyosan nárcisztikus ember. Végtelenül sértődékeny, a legapróbb dologtól is úgy megsértődik, mintha az egész világ ellene dolgozna.

Katit Péternek és Ádámnak szidja, Pétert Katinak és Ádámnak, Ádámot Péternek és Katinak. Mindenki szid mindenért, semmi se jó neki.

Ha nem tudjuk felvenni amikor hív, mert például fürdök, akkor megsértődik és hiába hívom vissza 15 perc múlva egyik telefonján se veszi föl. két mobilja és egy vonalas van.

Ez az egyik ami borzalmas, mert ilyenkor nem tudni, hogy baja van, meghalt-e. ilyenkor pár óra folyamatos hívogatás után bemegyünk Vácról pestre és elmegyünk hozzá. Akkor megbizonyosodunk róla, hogy él, csak megsértődött, mert nem vettük föl azonnal. megsértődött, hogy nem hallottuk a telefont.


A másik dolog: Mindenhova hívjok, mindig felhívjuk. Elhívjuk karácsonyozni, az egész család nálunk van, de ő nem jön el. "Neeem, neeemm én nem akarok zavarni. Én csak a terhetekre lennék" ilyeneket mond a családjának.

Aztán!!! Aztán meg mit mond másoknak? Hogy őt meg se hívták, elfeledkeztünk róla, ki van hagyva a családból. Hát b*zdmeg!



A harmadik: Sosem hisz el semmit. Ha meghívjuk valahova és sokás szerint nem jön el, akkor sorra telefonál mindenkit, hogy magtudja ki hazudik neki, és ki ment el az ünnepségre. Olyan borzasztóan ciki amit művel, hogy az normál embernek felfoghatatlan. Ülünk az ebédlőasztalnál 8-an.

Engem felhív, hogy élünk-e még és kérdezi mi jót csinálok. Direkt úgy, hogy hátha mást mondok, mint az ünnepi ebéd, mert akkor elköynveli magának.

Mondom neki: Épp ebédelünk a rokonokkal. Stb stb, kérdezi: Dóriék is ott vannak? Igen, ők is, meg a környékről az Ádámék.

Na, akkor hívja Dóriékat, majd utána Ádámékat is.


Nem érzi, hogy ezzel lejáratja magát? Nem sül le a bőr a képéről, hogy el se jött, de itt ellenőrzi, hogy ki van ott? Végigtelefonál mindenkit, mert ha én említem, hogy Ádám itt van, de Ádám azt mondja mást csinál, akkor napokra megsértődik.

Hogy ez hogy történhet meg? Úgy, hogy mire végére ér a telefonálgatásnak már végeztük az ebéddel és mást csinálunk.


Ezt miért csinálja? Mit tegyünk ez ellen? Nagyon bánt minket, szinte minden nap a fentebb említett dolgokkal és még sok más borzalmas tulajdonságával együtt.


2021. ápr. 18. 14:48
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Sajnos 86 évesen ez már úgymond "természetes". Hasonlót tapasztaltunk meg mi is annak idején, nem tudsz mit csinálni vele, mert a szép szóra (láthatóan) nem hallgat, változni pedig magától már nem fog. Türelem és elfogadás, amennyire tudjátok, de tudom, hogy nagyon nehéz. Kitartást nektek!
2021. ápr. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Egész életében ezt csinálta.


Kutyával, internettel.

Volt egy kutyája, aki meghalt. Minden áron akart egy új kutyát. ki is választotta, mondta, menjünk, hogy hozzuk el a menhelyről. aztán aznap reggel mondja, hogy nem, ő inkább nem megy el. Már ott vagyunk, ott dédelgetjük a kutyust, telefonál, hogy ne, mégse hozzuk el, meggondolta magát. Ezt eljátszotta már vagy 10x.


Aztán az internet. Van egy laptopja, ahhoz már vagy 10 mobilnetet vásárolt. Vett bedugható usb-set, pár nap múlva lemondta. aztán még ekünk panaszkodik, hogy neki még internete sincs, egyedül van, stb stb.

Amikor meg van internete lemondja.

2021. ápr. 18. 14:55
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
Persze, ehhez hozzájárul az alap természete, ami idősen csak rosszabb lesz, ezt kifelejtettem az előbb
2021. ápr. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

1: Köszönjük :( Mi végtelenül türelmesek vagyunk vele. sosem bántjuk, mindig csak hallgatjuk, mosolygunk, bólogatunk (telefonban, igen :D) egyetértünk, majd lerakja.

Anyám az aki már nem tudja elviselni. Jogos, hiszen születése óta ilyen vele (anyám apukájáról van szó). agész nap csak negatív, folyamatosan csak azt mondja, hogy mi a rossz, ki a rossz, kiben mi a rossz. anyám minden 3. telefonnál teli torokból üvölt vele. Teljes mértékben megértem őt. gyerekkroa óta ez megy. Állandóan csak a jótettek, de le van b*szva cserébe.

2021. ápr. 18. 14:58
 5/9 A kérdező kommentje:

Engem is néha kikészít. Felhív, hogy basztassa anyámat. A saját anyámat, NEKEM! hogy ő sosem hívja fel őt, nem törődik vele, csak kerüli őt. Ezt úgy, hogy előző nap csak 4-szer beszéltek.

Ilyenkro egy elég erőteljes lenémított B*ZDMEG az anyád csúszik ki a számon.

Elhívjuk hozzánk az egész családot, rokonokat, egyedül ő nem jön el. Aztán azt halljuk vissza másoktól, hogy mi meg se hívtuk őt.


Szerencsére már mindenki tudja mi a helyzet vele és nem minket állítanak be olyannak amilyennek Ő.

2021. ápr. 18. 15:01
 6/9 A kérdező kommentje:
Engem is szid másoknak, tudom. Hogy én sosem hívom föl, stb stb. Hát b*sszameg, mindig ő hív. napi 4-5ször beszélek vele. Online órák közben hív, ebéd közben hív. Ha az órák maitt nem veszem fel, akkor megsértődik. Nem veszi fel a telefont napokra. Most már elég idős ahhoz, hogy este bemenjünk pestre miatta, de régebben hagytuk napokra, hátha majd megnyugszik.
2021. ápr. 18. 15:03
 7/9 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem tök fölöslegesen érzitek magatokat felelősnek érte.

Én, amikor legközelebb kezdi a szemétkedést a telefonba, akkor meghallgatnám, aztán megkérdezném, hogy szerinte ezt nekem jól esik-e mindannyiszor meghallgatnom, hogy köteles vagyok-e egyáltalán meghallgatni, hogy egyáltalán hiányzik-e ez bárkinek is, újra és újra.

Valószínűleg jól megsértődne; de sebaj, menjen idősotthonba, vagy kössön eltartási/gondozási szerződést egy idegennel, aztán nézze meg, mire jut nélkületek.

Megváltozni nem fog, de nektek legalább lesz nyugalmatok. Néha persze odatelefonálhattok (akár az idősek otthonába, akár a segítőnek), de ennyi.

2021. ápr. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
86%
Már nem sokáig fog élni, nyugi, amúgy azért csinálja (nekem nagyanyám volt ilyen), mert megengeditek neki. Én elengedtem a fülem mellett a nagyi piszkoskodásait, és amikor kifejezetten aljasul mocskolt valakit, akit szerettem, szó nélkül felálltam és otthagytam. Leszokott róla gyorsan.
2021. ápr. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
86%
#8 Neked is igazad van, de a kérdező írta, hogy távolabb laknak; nem biztos, hogy megérő a fél országon végigutazni, hogy aztán esetleg 5 perc után indulhass haza.
2021. ápr. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!