Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mennyit találkoznak a nagyszül...

Mennyit találkoznak a nagyszülők a gyereketekkel?

Figyelt kérdés

Olyan esetben érdekelne ahol kB. 1 órányira laknak tőletek.


Sajnos nálunk nézeteltérés van emiatt. Mind a két nagyszülő 1 órányira lakik. Nem tudunk és nem is akarunk minden hétvégén hozzájuk utazni. Vannak más programjaink is.



2021. ápr. 24. 20:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok szülő, de én idén nem is láttam a nagyszüleimet💁


Félnek a vírustól, ami érthető szerintem, ezért nem megyünk. De telefonon hetente beszélünk :)

2021. ápr. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 16 km a táv. Ennek ellenére havi van hogy csak 2 havi 1 vagy 2 hétvégi 1 nap. De akkor kb 3/4 nap. Nekem ennyi bőven elég.
2021. ápr. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
Nem vagyok még szülő, de ha lesz gyerekem, nem hiszem, hogy hetente fogjuk látogatni a nagyszülőket. Főleg nem mindkettőt, az már rögtön két nap lenne a hétből, és azért a hétköznapokon kívül szeretnék majd időt tölteni a saját gyerekeimmel. Én jelen pillanatban abban gondolkodom, hogy kéthetente egyszer meglátogatjuk őket, de ez attól is fog függni, hogy mennyire szoros velük a kapcsolatunk. A szüleim elválltak, anyukámmal nőttem fel, apukámmal egyáltalán nem szoros a kapcsolatunk, de szeretném, ha a gyerekeim ismernék a nagypapájukat, így fogjuk őket is látogatni, de benne van, hogy csak havonta, vagy kéthavonta egyszer. Anyukámat valószínűleg többször, párom-mivel még nincs- szüleiről nem tudok még mit mondani.
2021. ápr. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyik nagyszülőpár 400 km-re, havi szinten jönnek látogatni. Mi jövő hónapban megyünk először, több napra.

Másik nagyszülőpárral egy városban lakunk. Soha nem látták, nem kíváncsiak rá. 1 éves.

2021. ápr. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Havi egy , max ket alkalom. De inkabb egy, 2 akkor, ha jon vmi extra esemeny, pl szulinap.
2021. ápr. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A nagyszulo is felemelheti a segget es elmehet az unokahoz, nem csak forditva.
2021. ápr. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi 100 km-re lakunk a szüleimtől. Amikor kicsi volt a lányom (tehát kb. 3 éves koráig) minden hónapban jöttek egy napra, itt voltak reggeltől délutánig, nagyon jó volt.

Amikor ovis lett, akkor már kötöttség volt az ovi, inkább mi mentünk, kb. 6 hetente egy szombati vagy vasárnapi napon.

2021. ápr. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%
Mi is egy órára lakunk, és nálunk is igényt tartanak rá minden hétvégén. De jönnek ők is, sőt, 4-ből 3x ők jönnek. Tudják, hogy nekünk 2 kicsivel nehezebb elindulni, ráadásul a kicsi nem szereti az autosulest, úgyhogy mindig stresszes, ha 15 percnél messzebbre megyunk5...
2021. ápr. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 stevejones ***** válasza:
77%

Nálunk 26 km a táv. Fényévente 1x megyünk(ha megyünk). Nemsoká szülinapja lesz a gyerekeknek. Finoman utaltak rá, hogy ne menjünk, mert sok a munka, el vannak havazva, délután meg már innának inkább, fateromék kedvenc szava: ha nem írok ne válaszoljatok! Hát ha így akkor én is úgy. Pénzt küldtek a számlámra, hogy vegyünk ajándékot helyettük is. Anyósomhoz nem szeretném ha mennének, mert ő nagyon alacsony szintű, egoista energiavámpír, teljesen lemerülne az akksi, ha onnan elmennénk, ráadásul retek is van a sógornőm hiába is takarít ki rendszeresen. Szüleim meg nem kíváncsik az unokákra.

Szóval nem a távolság a lényeg, hanem hogy szívesen mentek-e, és a szülők megértik-e, kíváncsik-e az unokákra vagy maguknak valók.

2021. ápr. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ezekben az esetekben, ahol viszonylag ritkán találkoznak, hogyan alakult a kapcsolatuk?
2021. nov. 8. 22:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!