Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Milyen az amikor az ember...

Milyen az amikor az ember ismeri a nagyapját?

Figyelt kérdés
Főleg férfitársaimtól (de egyébként bárkitől) kérdezem akik legalább gyerekként rendszeresen látogatták a nagyapjukat és jó kapcsolatban voltak velük. Miben formált a jelenlétük? Mit tanultatok tőle?

2021. máj. 3. 13:32
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
44%
Nem tudom, nekem mindkét nagyapám meghalt, mielőtt megszülettem volna.
2021. máj. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
91%

Igaz én lány vagyok, de 18-19 éves koromig mind a négy nagyszülőm az életem része volt, amíg a nagyapám el nem ment.


Amit én tudok mondani a nagyapámról/papámról összeségében:

-megtanított biciklizni

-nyaranta a nagyszülőknél voltunk öcsémmel/unokatesókkal rengeteget, tanítgattak is bennünket kerti dolgokra (pl locsolás)

-régi történetek mesélése

-egyiknek nagy heppje az asztali etikett tanítása, átadása

-másik sokat játszott velünk, bolondozott

-próbáltak bevonni minket azokba, amiket szerettek (pl.vadászat, kertészet, állattartás, madarászat)

-régi szokásokat adtak át mindketten (pl. almát szétvágni és szétosztani karácsonykor)


Most hirtelen így tudnám jellemezni. Iszonyat hálás vagyok, hogy mind a négy nagyszülőm megélte a gimis ballagásomat. Tudom, sajnos a többség nincs így vele, de rá egy másfél hónapra kb ez megváltozott, szerencsére azóta is élnek még 3-an a nagyszüleim közül..

2021. máj. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
90%
Legjobb emlékem a nagypapámmal hogy megtanított biciklizni, együtt szedtünk virágot hétvégente, úszni vitt.
2021. máj. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
92%
A biciklizés, nagyon oda adó volt, bár az egyik születésem előtt meghalt, de a másik él.
2021. máj. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
81%
Én is kíváncsi lennék ugyanezen kérdésre csak fordítva, hogy milyen amikor az ember ismeri mindkét nagymamáját, mert én egyiket sem ismertem sajnos, mert mindkettő elhunyt.
2021. máj. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
87%
5-ös, nagyon kedvesek, és mindig tele etetnek. Nagyon szeretem a nagyszüleimet.
2021. máj. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
91%
Én 27 éves vagyok és még él a 87 éves nagypapám. Nagyon örülök neki, igazából őt is meg kell tanulni kezelni ugyanúgy, mint a többi családtagot (minden idős családtag beleszólna a fiatalok életébe), de amúgy jó az, hogy van még egy férfi hang a családban, valaki akivel meg lehet beszélni sok dolgot (amit pl egy mamával, vagy nővel általában kevésbé lehet). Néha adott tényleg jó tanácsokat (amik általános érvényűek, igazak voltak 100 éve is, most is és 100 év múlva is azok lesznek). Szóval remek.
2021. máj. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

#5

6-os jól leírta.

2021. máj. 3. 14:27
 9/29 A kérdező kommentje:

#7

"jó az, hogy van még egy férfi hang a családban, valaki akivel meg lehet beszélni sok dolgot (amit pl egy mamával, vagy nővel általában kevésbé lehet)"

Pont ilyesmire gondoltam. Gyerekként átmentem pár nagyon sz.r dolgon lelkileg (pl. a szüleim ronda válása, amiben nyilvánvalóvá vált hogy rájuk nem nézhetek fel mindenben) és jó lett volna a mindennapokban egy racionális hang amely felette áll az éveken át tartó kicsinyes csatározásokon, az akaratos és forrófejű női rokonok mellett (ők is kellenek néha, de hát mégis).

2021. máj. 3. 14:41
 10/29 anonim ***** válasza:
34%
Éppen olyan, mint más rokont ismerni.
2021. máj. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!